SkiErg World Sprints 2009

November 14–15

Gender: Men | Women

Show By Age Category: Yes | No

Pos. Name Age City State Country Affiliation Time Venue
0-12
Patrick Lawlor12 Glover VT USA Craftsbury Nordic 4:59.4 RACE 
Nathanael Kuzio12 Moretown VT USA GMVS 5:04.2 RACE 
Kestrel Owens11 Craftsbury VT USA Craftsbury Nordic 5:10.1 RACE 
Adrián Teja12 San Pantaleón  ESP San Pantaleón 5:16.0 RACE 
Ivan Rico10 Vegadeo  ESP Vegadeo 5:22.2 RACE 
Matthew Lawlor10 Glover VT USA Craftsbury Nordic 5:32.3 RACE 
Benjamin Gillott10 Waterford VT USA Craftsbury Nordic 5:42.3 RACE 
Fernando Marquez11 Colindres  ESP C.R. Colindres 6:07.3 RACE 
Juan Casal12 Colindres  ESP C.R. Colindres 7:03.5 RACE 
10 Kevin Ruiz11 San Pantaleón  ESP C.R. San Pantaleón 7:05.8 RACE 
11 Marco Aragonés11 Colindres  ESP C.R. Colindres 7:40.8 RACE 
12 Aaron Rocillo12 Colindres  ESP C.R. Colindres 7:50.1 RACE 
13 Christian RuizSan Pantaleón  ESP C.R. San Pantaleón 8:30.5 RACE 
13-18
Skyler Davis17 Stratton VT USA SMS 3:17.9 RACE 
Nick Hunter17 Jericho VT USA Concept2 3:22.2 RACE 
Corey Hill18 Lewiston ME USA Bates College 3:23.6 RACE 
Dan Brodhead18 Lewiston ME USA Bates College 3:28.2 RACE 
Jake Barton18 Morrisville VT USA Colby Nordic  3:30.1 RACE 
Danny Kuzio18 Lewiston ME USA Bates College 3:33.0 RACE 
Madis Kalmus18 Tallinn  EST Sparta 3:33.9 RACE 
Daniel Kuzio18 Moretown VT USA GMVS/Bates 3:33.9 RACE 
Daniel Moore17 Enterlacs QC CAN GMVS 3:34.3 RACE 
10 Bridger Tyler17 Stratton VT USA SMS 3:34.4 RACE 
11 Casey Jones18 Yarmouth ME USA Williams College 3:35.4 RACE 
12 Charlie Fereday17 Boise ID USA BBNT 3:36.4 RACE 
13 Cristofer Hillep17 Tallinn  EST Tallinna SK 3:39.8 RACE 
14 Ryley Walker16 Derby VT USA GMVS 3:42.2 RACE 
15 Austin Cobb17 Peru VT USA SMS 3:42.5 RACE 
16 Magnus Bigelow16 Landgrove VT USA SMS 3:43.9 RACE 
17 Will McCartney18 Sudbury MA USA Bowdoin College 3:48.0 RACE 
18 Austin Caldwell17 Peru VT USA SMS 3:48.6 RACE 
19 Alec McGovern17 Peterborough NH USA GMVS 3:48.6 RACE 
20 Lars Kroesse18 Amsterdam  NLD ASR Nereus 3:48.9 RACE 
21 Chris Stock18 Lincoln MA USA CSU 3:48.9 RACE 
22 Nate Fuller18 Lewiston ME USA Bates College 3:49.8 RACE 
23 Jared Supple18 Richmond  VT USA Colby Nordic  3:49.9 RACE 
24 Donald Kreiken18 Amsterdam  NLD ASR Nereus 3:52.4 RACE 
25 Kevin Sprague18 Cambridge MA USA Harvard 3:54.7 RACE 
26 Hamish McEwen14 Weston MA USA CSU 3:56.8 RACE 
27 Spencer Knickerbocker17 Brattleboro VT USA NYSEF 3:58.9 RACE 
28 Erik Brote15 Weston MA USA CSU 3:59.5 RACE 
29 J Castan15 Nottingham  GBR NRC 4:02.0 RACE 
30 Thijmen Boekling18 Amsterdam  NLD ASR Nereus 4:02.7 RACE 
31 Zach Daniels16 Loudon NH USA NYSEF 4:03.1 RACE 
32 Kai Sharp16 Atlantic Mine MI USA Ski Tigers 4:04.8 RACE 
33 Tyler Foulkes14 Rawsonville VT USA SMS 4:07.0 RACE 
34 Alex Goff18 Lake Placid NY USA Paul Smiths 4:09.6 RACE 
35 Devlin Shea14 Waitsfield VT USA GMVS 4:11.0 RACE 
36 Alessandro Andreolli17 Trento  ITA Prosport Trento 4:16.5 RACE 
37 Zac Johnson18 Hancock MI USA MTU Rowing 4:16.6 RACE 
38 Luke Costley15 Williamstown MA USA Mt. Greylock High School 4:17.3 RACE 
39 Aaron Bellamy18 Nottingham  GBR NTUBC 4:18.1 RACE 
40 Christian Ocejo15 San Pantaleón  ESP C.R. San Pantaleón 4:18.5 RACE 
41 Gerrit Egnew15 McCall ID USA  4:21.2 RACE 
42 Victor Bedia14 San Pantaleón  ESP C.R. San Pantaleón 4:24.2 RACE 
43 Joey Izzo15 Lake Placid NY USA NYSEF 4:24.9 RACE 
44 Nate Capone15 Vermontville NY USA NYSEF 4:25.1 RACE 
45 Miguel Sierra15 San Pantaleón  ESP C.R. San Pantaleón 4:29.7 RACE 
46 Josh Harrington15 Lanesborough MA USA Mt. Greylock High School 4:34.8 RACE 
47 VALENTIN RAMOUSSET18 MONTLOUIS SUR LOIRE  FRA NOVA GYM  4:35.0 RACE 
48 Davide Bert14 Trento  ITA Prosport Trento 4:36.0 RACE 
49 Will Fieroh15 Paul Smiths NY USA NYSEF 4:45.9 RACE 
50 Akram Millhim18 Amsterdam  NLD ASR Nereus 4:46.0 RACE 
51 Samuel Santiuste15 Santoña  ESP C.R. Santoña 4:47.9 RACE 
52 Francisco González14 Santoña  ESP C.R. Santoña 4:53.3 RACE 
53 John Bish18 Nottingham  GBR NTUBC 4:54.3 RACE 
54 Victor Martínez13 Colindres  ESP C.R. Colindres 5:09.5 RACE 
55 Warren Taylor13 Williamstown MA USA Mt. Greylock High School 5:21.2 RACE 
56 Javier Cagigas14 San Pantaleón  ESP C.R. San Pantaleón 5:27.7 RACE 
57 Xavier Miller13 Craftsbury VT USA Craftsbury Nordic 5:41.8 RACE 
58 Julian Valmaseda15 Santoña  ESP C.R. Santoña 6:09.7 RACE 
59 Pedro Cuesta13 San Pantaleón  ESP C.R. San Pantaleón 6:18.8 RACE 
19-29
Zachary Hall25 Nikiski AK USA USBA National Team 3:14.6 RACE 
Simi Hamilton24 Aspen CO USA Sun Valley Ski Team 3:15.1 RACE 
Rolf Figi22 Betschwanden  CHE Utah Ski Team 3:15.9 RACE 
Keith Kantack20 Jackson NH USA Williams College 3:16.7 RACE 
Marshall Greene28 Bend OR USA XC Oregon 3:18.6 RACE 
Tim Reynolds23   USA Craftsbury Green Racing 3:19.3 RACE 
Jeffrey Bush21 Minneapolis MN USA Bowdoin College 3:19.5 RACE 
Miles Havlick19 Boulder CO USA Utah Ski Team 3:20.3 RACE 
Colin Rodgers28 Westford VT USA Sun Valley Ski Team 3:20.8 RACE 
10 Dimitri Luthi20 Chateau-d'Oex  CHE Williams College 3:21.7 RACE 
11 Erik Anderson20 Whitefish MT USA Williams College 3:21.9 RACE 
12 Nikolai Kubota22 Minneapolis MN USA Bowdoin College 3:22.5 RACE 
13 Harry Poole22 Lewiston ME USA Bates College 3:22.5 RACE 
14 Ollie Burruss23 Craftsbury VT USA Craftsbury Green Racing 3:23.6 RACE 
15 Ben Fick21 Marine MN USA Utah Ski Team 3:23.6 RACE 
16 Matt Briggs22 Concord MA USA Craftsbury Green Racing 3:23.7 RACE 
17 Karl Walzak29 Houghton MI USA Tech 3:23.8 RACE 
18 Ardo Arusaar21 Tallinn  EST MK Juhan 3:23.9 RACE 
19 Anthony Oteri28 Hartford CT USA CrossFit USA 3:24.9 RACE 
20 Gerry Matyschsyk27 Berlin CT USA CrossFit USA 3:27.1 RACE 
21 Timothy M. Weston28 Watisfield VT USA  3:27.6 RACE 
22 Evan Dethier20 Williamstown MA USA Williams College 3:28.0 RACE 
23 Trevor Petach20 Cambridge MA USA Harvard 3:28.0 RACE 
24 Boyd Welsink20 Amsterdam  NLD ASR Nereus 3:28.2 RACE 
25 Tom Smith20 Bend OR USA Utah Ski Team 3:28.7 RACE 
26 T Naylor21 Nottingham  GBR NUBC 3:29.0 RACE 
27 Chase Hammond20 Bend  OR USA Colby Nordic  3:29.3 RACE 
28 Spencer Eusden19 South Paris ME USA Bowdoin College 3:30.0 RACE 
29 Koen Boterman21 Amsterdam  NLD ASR Nereus 3:31.0 RACE 
30 Varga Tamas25 Amsterdam  NLD Concept2 Benelux 3:31.8 RACE 
31 Rasmus Bugge28 Oslo   NOR  3:33.3 RACE 
32 Doug Meagher24 Berlin CT USA CrossFit USA 3:34.7 RACE 
33 Alex Taylor20 Truckee CA USA Williams College 3:35.4 RACE 
34 Janar Vabarna29 Tallinn  EST Sparta 3:35.5 RACE 
35 J Naylor24 Nottingham  GBR NUBC 3:35.6 RACE 
36 S Cotterell22 Nottingham  GBR NUBC 3:35.7 RACE 
37 V Van Der Leer20 Nottingham  GBR NUBC 3:36.0 RACE 
38 Ian Havlick21 Boulder CO USA Utah Ski Team 3:36.2 RACE 
39 Aleksei Lipintsov27 Tallinn www.soudespinning.ee EST Tallinna SK 3:36.2 RACE 
40 Caleb Lucy21 North Conway VT USA Williams College 3:37.2 RACE 
41 Bobby Zeurrel29 Berlin CT USA CrossFit USA 3:37.6 RACE 
42 D Thomas19 Nottingham  GBR NUBC 3:37.9 RACE 
43 Joris Gorkum, van21 Amsterdam  NLD ASR Nereus 3:39.1 RACE 
44 Michele Marchi28 Trento  ITA Prosport Trento 3:39.5 RACE 
45 Leho Soosilla28 Tallinn  EST Sparta 3:39.5 RACE 
46 Ryan Kelly28 Waterville ME USA Colby Nordic 3:39.8 RACE 
47 Martijn Froon22 Amsterdam  NLD ASR Nereus 3:40.4 RACE 
48 Lucas Milliken19 Lewiston ME USA Bates College 3:40.6 RACE 
49 Juan Carlos Imhof20 Astillero  ESP S.D.R. Astillero 3:42.0 RACE 
50 T Rodwell20 Nottingham  GBR NRC 3:42.0 RACE 
51 Tony Ryerson19 Cambridge MA USA Harvard 3:42.9 RACE 
52 Ben Haydock20 Concord MA USA Colby Nordic  3:44.3 RACE 
53 Robby Cuthbert21 Pittsfield MA USA Williams College 3:45.3 RACE 
54 Matthew Piper20 Morrisville VT USA Paul Smiths 3:45.3 RACE 
55 Patrick Coffey29 Saranac Lake NY USA USBA Coaching Staff 3:46.4 RACE 
56 Derick Hopper27 Bend OR USA Rebound PT 3:46.5 RACE 
57 Ben Smeltzer22 Lewiston ME USA Bates College 3:46.5 RACE 
58 Jeremy Blazar20 Minneapolis MN USA Colby Nordic  3:47.2 RACE 
59 Joseph Rzeszutek25 Berlin CT USA CrossFit USA 3:47.7 RACE 
60 D Beech25 Nottingham  GBR NRC 3:48.0 RACE 
61 Tim Bouwmeester26 Amsterdam  NLD ASR Nereus 3:48.7 RACE 
62 Valeri Prosvirnin23 Tallinn  EST Tallinna SK 3:49.1 RACE 
63 Jonathan Lemaire23   NLD ASR Nereus 3:49.9 RACE 
64 Brandon Cooper22 Lewiston ME USA Bates College 3:50.7 RACE 
65 Brais Pérez20 Donostia  ESP EuskoFitness 3:50.9 RACE 
66 Isaac Kreisman19 Lewiston ME USA Bates College 3:52.5 RACE 
67 Vegar Almås29 Oslo  NOR  3:54.0 RACE 
68 Sam Mathes21 Rome ME USA Colby Nordic  3:57.1 RACE 
69 Tom Wigan22 Nottingham  GBR NTUBC 3:58.5 RACE 
70 A Walker25 Nottingham  GBR NTU 3:59.0 RACE 
71 Bart Planque, de19 Amsterdam  NLD ASR Nereus 3:59.1 RACE 
72 A Boothroyd27 Nottingham  GBR NUBC 4:03.4 RACE 
73 Wyatt Fereday21 Boise ID USA Colby Nordic  4:05.1 RACE 
74 A Harper20 Nottingham  GBR NTU 4:07.0 RACE 
75 Antonio Gonzalez27 Boise ID USA Idaho Nordic 4:08.0 RACE 
76 Nicolas STALMACH25 Epias-Rhus  FRA Société Nautique de L'Oise 4:09.8 RACE 
77 Matt Ponte25 Berlin CT USA CrossFit USA 4:15.6 RACE 
78 Adam Sessa21 Nottingham  GBR NTUBC 4:15.6 RACE 
79 Hugh Wilson20 Nottingham  GBR NTUBC 4:22.9 RACE 
80 Pete Vass20 Nottingham  GBR NTUBC 4:24.8 RACE 
81 Bill Spittal19 Nottingham  GBR NTUBC 4:26.7 RACE 
82 Peter Enz20  MN USA MTU Rowing 4:27.0 RACE 
83 Joshua Moran20 Durham NH USA  4:29.2 IND 
84 SYLVAIN THOREAU26 MONTLOUIS SUR LOIRE  FRA NOVA GYM  4:33.0 RACE 
85 Bryan Genovese21 Oceanside NY USA  4:40.0 IND 
86 Francesco Rosanelli22 Trento  ITA Prosport Trento 4:43.0 RACE 
87 Andy Mapley19 Nottingham  GBR NTUBC 4:44.2 RACE 
88 Aitor Lapuente19 Getxo  ESP Raspas A.E. 4:49.1 RACE 
89 Ben Spratt19 Nottingham  GBR NTUBC 5:00.0 RACE 
90 Tom Freeman20 houghton mi USA MTU Rowing 5:14.0 RACE 
30-39
Alex Dunne37 Nottingham   GBR Concept2, Inc, Morrisville, VT 3:20.9 C2Log 
Greg Hammond39 Johnson VT USA Concept2 3:22.5 RACE 
Greg (Concept2Guy) Hammond 39 Johnson VT USA Concept2, Inc, Morrisville, VT 3:22.5 IND 
Mart Kajari38 Tallinn  EST Sparta 3:24.0 RACE 
Justin Beckwith30 Waitsfield VT USA GMVS 3:24.5 RACE 
josh carlson38     USA Concept2, Inc, Morrisville, VT 3:25.0 RACE 
Marko Koppa34 Tallinn  EST  Biathlon SK 3:27.6 RACE 
Jesse Downs32 Jericho VT USA National Guard/USBA Natl. Team 3:30.8 RACE 
Dave Robertshaw30 Nottingham  GBR NUBC 3:32.8 RACE 
10 John Napolitano30 Berlin CT USA CrossFit USA 3:36.3 RACE 
11 Gianmaria Grassi34 CREMONA ITALIA ITA Prosport Trento 3:39.7 RACE 
12 Joe Jensen36 Boise ID USA Idaho Nordic 3:44.3 RACE 
13 Bertrand VECTEN37 Versailles fr FRA  3:53.8 RACE 
14 PJ Beck39 Morrisville VT USA Concept2 3:56.1 RACE 
15 John Shilt30 Boise ID USA Idaho Nordic 3:56.5 RACE 
16 Gary Riccini30 Berlin CT USA CrossFit USA 3:56.6 RACE 
17 Alex Enna32 McCall ID USA Rudy's Gym 4:01.4 RACE 
18 Frédéric DESPOTHUIS34 Perriers sur andelle  FRA Club Nautique et Athlétique de ROUEN 4:02.2 RACE 
19 Dan Hooley34 Berlin CT USA CrossFit USA 4:02.4 RACE 
20 Pat Cote34 Oakland ME USA Central Maine Ski Club 4:06.4 RACE 
21 Kyle Himel34 Franklin TN USA RowFit Nashville 4:22.0 RACE 
22 Chris Vonde34 Boise ID USA Idaho Nordic 4:26.5 RACE 
23  Damon Kluck32 Bend OR USA xc oregon 4:38.2 RACE 
24 Emanuel DENEVEAUX31 Boulogne/mer  FRA CS OUTREAU 4:48.2 RACE 
25 STEPHANE BOUDART33 MONTLOUIS SUR LOIRE  FRA NOVA GYM  4:57.0 RACE 
26 JEROME RABUSSEAU31 MONTLOUIS SUR LOIRE  FRA NOVA GYM  5:17.0 RACE 
27 JOHNNY ROUCHER39 MONTLOUIS SUR LOIRE  FRA NOVA GYM  5:51.0 RACE 
40-49
Andy Milne46 Medford MA USA CSU 3:28.0 RACE 
Mihkel Klementsov45 Tallinn  EST Tallinna SK 3:29.2 RACE 
Renzo Bert45 Mezzolombardo - TN  ITA Prosport Trento 3:30.8 RACE 
Toivo Tasa45 Iisaku  EST SK Margus 3:35.4 RACE 
Oscar Rijneveld41 Amsterdam   NLD Concept2 Benelux 3:38.2 RACE 
Marc Gilbertson40 Hyde Park VT USA Craftsbury Nordic 3:38.4 RACE 
A Endruweit43 Nottingham  GBR NRC 3:39.0 RACE 
Aivar Vaus46 Tallinn www.soudespinning.ee EST Tallinna SK 3:41.1 RACE 
Jacques Klok41 Amsterdam   NLD Concept2 Benelux 3:42.1 RACE 
10 Adrian Owens41 Craftsbury VT USA Craftsbury Nordic 3:43.7 RACE 
11 Andy Jaekels44 Milwaukee WI USA  3:43.9 C2Log 
12 Steven Drewes40 Berlin CT USA CrossFit USA 3:44.3 RACE 
13 Doug Poulin44 Berlin CT USA CrossFit USA 3:44.7 RACE 
14 Terje Strøm42 Oslo  NOR Skullerud Sport Senter 3:47.0 RACE 
15 Randy Acker45 n/a na USA Rudy's Gym 3:50.0 RACE 
16 Attilio Angeli45 Trento  ITA Prosport Trento 3:51.3 RACE 
17 Eric Jensen42 Boise ID USA Idaho Nordic 3:54.4 RACE 
18 Mart Välba49 Tallinn  EST EVK 3:54.9 RACE 
19 Thierry LOUVET47 PARIS  FRA Cercle Nautique Versailles 3:56.5 RACE 
20 Vicente Fullera46 Benicarló  ESP Bomberos Benicarló 3:57.0 RACE 
21 JEAN PHILIPPE PROT42 MONTLOUIS SUR LOIRE  FRA NOVA GYM  3:57.0 RACE 
22 Mike Young42 Hancock MI USA Ski Tigers 4:01.0 RACE 
23  Denny Dragan43 Bend OR USA Rebound PT 4:01.4 RACE 
24 Daryl Hegerle43 Boise ID USA Idaho Nordic 4:04.3 RACE 
25 Jeff Gasser41 Boise ID USA Idaho Nordic 4:08.2 RACE 
26 Wainer Fumagalli41 Trento  ITA Prosport Trento 4:10.4 RACE 
27 JEAN PIERRE DESHAIX40 MONTLOUIS SUR LOIRE  FRA NOVA GYM  4:12.0 RACE 
28 Shawn Larose45 Waterville VT USA Concept2 4:12.6 RACE 
29 Jay Pedro42 Boise ID USA Idaho Nordic 4:12.9 RACE 
30 Philthy O'Bryan41 Boise ID USA Idaho Nordic 4:14.4 RACE 
31 José Luis Fernández47 Colindres  ESP C.R. Colindres 4:16.7 RACE 
32 Andrea Guerra48  Trento   ITA Prosport Trento 4:17.5 RACE 
33 Paul Jozwik45 Boise ID USA Idaho Nordic 4:19.8 RACE 
34 Eskinder Sinne45 Oslo  NOR Skullerud Sport Senter 4:20.0 RACE 
35 Antoine BOUET49 VERSAILLES   FRA  4:21.5 RACE 
36 Thierry BERNOT45 PARIS   FRA  4:35.0 RACE 
37 Gianmarco Casagrande40 Trento  ITA Prosport Trento 4:35.0 RACE 
38 Flavio Daprà48 Trento  ITA Prosport Trento 4:36.2 RACE 
39 Juan Carlos Casal47 Colindres  ESP Colindres 4:46.4 RACE 
40 OLIVIER BOULAIN41 MONTLOUIS SUR LOIRE  FRA NOVA GYM  5:33.0 RACE 
41 matt smith44 essex junction vt USA  5:48.9 IND 
50-59
Ants Einsalu50 Väike-Maarja  EST Sparta 3:29.4 RACE 
Peter Dreissigacker58 Stowe VT USA Concept2 3:36.0 RACE 
Tore Foss57 Oslo NO NOR Skullerud Sport Senter 3:38.9 RACE 
Emanuele Romoli52 Trento IT ITA Prosport Trento 3:43.2 RACE 
Jon Williams58 Waterbury Center Vermont USA Concept2 3:43.2 RACE 
Jim Stock53 Lincoln MA USA CSU 3:54.0 RACE 
Dave Smullen56 Bend OR USA Rebound PT 3:55.1 RACE 
Paul Keating53 Montpelier VT USA Concept2, Inc, Morrisville, VT 3:55.3 IND 
Rick Kapala58 Sun Valley ID USA Sun Valley Ski Team 3:57.0 RACE 
10 Rob Hanson52 Boise ID USA Idaho Nordic 4:00.2 RACE 
11 Renzo Resenterra51 Trento   ITA Prosport Trento 4:00.6 RACE 
12 Jeff Fereday59 Boise ID USA Idaho Nordic 4:04.3 RACE 
13 Jeff Wilhelm50 Boise ID USA Idaho Nordic 4:09.9 RACE 
14 Brian McMahon54 McCall ID USA Rudy's Gym 4:12.0 RACE 
15 Dale Reynolds55 Boise ID USA Idaho Nordic 4:12.0 RACE 
16 Judge Hank Boomer59 McCall ID USA  4:12.3 RACE 
17 Jim Turvo55 Chassell MI USA AKFC 4:15.6 RACE 
18 Art Troutner54 McCall ID USA  4:22.2 RACE 
19 Dean Woodbeck53     USA AKFC 4:23.6 RACE 
20 Clyde Cody59 Boise ID USA Idaho Nordic 4:28.1 RACE 
21 Fausto Eccher59 Trento  ITA Prosport Trento 4:28.2 RACE 
22 Dan Fuhrmann52 Houghton MI USA AKFC 4:37.1 RACE 
23 Mike Weber57 Boise ID USA Idaho Nordic 4:37.2 RACE 
24 Ben Hipple53 McCall ID USA Rudy's Gym 5:14.1 RACE 
25 rick Nelson50   USA  5:31.1 IND 
60-69
Dick Dreissigacker62 Morrisville VT USA Concept2, Inc, Morrisville, VT 3:33.7 RACE 
John Brodhead65 Craftsbury Common VT USA Craftsbury Nordic 3:42.1 RACE 
Ed Elliott62 mccall id USA  3:56.6 RACE 
Oscar Vogt65 Oslo  NOR Skullerud Sport Senter 4:15.2 RACE 
Bob Sharkey61 Houghton MI USA AKFC 4:33.6 RACE 
Dave Hayes67 Boise ID USA Idaho Nordic 4:59.3 RACE 
70-79
George Hall74 Craftsbury Common VT USA Craftsbury Nordic 4:21.7 RACE 
Franco Girardi72 Trento TN ITA Prosport Trento 4:26.4 RACE 
Phil Wood70 Newton Abbot Devon GBR Age Without Limits 4:26.4 IND 
Len Buldoc70 Houghton MI USA AKFC 5:31.4 RACE 
Frank Durham77 mccall id USA Rudy's Gym 6:39.6 RACE