Current Seasons History Challenges Ranked Workouts Profile

Final Team Standings
2008 January Virtual Team Challenge
1/1/2008 through 1/31/2008 11:59:00 PM
Sorted by Team Totals
Sorted by Team Average Meters per Person
Sorted by Individual Totals
Sorted by Individuals by Team
Name
Standings
Gender
Total Event Meters
1   Brian Kent Breast Cancer Awareness Team M 3,000,001
2   Bill Keating ANCIENTS ONE M 1,655,300
3   Don Siebert N.F.R.C. M 1,498,216
4   Hank Greenblatt er-gmeisters M 1,455,431
5   Michael DiTullo er-gmeisters M 1,411,911
6   Eric Nelson LUNA-TICS M 1,315,000
7   Larry Skelly The Eh!Team M 1,287,095
8   Greg Trahar Age Without Limits M 1,283,752
9   Kong Chuan Goh,Dr ANCIENTS ONE M 1,209,179
10   Darlene  Brennan Age Without Limits F 1,174,262
11   James Kielma Team Canada M 1,133,632
12   David A Jacobs N.F.R.C. M 1,129,497
13   Ron Goodwin MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 1,002,065
14   John Steffen MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 1,001,224
15   Vicki Merry Rowing in Circles F 1,001,001
16   Graham Luckhurst Team Canada Eh M 1,000,000
17   Bob Noble Free Spirits M 986,454
18   Tom Orlow ANCIENTS ONE M 985,901
19   Tahir Chaudry Team Canada Eh M 950,607
20   Susan Janssen Age Without Limits F 931,280
21   Zach Ellison Free Spirits M 917,873
22   David Olshan Age Without Limits M 906,178
23   David Werner N.F.R.C. M 902,000
24   Bob Sherman ANCIENTS TOO M 900,000
25   Richard White Age Without Limits M 898,511
26   terry surjan Free Spirits M 880,869
27   Anthony Parendo LUNA-TICS M 826,035
28   Chuck Otis Corvallis Rowing Club M 814,556
29   Walter Schuyler Maine Rowers M 762,400
30   Clark Mundt Team Canada M 754,695
31   Robert Radley Age Without Limits M 749,050
32   John Williams ANCIENTS ONE M 745,963
33   Darin Dodd SUB7 M 734,606
34   Adam Balogh Team Canada M 733,635
35   Ed Pabst PRAIRIELAND STROKERS M 707,238
36   Edward Maros Age Without Limits M 702,267
37   Joseph Heery ANCIENTS ONE M 701,096
38   James Estes Free Spirits M 700,435
39   Dave Van Hecke PRAIRIELAND STROKERS M 690,938
40   Mike Cunningham The Eh!Team M 690,200
41   Dave Gray Team Vilseck Elementary M 689,161
42   Fred Jones ANCIENTS ONE M 662,704
43   Sandor Varga Merck WP United M 641,982
44   Duane Leonard ANCIENTS ONE M 640,000
45   Jose Maria Ribot Age Without Limits M 638,776
46   George Weekes Free Spirits M 632,176
47   Boris Kebetz Rogue Rowers M 631,809
48   Tom Lisi ANCIENTS ONE M 630,619
49   Barak Kraus Portage Lakes Rowing Association M 630,325
50   Bill Connors N-DIRT M 625,940
51   John Via Age Without Limits M 624,234
52   Jeff Johnson Free Spirits M 623,656
53   Eric Hagberg RowPro Online M 623,158
54   Tom Pinckney LUNA-TICS M 620,000
55   Len Norton TIMBUK2 M 611,295
56   Carol Goodsole ANCIENTS TOO F 610,000
57   Barry Parrott Age Without Limits M 605,858
58   Pam Loeffen RowPro Online F 604,872
59   Andy Mihalik Age Without Limits M 604,718
60   Stephen Scarfe Team Canada M 603,469
61   Paula McInerney Raven Rowers Wexford Ireland F 600,100
62   Helen Tsuchida Team Canada F 597,675
63   Nace Magner Southcentral Kentucky Rowing Club M 591,052
64   Robert Baldwin (DERRYLAD) Free Spirits M 589,984
65   Antonio Morillo ANCIENTS ONE M 577,006
66   Paul  Scanlan SanDisk M 565,153
67   Trevor  Reeves The Eh!Team M 564,734
68   bob bredin TIMBUK2 M 563,265
69   John Probasco Age Without Limits M 560,476
70   Peter Seidman Free Spirits M 560,157
71   Ann K Seidman Free Spirits F 560,048
72   Deanna Wood Concept2 - Morrisville, VT F 555,711
73   Rob Perrot Long Beach Rowing Association M 552,641
74   Gus Albers ART M 548,690
75   Terry Wittenberg Free Spirits M 543,000
76   Paul Hanerfeld Age Without Limits M 542,056
77   Bobbie Kielma Team Canada F 540,885
78   David Hague Team Canada M 539,381
79   Michael McConaughy MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 521,824
80   Michael McAra Missisauga YMCA (CAN) M 520,956
81   Reiner Gerdes Age Without Limits M 520,180
82   Joe Keating SUB7 M 518,066
83   Tom Bellevue TIMBUK2 M 517,200
84   Vincent Brunning Age Without Limits M 516,148
85   Petra Woosley Spa Fitness Center F 508,506
86   Michael Derry ANCIENTS TOO M 507,113
87   Staci Stein Corvallis Rowing Club F 506,717
88   Joan DiTullo er-gmeisters F 506,150
89   David Dawson ANCIENTS TOO M 504,907
90   Clarence Pfaff Team Canada M 503,462
91   Dan Cox LUNA-TICS M 502,005
92   David Taylor Free Spirits M 500,773
93   Peter Daniels ANCIENTS TOO M 500,162
94   Doug Haller Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 500,015
95   Dan  Romand Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 500,014
96   Pat Mazzei TIMBUK2 F 500,000
97   Jim Walsh Raven Rowers Wexford Ireland M 500,000
98   Kerry Ahearn Corvallis Rowing Club M 491,230
99   Jean-Marc Hurni Age Without Limits M 487,370
100   neal haberman er-gmeisters M 485,031
101   Charles Dykstra Row Pain, Row Gain M 477,765
102   Tim Somes Cotton Lake Rowing Club M 477,141
103   E Lynne Fitzmorris LUNA-TICS F 476,836
104   Billy Walmsley Age Without Limits M 475,903
105   Walt Stanek Whippany Fitness & Wellness Center M 474,587
106   Jim Smart ANCIENTS ONE M 472,384
107   Gaye McOnie Free Spirits F 470,011
108   Sean Cefalo Team Nereid M 464,630
109   Jamie Pfeffer Age Without Limits M 464,559
110   Andrew Hunt Age Without Limits M 464,134
111   Tina Razzell Ducks and Friends Together F 463,088
112   Jostein Vadla Team Canada M 461,918
113   Steve Vousden RowPro Online M 456,801
114   Bill Hawthorne TIMBUK2 M 455,585
115   James McDonald The Eh!Team M 455,043
116   Max Schumitsch Team Canada M 451,133
117   Dieter Bieler Free Spirits M 450,334
118   John Cousins The Eh!Team M 447,584
119   Jacklin  Hoole Team Canada F 447,151
120   Craig Nedrow Rogue Rowers M 443,184
121   Carl Wade Dehydrated Rowing M 442,764
122   Lex Altink RowPro Online M 442,500
123   Joi Bear Age Without Limits F 441,471
124   Alex Seay PRAIRIELAND STROKERS M 441,097
125   Jean Heck Philadelphia Main Line M 441,000
126   ALLAN BROWNE Team Canada M 438,645
127   charmie curran Amoskeag Rowing Club F 438,400
128   Shirley Sell TIMBUK2 F 436,181
129   Stephen Lambers ARIEL TOY M 435,643
130   Paul Davis Philadelphia Main Line M 434,389
131   Attila Kárpáti Free Spirits M 433,517
132   OU Crew Chesapeake Boathouse M 428,760
133   Sean Dennie MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 428,465
134   Tim Rollings Age Without Limits M 428,362
135   Dwayne P Stephens Age Without Limits M 425,867
136   Horea Lemeni Pop SanDisk M 425,325
137   david wagener N-DIRT M 425,000
138   Tim Rector N-DIRT M 425,000
139   Darcy Neigum N-DIRT M 425,000
140   Kimberly Neigum N-DIRT F 425,000
141   Robert Godin Ottawa New Edinburgh Club M 424,197
142   Earl Veale The Eh!Team M 423,384
143   David B Callahan Bainbridge Island Virtual Team M 423,350
144   David Hunter The Eh!Team M 423,311
145   Bernie Danylyshen Team Canada Eh M 420,000
146   Novice Rowing TexasRowing F 415,168
147   kathryn dunnmon ANCIENTS ONE F 415,000
148   Eric-Jan Van Eerde Age Without Limits M 412,636
149   Bill Silva Team Canada M 412,175
150   Rocky Jordan ANCIENTS TOO M 411,627
151   David McOnie Free Spirits M 409,841
152   Road Runner Forum Flyers M 409,000
153   Kristine Strasburger LUNA-TICS F 407,564
154   Rick Trapp Brockville Y Warriors M 407,035
155   Nick Wakeford Free Spirits M 407,000
156   Donnalee Hicks ZLAC F 406,787
157   Harry Graves ARIEL TOY M 406,365
158   David Roberts Age Without Limits M 406,000
159   Tom Oliver Age Without Limits M 405,000
160   Seth Dingwell The Eh!Team M 404,000
161   Raymond Jones Jr. ARIEL TOY M 403,327
162   Kevin Sharp RowPro Online M 403,221
163   gregory brock Spa Fitness Center M 403,156
164   Charles Kaiser The Eh!Team M 401,041
165   Robert Zimmer THE EAST ARM ERGSTERS M 400,521
166   Margaret French Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 400,418
167   Christian Schultes ARIEL TOY M 400,390
168   Duane Adams memorial health & lifestyle M 400,261
169   Bob  Reichart ARIEL TOY M 400,177
170   Steven Ziemba ARIEL TOY M 400,171
171   Steve "Aaron Aardvark" Collins AARDVARK BROTHERS M 400,001
172   Donald "Archie Aardvark" Carter AARDVARK BROTHERS M 400,000
173   Jo Crowther Gym & Tonic F 400,000
174   Chris Hughes TIMBUK2 M 400,000
175   Karl  Rieth ANCIENTS TOO M 399,000
176   Peter Aulisio Crew Chiefs M 398,000
177   A.C. du Pont Long Beach Rowing Association M 395,500
178   Chris Kelley Corgan M 395,176
179   Rodrigo Garcia LUNA-TICS M 394,084
180   Austin Meyer Shaker Rowing Association M 393,649
181   Jonathan Turns SUB7 M 393,274
182   Anthony Fiory Passaic River Rowing Association M 392,338
183   Kate Newman Altitude Rowers F 391,035
184   Michael Perretta Spa Fitness Center M 390,289
185   Terry Bridges Altitude Rowers F 389,344
186   Brian Albers ART M 388,883
187   Tania Cunningham All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 388,600
188   Tony Walsh Age Without Limits M 386,017
189   Joanne Greising er-gmeisters F 386,014
190   Robert Doughty Age Without Limits M 385,637
191   nan kuntz Masters of the Mohawk F 385,465
192   Fred Peckitt Team Canada M 385,000
193   Richard Perry Age Without Limits M 383,433
194   Frank Knight Maine Rowers M 383,000
195   Virginia Vinyard ANCIENTS TOO F 381,000
196   Trish Stackpole HAVK Mladost F 377,504
197   Ari Ignatius Age Without Limits M 376,700
198   Simon Gooderham Free Spirits M 375,622
199   algernon  wadsworth SUB7 M 374,931
200   Chris Tudury LUNA-TICS F 373,677
201   Jim Mason Age Without Limits M 370,890
202   Alex Frakt Dehydrated Rowing M 368,273
203   Mike O'Rourke TIMBUK2 M 368,050
204   Gary Curtis Team Canada M 367,808
205   Glenn Yaniero TIMBUK2 M 367,238
206   Jason Bellipanni Amoskeag Rowing Club M 366,859
207   Rick Bayko Forum Flyers M 366,815
208   Ron Recsnik Age Without Limits M 366,151
209   Argia DeDominicis er-gmeisters F 365,760
210   Angelo Papadopoulos LUNA-TICS M 363,549
211   Skip Donnelly Age Without Limits M 363,051
212   Eva Jacobs Age Without Limits F 362,859
213   Jim Corkal The Eh!Team M 362,358
214   Brad Posnanski PRAIRIELAND STROKERS M 362,252
215   Kirby Tillotson Free Spirits M 361,019
216   William Fisher TIMBUK2 M 360,662
217   Joe  MacDonald Maine Rowers M 359,189
218   Joan Joesting-Mahoney Ducks and Friends Together F 359,010
219   Tad Woliczko Spa Fitness Center M 358,231
220   Pieter de Meijer RowPro Online M 357,976
221   Fred Hereth East West Rowing Club M 357,000
222   Bob Keener Portage Lakes Rowing Association M 356,919
223   Neil McIntyre McErgers M 356,677
224   Fred Krupp Maritime Rowing Club M 355,923
225   Rick Hughes Team Canada M 355,000
226   Gary Daugherty RowPro Online M 353,832
227   Jaap Roosma RowPro Online M 353,388
228   Catherine Holdorf Corvallis Rowing Club F 351,758
229   Walter Manning Corvallis Rowing Club M 351,163
230   Lissa Heekin ARIEL TOY F 350,503
231   Scott Barger RowPro Online M 350,091
232   Les Whitaker RowPro Online M 350,000
233   John Redos Sr. Waterboys M 350,000
234   Lindsay  Cove Team Canada F 349,000
235   Linda Nelson N.F.R.C. F 348,000
236   john choice Age Without Limits M 347,736
237   Junior Varsity Chesapeake Boathouse M 347,669
238   Kathleen Colborn Anchors Aweigh F 346,980
239   Deb McCabe Altitude Rowers F 346,734
240   Scott Collins Maritime Rowing Club M 345,700
241   Macauley Nash ARIEL TOY M 345,681
242   Nico Beek Age Without Limits M 345,610
243   Christopher John Green TIMBUK2 M 345,434
244   Darryl Bathel LUNA-TICS M 345,060
245   James Sundheim ANCIENTS TOO M 345,000
246   Al Ambrose, CRNA Team Canada M 344,248
247   gregg jugla ogden st. harriers M 343,560
248   Laurie  Devitt Maritime Rowing Club F 343,532
249   Joe Vanischak Age Without Limits M 343,145
250   Joanna Blair Team Canada F 342,551
251   Trevor Jones Free Spirits M 342,152
252   Greg Hammond MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 341,346
253   Jan Stevenson LUNA-TICS F 341,000
254   Tim Anderson Long Beach Rowing Association M 340,294
255   Bob Storck TIMBUK2 M 340,109
256   Joe Gutstadt Age Without Limits M 340,019
257   Cristian Lemeni Pop SanDisk M 339,910
258   David Conway Amoskeag Rowing Club M 338,868
259   Andrew Mudge SUB7 M 338,662
260   Allan Meltzer The Eh!Team M 335,647
261   Patrick Secor Everett Rowing Association M 335,139
262   Mark Robinson Maine Rowers M 335,000
263   joseph stangel Team Canada M 334,467
264   Robert Schiffhouer ANCIENTS ONE M 332,986
265   Ellen Dollar Ducks and Friends Together F 332,580
266   David Adams Age Without Limits M 331,391
267   Mike Love Cooper Rowing Club M 331,000
268   John Faubion ARIEL TOY M 330,005
269   Alex Wilson Age Without Limits M 328,884
270   michael mccarty The SuperHappy FunTime Team M 328,263
271   Gillian Jenkinson Team Canada F 328,019
272   William Spence Age Without Limits M 327,842
273   Tim Porter LUNA-TICS M 326,552
274   Mark Keown Age Without Limits M 325,090
275   Allen Schaeffer Crew Chiefs M 325,000
276   Howard Stranathan Portage Lakes Rowing Association M 324,607
277   Ralph Werner RowPro Online M 324,315
278   Alistair Hensler Ottawa New Edinburgh Club M 324,155
279   Hamida Asmat Pikelet IRC F 323,000
280   Chad Goss SUB7 M 322,660
281   Daniel Guenette Team Canada M 322,000
282   Tyler Sanderson Team Canada M 321,078
283   Mike Gallagher Poet Rowing Association M 318,600
284   Bob Potts Maritime Rowing Club M 318,252
285   Bob Malacrida Altitude Rowers M 317,874
286   Richard James Australia M 317,088
287   Laura Erhart Arizona Outlaws F 316,997
288   Michael Hutmacher Age Without Limits M 316,983
289   Gregory Cook Bainbridge Island Virtual Team M 316,859
290   Steve Rogers Corvallis Rowing Club M 316,659
291   John Thomsson Team Canada M 316,047
292   Owen Lewis Age Without Limits M 315,000
293   Antony Scott Trent Rowing Club M 315,000
294   Bob Tarrant Saratoga Rowing Association Masters M 314,727
295   Noelle Boyle LUNA-TICS F 314,502
296   Gifford Lewis Free Spirits M 313,492
297   Tom Carpenter Team Canada M 313,335
298   Bill Kochuk Team Canada M 313,123
299   Bill Johnson TIMBUK2 M 313,109
300   David Thomas SUB7 M 312,711
301   Rick Cove Team Canada M 311,983
302   Beth Picard Maritime Rowing Club F 310,798
303   Kinley "Abigail Aardvark" Gregg AARDVARK BROTHERS F 310,428
304   Joseph Wyatt Free Spirits M 310,165
305   David A. Alden LUNA-TICS M 310,041
306   John Rule Age Without Limits M 310,000
307   sean king memorial health & lifestyle M 310,000
308   Trevor Hastings N-DIRT M 308,500
309   Joanne Brindley Old Colony YMCA - Central Division F 307,535
310   Andi Tomany Altitude Rowers F 307,314
311   Arlene Wade Bainbridge Island Virtual Team F 307,202
312   Abdul Southam Team Canada M 306,876
313   Darryl Wedgner Age Without Limits M 306,414
314   Helen Griffin Tempe YMCA F 306,337
315   Dan Burpee SUB7 M 306,240
316   Pat Walsh Age Without Limits M 305,938
317   William Konarzewski Free Spirits M 305,800
318   Nathaniel Trellice TIMBUK2 M 305,215
319   Marc Monplaisir Team Nereid M 305,055
320   Natalie Padres The LOC Rowers F 305,000
321   Paul Beech N.F.R.C. M 304,000
322   Mario Finelli, Jr. Poet Rowing Association M 303,857
323   Clive Stoner Age Without Limits M 303,522
324   Filip Filipovic HAVK Mladost M 303,070
325   Andrew Stanway Free Spirits M 302,655
326   Nick Stanley Age Without Limits M 302,218
327   Ron McCarty The SuperHappy FunTime Team M 301,810
328   Tony Green SUB7 M 301,762
329   Greg Childs PRAIRIELAND STROKERS M 301,545
330   Caroline Browne Bainbridge Island Virtual Team F 301,102
331   John Darlington Age Without Limits M 300,918
332   Dick Bowden ARIEL TOY M 300,800
333   Dan Brokaw All-Alaska Freeze-Dried Freaks M 300,612
334   Lynne Graves ARIEL TOY F 300,496
335   Scott Ingmanson Age Without Limits M 300,275
336   James Hereth East West Rowing Club M 300,254
337   Junior Novice Chesapeake Boathouse M 300,160
338   Mark Hancock Pikelet IRC M 300,097
339   Andrew Aiken ARIEL TOY M 300,075
340   Rick Walsh Team Canada M 300,075
341   Stephen Tam SanDisk M 300,010
342   Tim Hudgins Huron Rowing Association Parents & Friends M 300,000
343   Karen Perdion ZLAC F 300,000
344   Bob Beeman MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 300,000
345   Howard Mayes STLCC Rowers M 300,000
346   Karen Mayes STLCC Rowers F 300,000
347   John Graves ARIEL TOY M 298,080
348   Niall Williams Taff Attack Racing M 297,785
349   Jeff Arnold Annapolis Rowing Club M 296,997
350   Trevor de Koekkoek RowPro Online M 296,905
351   Jim Kathios Free Spirits M 295,660
352   George  Mudry TIMBUK2 M 292,364
353   Trey Valbuesca The LOC Rowers M 291,900
354   Russell Giacobbe Team Canada M 291,605
355   Petr Oliva Free Spirits M 291,549
356   Tor Berg  Oshaug Team Canada M 291,112
357   Mark Rennie WBC M 291,083
358   Davis Main ANCIENTS TOO M 291,017
359   Libby Bogard Corvallis Rowing Club F 290,529
360   David Howells SUB7 M 290,312
361   Alistair Black LUNA-TICS M 290,124
362   Cynthia Runia Age Without Limits F 289,011
363   Michelle Gover Corvallis Rowing Club F 288,761
364   Diane Duranti LUNA-TICS F 288,247
365   John Jessup Age Without Limits M 288,172
366   michael strong MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 287,500
367   Christoph W. Zimmermann RowPro Online M 286,429
368   Tamas Gaal Erg in Madison M 286,000
369   Dave Drabic Crew Chiefs M 285,263
370   peter verdirame LUNA-TICS M 284,500
371   Kam Doetzer Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 283,526
372   Jeff Dobens er-gmeisters M 283,274
373   Rick Lambert Age Without Limits M 283,000
374   Melanie Albertson Chesapeake Boathouse F 282,934
375   Ed Oxlade Erg Riders M 282,457
376   Adony Beniares SanDisk M 281,797
377   steve hughes ARIEL TOY M 281,610
378   Jennifer Carter Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 281,410
379   joel walentuk 1000 island rowing M 281,018
380   Brian Critchley Free Spirits M 280,452
381   zeljko betlehem Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 280,000
382   Lynn Bender Team Canada F 280,000
383   PerOve Sjöberg Avesta Roddklubb M 280,000
384   Lou Friend Ducks and Friends Together F 279,658
385   chris gear LUNA-TICS M 278,953
386   Jonny Lear Free Spirits M 278,706
387   Martijn Slettenhaar The Eh!Team M 278,642
388   Matt Healy U Chicago Alumni Crew M 278,305
389   Dave King Free Spirits M 278,301
390   Lisa Jorgensen LUNA-TICS F 278,229
391   Pete Lyons Maine Rowers M 277,500
392   Dan Barrett Maine Rowers M 277,465
393   Lizabeth Trond Erg Riders F 277,097
394   Jack Hunt Annapolis Rowing Club M 277,075
395   Gerald Saalfeld Age Without Limits M 275,857
396   Jeff Warren Gym & Tonic M 275,692
397   Bryan Millard Team Canada M 275,000
398   Steve Shinder Team Canada M 273,407
399   Michael Gough Free Spirits M 272,183
400   Jim Divan East End Rowers M 272,137
401   Lehman Ellis Holy Cross Hurricanes M 271,646
402   Redmond Paul Age Without Limits M 271,170
403   Bill Lawrence ANCIENTS TOO M 270,953
404   Richard Simon Team Canada M 270,766
405   Steve Dove Cooper Rowing Club M 270,000
406   Ted Deakin Huron Rowing Association Parents & Friends M 270,000
407   Edward Salley Team Canada M 268,708
408   Alan Brandenburg Team Canada M 268,600
409   Steve Gilliland Team Canada M 268,517
410   Lawrence Beck Team Canada M 267,503
411   gail hall Ducks and Friends Together F 266,865
412   DENNY FILLMORE Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 266,609
413   Barbara Heck Team Canada F 265,206
414   Dan Gorrell Team Canada M 264,504
415   Tracy Barlok Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 263,905
416   nora hopper er-gmeisters F 263,856
417   Nicholas Boers Boer-z-bobs M 263,852
418   Jim Mitchell Erg Riders M 263,680
419   Vaclav Brazda Age Without Limits M 263,503
420   Hans Koolhaas RowPro Online M 262,000
421   Carole Sergeant Free Spirits F 261,555
422   leonard boyle SAS RFC M 260,529
423   Hélio Dias Team Canada M 260,365
424   TERRY COLLINS Age Without Limits M 260,142
425   James Fogarty Maritime Rowing Club M 260,000
426   Andrew Erpelding SanDisk M 259,888
427   Robert Laughlin Brockville Y Warriors M 259,815
428   Georges Gainard Age Without Limits M 259,550
429   Robert Steck ANCIENTS TOO M 259,500
430   Steve Gould East End Rowers M 259,373
431   Melvyn Trechsler Age Without Limits M 259,000
432   Phil Hockemeyer Spa Fitness Center M 258,926
433   Rita Dawson Gym & Tonic F 258,916
434   Y T Khor Team Canada M 258,339
435   Kevin Connolly Indy Rowing Center M 258,261
436   Richard Collins Team Canada M 257,534
437   Mark McAndrew Concept2 - Morrisville, VT M 257,492
438   Susan Leighton PRAIRIELAND STROKERS F 257,003
439   Dave Pongracz Australia M 255,367
440   Larry Newsome Team Canada M 254,933
441   Jack Dempsey TIMBUK2 M 254,610
442   Currency Kerndt VCIRC F 253,905
443   Robert Blase Annapolis Rowing Club M 253,670
444   Alain Bouvier Team Canada M 253,577
445   Heather Patterson Chesapeake Boathouse F 253,021
446   Terry Nixon Age Without Limits M 252,649
447   LYNDA DEL CASTILLO Thompson Boat Center, Washington, DC F 252,625
448   Terri Losito er-gmeisters F 252,050
449   Bill Youtie TIMBUK2 M 251,686
450   Michelle Houghton Free Spirits F 251,241
451   Charles Wells Poet Rowing Association M 251,240
452   Dana Ingham Three Rivers Rowing Mixed Masters M 251,054
453   Börje Laakso Avesta Roddklubb M 251,000
454   margaret dixon Spa Fitness Center F 250,625
455   Jeff Rice TIMBUK2 M 250,620
456   Tom Begley Free Spirits M 250,582
457   David Chrystal Team Canada M 250,538
458   Seth Israel Free Spirits M 250,518
459   Mari Friend TUF AS NAILS F 250,418
460   Sandi Jump TIMBUK2 F 250,008
461   Bryan  Schreiber TIMBUK2 M 250,000
462   vic harouny Catawba Yacht Club M 250,000
463   Tom Cobb Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 250,000
464   Alex Sherman Maritime Rowing Club M 249,858
465   danny rezendes MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 249,573
466   Kate Paris Ducks and Friends Together F 249,570
467   Kevin Conley SanDisk M 249,420
468   domingo rocha Age Without Limits M 248,302
469   Roy Brook Team Canada M 247,954
470   Thierry GOURSOLLE Age Without Limits M 247,646
471   Philip Press Philadelphia Main Line M 247,544
472   Joseph Acker Team Canada M 247,498
473   Cory Reid Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 247,000
474   bert keel Age Without Limits M 246,667
475   Hanns Hartman Marin Rowing Men and VB M 246,295
476   Tom Brown Team Canada M 246,217
477   Steve Jones Sammamish Rowing Association M 245,523
478   Karl Liepitz N-DIRT M 245,000
479   Robert Gilston Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 244,943
480   Joseph Biberston Team Canada M 244,694
481   Scott LeCount Scotty's Boot Camp M 244,656
482   Andreas van Tonder RowPro Online M 244,351
483   Eric Watne Clarks Christmas Tree Farm M 244,114
484   Tom Rosengarth LUNA-TICS M 244,105
485   Sabrina ArisGuentz Long Beach Rowing Association F 244,100
486   Annie Haller Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 243,918
487   Liza Luna Long Beach Rowing Association F 243,672
488   Edwin Varley TIMBUK2 M 243,365
489   John Neufeldt RowPro Online M 243,006
490   Mary  LaChant Cooper Rowing Club F 243,000
491   Patrick Kington Team Canada M 242,902
492   Tony Andrews Sammamish Rowing Association M 242,571
493   Joanne Anderson Three Rivers Rowing Masters Women F 242,166
494   ALBERT CROPANESE TIMBUK2 M 241,701
495   Paul McNeill SUB7 M 241,685
496   Paul Anderson Team Canada M 241,681
497   Patrick Connors Age Without Limits M 241,032
498   Linda Merk-Gould Maritime Rowing Club F 240,931
499   pat monroe Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 240,544
500   patricia oconnell Clarks Christmas Tree Farm F 240,531
501   Dave Feeser Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 240,398
502   Sjoerd Plagmeijer Free Spirits M 240,104
503   Brian Kapon The LOC Rowers M 240,000
504   Kevin List Charlotte Youth Rowing M 239,532
505   Bill Durnil PRAIRIELAND STROKERS M 239,345
506   Tom Taylor Corvallis Rowing Club M 239,257
507   David Chmilowskyj The Eh!Team M 239,097
508   Alice Algatas The LOC Rowers F 239,000
509   liane douglas Maritime Rowing Club F 238,168
510   Richard Nordin Jr Free Spirits M 237,770
511   Richard Forest RowPro Online M 237,184
512   Ruud Jackel RowPro Online M 236,754
513   Robert Clegg Team Canada M 236,266
514   Patty DuFour Saratoga Rowing Association Masters F 235,928
515   Tim Fewkes Accenture M 235,433
516   William Haskell Maine Rowers M 235,319
517   Joost Bolten Age Without Limits F 235,000
518   Rainer Martini Passaic River Rowing Association M 234,571
519   Lyle Green Team Canada M 234,466
520   Krista Comanzo Masters of the Mohawk F 234,376
521   Steve Woodward Age Without Limits M 234,375
522   Thomas Quigley Erg Riders M 234,081
523   Tim Harris Cabin B Rowing Club M 234,000
524   Steve Austin Age Without Limits M 233,907
525   Divani Lopes-Little TIMBUK2 F 233,693
526   Grace Malacrida Altitude Rowers F 233,568
527   Pat Byron LUNA-TICS F 233,520
528   Kirk Nelson The Eh!Team M 233,113
529   Deanna Gustas PRAIRIELAND STROKERS F 233,097
530   Martin Sinkovic HAVK Mladost M 233,070
531   Catherine Sutherland Team Canada F 233,007
532   David Morris PRAIRIELAND STROKERS M 232,948
533   David Herz Age Without Limits M 232,490
534   DON MCLEISH ANCIENTS TOO M 232,320
535   George Nobles Age Without Limits M 232,001
536   Kim Delaney Saratoga Rowing Association Masters F 231,697
537   Patrick Eames Sammamish Rowing Association M 231,600
538   Heinz RUTH Team Canada M 231,561
539   Richard Holmes Free Spirits M 231,360
540   Jonathan B. Horen Row Pain, Row Gain M 231,328
541   Bob Sechrist Team Canada M 231,000
542   Bob Tubb PRAIRIELAND STROKERS M 231,000
543   angela king memorial health & lifestyle F 230,837
544   Jon Aldridge PRAIRIELAND STROKERS M 230,781
545   Janeen Dell'Acqua Free Spirits F 230,646
546   Craig Stuart Age Without Limits M 230,440
547   Morgan Seeley Bainbridge Island Virtual Team M 230,179
548   Larry Charles Age Without Limits M 230,000
549   Ken Dollhopf VCIRC M 229,581
550   Bill Josephson Team Canada M 229,162
551   Neville Atkinson Team Canada M 229,022
552   John Cotter Clarks Christmas Tree Farm M 229,000
553   Brad Hill Age Without Limits M 228,432
554   Andy Osborn SUB7 M 228,363
555   Dirk Janßen Free Spirits M 228,269
556   Maxim Devereaux Free Spirits M 227,933
557   Bob Proctor ARIEL TOY M 227,503
558   David Smith Passaic River Rowing Association M 227,211
559   Robert Spenger Long Beach Rowing Association M 227,207
560   George Woodhull East End Rowers M 227,066
561   Meredith Collins Maritime Rowing Club F 226,900
562   Ralph Botzet Team Canada M 226,796
563   Valent Sinkovic HAVK Mladost M 226,600
564   Chris Tye Alberta Crewed M 226,600
565   Diodoro Madrigal Team Canada M 226,152
566   Joerg Werner RowPro Online M 226,123
567   Piotr Krasinski Age Without Limits M 226,021
568   Robert Haefele Team Canada M 225,943
569   Ronald Head Age Without Limits M 225,826
570   Kate Stewart Corvallis Rowing Club F 225,361
571   Mitzi Smart Anchors Aweigh F 224,938
572   Karen Morgan TIMBUK2 F 224,305
573   David Plumb Free Spirits M 223,717
574   William Deevy Concept2 - Morrisville, VT M 223,242
575   Scott Brown - TA Adaptive Gunner's Gang M 223,089
576   Bud Cripe PRAIRIELAND STROKERS M 223,089
577   Andrew Benko VCIRC M 223,077
578   Jon A. Jensen Age Without Limits M 222,723
579   Michael Y.B. Lam Team Canada M 222,276
580   Harold Faust All-Alaska Freeze-Dried Freaks M 222,222
581   Mark Evans Free Spirits M 222,127
582   Matthew Lamont www.TeessideHospice.org M 222,040
583   Lisa Gesinger TIMBUK2 F 221,695
584   Jean Zimmer THE EAST ARM ERGSTERS F 221,516
585   Allen Meredith Team Canada M 221,495
586   Florica Pop SanDisk F 220,912
587   Hydi Gibson Chesapeake Boathouse F 220,704
588   Jef . SUB7 M 220,702
589   Helen Woznack Passaic River Rowing Association F 220,674
590   Tim Berry Team Canada M 220,632
591   Rita-Ann Monde Free Spirits F 220,427
592   Russ Miller Huron Rowing Association Parents & Friends M 220,000
593   Andy Ward Fitness First UK M 219,000
594   Marko  Dragicevic HAVK Mladost M 219,000
595   Ken Tyson Age Without Limits M 219,000
596   John Mortenson Chesapeake Boathouse M 218,828
597   Brigitte Klawonn The Eh!Team F 218,307
598   Dubravko Skracic HAVK Mladost M 218,196
599   Charlotte Manwell Bopettes F 218,160
600   Paul Victory Free Spirits M 218,060
601   Drazen Sudic HAVK Mladost M 217,777
602   Kent Moir TIMBUK2 M 217,526
603   kat schiro UT rowers F 217,000
604   Chris Henry The Eh!Team M 215,579
605   JOHN  CURREN Gunner's Gang M 215,404
606   Kimberly Lahut Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 215,187
607   Ivan Rebic HAVK Mladost M 215,000
608   John Hendrie ANCIENTS TOO M 215,000
609   Dave O'Connor ANCIENTS TOO M 214,939
610   Mike Wilkinson Taff Attack Racing M 214,546
611   Murphy Pepper Age Without Limits M 214,333
612   Chris Sweetland VCIRC M 214,234
613   Diann Jacox Team Canada F 214,157
614   Sue Rauth Passaic River Rowing Association F 214,033
615   susan Gorman Sammamish Rowing Association F 214,000
616   Luanne Mills Age Without Limits F 213,737
617   Marin Mladinic Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 213,700
618   Joan Van Blom Long Beach Rowing Association F 213,255
619   Tanja Seifert TaBoSe F 213,239
620   Michele Kerr Three Rivers Rowing Masters Women F 213,222
621   Deborah Carlson STLCC Rowers F 213,095
622   Doug Master Arizona Outlaws M 212,822
623   David Janssen Age Without Limits M 212,561
624   Judy Bogart Long Beach Rowing Association F 212,547
625   Elizabeth Tschamler Masters of the Mohawk F 212,104
626   Chris Reece Sammamish Rowing Association F 212,000
627   James Splinter Team Wrecked 'Em M 211,940
628   Shaw Goodwin Taff Attack Racing M 211,584
629   gene hoffman Teacher Creatures M 211,548
630   Liberty Valiant The Eh!Team M 211,258
631   Mary Taylor ARIEL TOY F 211,146
632   Nicole Gardner Vegerowtarians F 211,065
633   Dane Gray Team Vilseck Elementary M 211,000
634   Carol Dinion Team Canada F 210,877
635   Richard  Malabre ARIEL TOY M 210,737
636   Ted Paxton Arizona Outlaws M 210,690
637   Elaine Rinkert Spa Fitness Center F 210,618
638   Lisa Caflisch Erg in Madison F 210,500
639   Dave Richard Team Canada M 210,063
640   Paul Dietershagen Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 210,000
641   Steven Larky LUNA-TICS M 209,779
642   Dave Ballantyne Team Canada M 209,500
643   Mary Perrot Long Beach Rowing Association F 209,459
644   Ray Primett Age Without Limits M 209,049
645   Kresimir Culjak HAVK Mladost M 209,000
646   kate hale East End Rowers F 208,978
647   Laurie Braim Saratoga Rowing Association Masters F 208,807
648   Matthew Shepherd Team Canada M 208,538
649   joan travis 1000 island rowing F 208,122
650   Maria Amelia Woods Age Without Limits F 208,000
651   Stjepan Matic HAVK Mladost M 207,997
652   Charles Scorsone Passaic River Rowing Association M 207,854
653   Terri Dagle Saratoga Rowing Association Masters F 207,757
654   Henry Hoyle Team Canada M 207,610
655   Alan Beckwith Team Canada M 207,500
656   Else Hiemstra PRAIRIELAND STROKERS F 207,500
657   Wayne Hensley MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 207,347
658   John  Franklin Spa Fitness Center M 207,229
659   Jim Sweitzer Maritime Rowing Club M 207,125
660   Horst Schwanke Team Canada M 207,080
661   Marie Thorne Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 207,004
662   Tamara Hils LUNA-TICS F 207,000
663   Jeff Clark Bainbridge Island Virtual Team M 206,659
664   Jeff Ferguson Team Canada M 206,609
665   Patty Walters Spa Fitness Center F 206,265
666   Larry Edelson LUNA-TICS M 206,194
667   Allen Cox Everett Rowing Association M 206,047
668   Don Bogart Long Beach Rowing Association M 205,954
669   Jim Ronald Team Canada M 205,829
670   Gail  Whitelaw Ducks and Friends Together F 205,800
671   Aivar Vaus Age Without Limits M 205,706
672   Nick Storm Three Rivers Rowing Mixed Masters M 205,444
673   Bernard ONeil Saratoga Rowing Association Masters M 205,359
674   Michael Benvenuto RowPro Online M 205,348
675   Jane Grice Anchors Aweigh F 205,143
676   Gernold Nisius Maine Rowers M 205,000
677   Wayne Tomilson Team Canada M 204,950
678   John Helliwell Team Canada M 204,838
679   Dale LeCount Scotty's Boot Camp M 204,774
680   Julie Firman Corvallis Rowing Club F 204,745
681   Henry Cleveland Spa Fitness Center M 204,723
682   Paul Miniato Team Canada M 204,676
683   Jose Samson Arizona Outlaws M 204,401
684   Peter Byrne Forum Flyers M 204,243
685   Mateo Kanceljak HAVK Mladost M 204,210
686   Dianne Hrubec Corvallis Rowing Club F 204,195
687   Kalev Vapper Age Without Limits M 204,100
688   Brett Sharp UT rowers M 204,064
689   Dave Woodburn Team Canada M 203,804
690   Peter Graves ARIEL TOY 203,552
691   liz laker Dehydrated Rowing F 203,454
692   Anne Diggs ARIEL TOY F 203,400
693   Alexander Younger Team Canada M 203,329
694   Brendan Clancy Team Canada M 203,259
695   Katie Erhart Arizona Outlaws F 203,092
696   Ian Nordan Team Canada M 203,063
697   Lee Reichart ARIEL TOY M 202,747
698   Eugene Pons Age Without Limits M 202,434
699   Ed Vawter Age Without Limits M 202,355
700   Paul  Mudroch Team Canada M 202,348
701   Stu Miller Maine Rowers M 202,204
702   Jane Newall LUNA-TICS F 202,200
703   Cathie Hodkiewicz Milwaukee Rowing Club MOJOs F 202,114
704   Dianne Roberts TUF AS NAILS F 202,075
705   Joanna Voigt Waterstriders F 202,000
706   Barrett Brickell The Eh!Team M 201,752
707   Steve Kurcz Team Canada M 201,728
708   willi smothers TUF AS NAILS M 201,538
709   Doug Smaglik Accenture M 201,500
710   Jagjit Singh TIMBUK2 M 201,442
711   Ginger  Katz Maritime Rowing Club F 201,431
712   Robert Humphreys TIMBUK2 M 201,419
713   Steve Motzny Age Without Limits M 201,387
714   Cathleen Nash ARIEL TOY F 201,347
715   Zoe Ann Dudley TUF AS NAILS F 201,277
716   Greg Allen Clarks Christmas Tree Farm M 201,228
717   Marvin Winston TIMBUK2 M 201,226
718   Kerim Mujkic HAVK Mladost M 201,200
719   Michelle Boss MOTO MADMEN and WOMEN!!! F 201,200
720   Kathryn Jett ARIEL TOY F 201,174
721   sandy carroll Tempe YMCA F 201,134
722   Fran Vuletic HAVK Mladost M 201,120
723   Dave Lukasik Age Without Limits M 201,091
724   Ginny Brokaw Altitude Rowers F 200,990
725   Malcolm Martin Age Without Limits M 200,964
726   John Longmire LUNA-TICS M 200,903
727   Susan Wilson Ducks and Friends Together F 200,844
728   Denise Cordero Ducks and Friends Together F 200,726
729   Carla Stein Taff Attack Racing F 200,716
730   Boris Cetinic HAVK Mladost M 200,700
731   Lana Burpee Team Canada F 200,614
732   Tom Lunderville Boer-z-bobs M 200,612
733   Bob McTague Age Without Limits M 200,565
734   stephen heinbockel Cooper Rowing Club M 200,504
735   Andrew Barrick Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 200,500
736   Bruce de Ridder Row Pain, Row Gain M 200,479
737   Lisa Dove Cooper Rowing Club F 200,401
738   Erik Spielvogel MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 200,371
739   David Trond Erg Riders M 200,360
740   Alex Milovic Team Canada M 200,303
741   Robert Hess LUNA-TICS M 200,292
742   Jon Headley 1000 island rowing M 200,081
743   Greg Strauser Juniper Rowing Club M 200,018
744   Jack MacLachlan Team Canada M 200,000
745   Steve Ruehle Hudson River Rowing Association M 200,000
746   Robert  Checkoway AARDVARK BROTHERS M 199,716
747   Hrvoje Sagrak HAVK Mladost M 198,973
748   Mark Bucherl TIMBUK2 M 198,854
749   Joost van der Loo Age Without Limits M 198,844
750   Alex Dunne Marin Rowing Men and VB M 198,642
751   brett fox memorial health & lifestyle M 198,110
752   Popko Nieboer RowPro Online M 198,000
753   James Litzinger Long Beach Rowing Association M 198,000
754   Carter Ruml Gunner's Gang M 197,783
755   Clay Christensen Team Canada M 197,718
756   Ivan Rom HAVK Mladost M 197,700
757   Marco Gibellini Team Canada M 197,250
758   Costas Galanakis Cooper Rowing Club M 197,046
759   Matija Macek HAVK Mladost M 197,000
760   Angela Murtha Altitude Rowers F 196,995
761   Jason Bartley Free Spirits M 196,862
762   Todd Strong Team Canada M 196,703
763   Rebecca Fall Hudson River Rowing Association F 196,598
764   Andy Finch Wide Load Athletic Club (WLAC) M 196,345
765   Pieter de Jong RowPro Online M 196,273
766   Bryce Salmi RIT Crew M 195,704
767   mark scornavacco Age Without Limits M 195,555
768   Sanjeev Kulkarni Tempe YMCA M 195,507
769   Gabriela Caranfil Merck WP United F 195,466
770   Robert Englehardt Pioneer Rowers M 194,952
771   Danny Kugler Corvallis Rowing Club M 194,722
772   Bob Morrison WBC M 194,547
773   Clemens Reinke Passaic River Rowing Association M 194,469
774   Bill  S Erg Riders M 194,000
775   Bryan Querubin Team Canada M 193,826
776   Carol Harris Cabin B Rowing Club F 193,780
777   Grahame Todd Long Beach Rowing Association M 193,554
778   Joe Lohman Free Spirits M 193,064
779   Nick Shuker Free Spirits M 192,500
780   jim hall PRAIRIELAND STROKERS M 192,301
781   jeffrey "arctic aardvark" schafer AARDVARK BROTHERS M 192,061
782   Jaye Shyken Rowing in Circles F 192,000
783   Natalie Griffin Age Without Limits F 191,955
784   James Bailey Team Canada M 191,899
785   Steve Batzold Team Canada M 191,768
786   Ron Harvey Gunner's Gang M 191,617
787   Coach Taft Huron Rowing Association Parents & Friends M 191,370
788   Paul Rozneck Chesapeake Boathouse M 191,000
789   Greg Finch Maine Rowers M 190,489
790   Ilona Almasy Scotty's Boot Camp F 190,090
791   Bob Marsh Age Without Limits M 190,000
792   Terry  Novatnick Crew Chiefs M 189,850
793   Dustin Ordway Sarah Prime Rowing M 189,617
794   Michele Kim Ducks and Friends Together F 189,316
795   Sara Wright Corvallis Rowing Club F 188,994
796   Joel Curran Team Canada M 188,922
797   Tom Zalmstra RowPro Online M 188,748
798   Jeremy Kingry TIMBUK2 M 188,681
799   Mary Harper LUNA-TICS F 188,557
800   Dougie Lawson SUB7 M 188,000
801   Stephen Warman Team Canada M 187,578
802   David Speed Long Beach Rowing Association M 187,318
803   Gord Taylor Age Without Limits M 187,068
804   Lenko Dragojevic HAVK Mladost M 187,000
805   Bill Burke RowPro Online M 186,750
806   Don Sutherland Team Canada M 186,300
807   alan wisniewski The Eh!Team M 186,268
808   joe Evans Cardiac Croakers M 186,051
809   M. Boris Züchner Free Spirits M 185,637
810   Alain Ruel Team Canada M 185,516
811   WILLIAM C. BARTLETT Team Canada M 185,315
812   Leslie Marchant Space M 185,097
813   Sarah Tracey-Keel Age Without Limits F 185,045
814   Ted Halverson Age Without Limits M 185,000
815   Neil Turner Free Spirits M 184,235
816   Hennie Martini SUB7 M 183,892
817   Kyle O'Connell Age Without Limits M 183,859
818   Mark  Wallisch Team Canada M 183,744
819   Mike Bardee Age Without Limits M 183,710
820   Matthew Le Merle Marin Rowing Men and VB M 183,500
821   Rick Sanders Age Without Limits M 183,322
822   Jan Buhler Schuylkill Dragons F 183,215
823   Andrea Cosmin LUNA-TICS F 183,196
824   Mary Dowd Maritime Rowing Club F 183,165
825   Kristine Bay LUNA-TICS F 183,069
826   Virginia Bryant Thompson Boat Center, Washington, DC F 183,008
827   Brad Armstrong The Eh!Team M 182,345
828   Steve Manson Arizona Outlaws M 182,291
829   Scott Foster Whippany Fitness & Wellness Center M 182,202
830   Bodo Seifert TaBoSe M 182,116
831   Bob Kerr Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 182,057
832   Lonna Hocking Bopettes F 182,000
833   Dan Chamberlain JRYRIC M 181,655
834   Jim Tucci Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 181,613
835   Dan Lowery The Big Dippers M 181,482
836   Lincoln Turner Chase Collegiate School M 181,224
837   MIKE FOX Age Without Limits M 181,000
838   Nigel Joiner Ottawa Rowing Club wRECkers M 180,722
839   Ron Riexinger Team Canada M 180,645
840   Wayne Boyd Free Spirits M 180,538
841   Chris Whale Forum Flyers M 180,251
842   Briant Canha Clarks Christmas Tree Farm M 180,000
843   Tom Frisby Team Canada M 180,000
844   Robert  Woods Age Without Limits M 180,000
845   John Matson Team Ro*Fast 2008 M 179,981
846   Keith Strasburger LUNA-TICS M 179,885
847   Brian Oxley Team Canada M 179,840
848   Jeff Taggart Team Canada M 179,629
849   Brendin Lewis Taff Attack Racing M 179,586
850   Mary Springer Milwaukee Rowing Club MOJOs F 179,322
851   Lisa Washburn Concept2 - Morrisville, VT F 179,097
852   Rebecca Piskorowski Team Canada F 179,014
853   Becky Wachtman STLCC Rowers F 179,000
854   barbara grandberg LUNA-TICS F 178,914
855   Chris Anthony PRAIRIELAND STROKERS M 178,802
856   Ed Desjardins The Eh!Team M 178,777
857   Tavis Wolfram Team Canada M 178,496
858   Grace Robertson Team Canada F 178,474
859   Andrew Jones SUB7 M 178,403
860   Elizabeth  Brown Rocket City Rowing Club F 178,187
861   James Rudack Team Canada M 178,148
862   Chris Warren Gym & Tonic M 178,130
863   Sharon O'Neill Age Without Limits F 178,100
864   Beth Knapp Three Rivers Rowing Mixed Masters F 178,000
865   Boris  Gardian HAVK Mladost M 177,700
866   Kris Kuzniar Forum Flyers M 177,248
867   Yasuyuki Shibata Age Without Limits M 177,080
868   Bill Ingram SAS RFC M 176,750
869   William McCord Passaic River Rowing Association M 176,410
870   Jeff McCanlies Chesapeake Boathouse M 176,068
871   Norman Pettinger Team Canada M 176,020
872   Jim Cushwa Team Canada M 175,363
873   Margie Orrick Thompson Boat Center, Washington, DC F 175,316
874   Pete  Alker Team Canada M 175,315
875   Tom McGlinn ANCIENTS TOO M 175,312
876   Sacha McCallum Australia M 175,000
877   Neil Harrigan SUB7 M 174,778
878   Jason Gagne MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 174,373
879   Allan Moltmaker SUB7 M 174,119
880   Petar Kumerle HAVK Mladost M 174,100
881   wendall lowe Team NAS Pensacola M 174,005
882   Ben Knappmiller SUB7 M 173,778
883   Mary Kane Milwaukee Rowing Club MOJOs F 173,622
884   Mark Stevenson Age Without Limits M 173,600
885   Juraj Mavracic HAVK Mladost M 173,500
886   Karen Hancock Team Canada F 173,318
887   Diane Rogers RowPro Online F 173,153
888   Stephen Gower RowPro Online M 173,067
889   Domagoj Barlovic HAVK Mladost M 173,000
890   Robert Mason Team Canada M 173,000
891   Peter McIntyre Team Canada M 172,933
892   Michael Small East West Rowing Club M 172,447
893   Lisa Russell Manufacturing Solutions, Inc.- Morrisville, VT F 172,399
894   Darko Miksic HAVK Mladost M 172,000
895   Paul Pirozzi Age Without Limits M 171,767
896   Michael Bove PRAIRIELAND STROKERS M 171,680
897   Jethro van't Hul Rochester Navy M 171,596
898   GARY KOCHERT Team NAS Pensacola M 171,500
899   Steven Geary Age Without Limits M 171,387
900   Brent Salmi RIT Crew M 171,346
901   Axel Blickle Team Canada M 171,107
902   David Grasfield LUNA-TICS M 171,000
903   Bryan Stahley Crew Chiefs M 171,000
904   Martin Reichel Team Canada Eh M 171,000
905   M.V. Kell ANCIENTS TOO M 170,160
906   Pat Whelan Tempe YMCA M 170,143
907   Yates Smith Catawba Yacht Club M 170,096
908   David Filiberti Age Without Limits M 170,000
909   Marty Burkey Age Without Limits M 170,000
910   Bryant  Pierce Frequent Fliers M 169,995
911   Thomas Gilmore Team Canada M 169,910
912   Diane Winters Rocket City Rowing Club F 169,689
913   David Mason TIMBUK2 M 169,510
914   Edward Timm Team Canada M 169,499
915   Rick Newton All-Alaska Freeze-Dried Freaks M 169,316
916   Jim McLoughlin Age Without Limits M 169,304
917   Charles Henderson Team Canada M 169,023
918   Talin Koutnouyan The LOC Rowers F 169,000
919   John Van Blom Long Beach Rowing Association M 168,747
920   Kevin Moyer MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 168,672
921   Elizabeth Andersen TIMBUK2 F 168,622
922   James Zeller Team Canada M 168,445
923   Steve Mattera A Snappy New Rear! M 168,000
924   Nick McEackin The LOC Rowers M 168,000
925   Vedran Planinsek HAVK Mladost M 167,997
926   Nancy Dynan Fischman Maine Rowers F 167,940
927   Judith Nelson Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 167,773
928   Tyler Lange Marin Rowing Men and VB M 167,762
929   Joseph Losito er-gmeisters M 167,750
930   Domagoj Sain HAVK Mladost M 167,700
931   Andrew Richards Free Spirits M 167,656
932   Bart Boers Boer-z-bobs M 167,168
933   Vito Cavrlj HAVK Mladost M 167,000
934   Doug McCance Team Canada M 166,909
935   Brian Black Grosvenor Rowing Club M 166,572
936   Barb Kraft Huron Rowing Association Parents & Friends F 166,464
937   Dwane L. W. Wall Team Canada M 166,459
938   Chris Hughes Age Without Limits M 166,326
939   Coach Kraft Huron Rowing Association Parents & Friends M 166,097
940   Thomas W-P Free Spirits M 165,895
941   Byron Walthall Catawba Yacht Club M 165,542
942   Suzanne McTiver Cotton Lake Rowing Club F 165,475
943   Mark Dinges Hudson River Rowing Association M 165,374
944   Roger Pradel Visaform Annecy Epagny M 165,366
945   Marjan Filipovic HAVK Mladost M 165,250
946   Dan Harrell SAS RFC M 165,250
947   Andy Hall SUB7 M 165,242
948   Michael Brairton Philadelphia Main Line M 165,174
949   Carla Richards Saratoga Rowing Association Masters F 165,020
950   Roxanne Mahoney Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 165,000
951   Vlado Krizek HAVK Mladost M 165,000
952   Richard Tustin RowPro Online M 164,991
953   kathy harvard Independent Loggers Rowing F 164,885
954   Stephen Anderson Team Canada M 164,743
955   Catherine Simmons Ducks and Friends Together F 164,625
956   Erik Birdsall Huffers & Puffers M 164,571
957   Scott Schuppe Erg in Madison M 164,500
958   Marc Isip SanDisk M 164,220
959   Michael Blair Erg in Madison M 163,991
960   Betsy Buch LUNA-TICS F 163,513
961   graham maddison Age Without Limits M 163,004
962   jeffrey wood MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 162,859
963   Janit Stahl Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 162,795
964   Hrvoje Sain HAVK Mladost M 162,700
965   Raoul Wiart Forum Flyers M 162,500
966   Jeffrey Lahm Passaic River Rowing Association M 162,500
967   Larry Delaney Saratoga Rowing Association Masters M 162,500
968   Charles Petraske Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 162,456
969   Shirley Godkin Forum Flyers F 162,429
970   Jake Schuppe Erg in Madison M 162,000
971   Kirstin Hall Team Canada M 161,900
972   Richard Capenerhurst RowPro Online M 161,772
973   Mike Williams Team Canada M 161,584
974   Kiirsten Flynn Team Canada F 161,568
975   Sabine Loebner DieselFish F 161,390
976   Tom Bowe N-DIRT M 161,350
977   Steven Leibiger Maine Rowers M 161,255
978   Marvin Quinn Chesapeake Boathouse M 161,153
979   Marilyn Stewart Thompson Boat Center, Washington, DC F 161,140
980   Katherine Schuchard Milwaukee Rowing Club MOJOs F 161,069
981   Mark Blight Free Spirits M 161,043
982   Brian Turner The Eh!Team M 161,000
983   Brian Turner Team Canada M 161,000
984   Mark Bartolini Rocket City Rowing Club M 160,987
985   Ted Suchecki Age Without Limits M 160,901
986   Dean Saunders Long Beach Rowing Association M 160,579
987   Michael Berwind Long Beach Rowing Association M 160,537
988   Danna Katzman Thompson Boat Center, Washington, DC F 160,500
989   Sandy Brown Gunner's Gang F 160,388
990   Steve Baker The Titanic Strugglers UK M 160,329
991   david wheeler RIT Crew M 160,186
992   Mercer St. Peter Bainbridge Island Virtual Team F 160,177
993   Luke Kerrisk Fairfield Prep Rowing M 160,150
994   John Courtois Team Canada M 160,127
995   Peter Bennetts Gym & Tonic M 160,065
996   George Roetzer PRAIRIELAND STROKERS M 160,000
997   Juan Revilla Team Canada M 160,000
998   Nick Hillman Team Canada M 160,000
999   OCU Crew Chesapeake Boathouse M 160,000
1000   Frank Trnka Midtown (Ergo) Maniacs M 160,000
1001   Drazen Culin HAVK Mladost M 160,000
1002   Cami Reynolds Gunner's Gang F 159,867
1003   Fred Delgado Team Canada M 159,846
1004   donnee wright Team Canada F 159,497
1005   HAMILTON DIXON Team Canada M 159,457
1006   Roger Bangay Free Spirits M 159,440
1007   Kathleen Perregaux TIMBUK2 F 159,246
1008   Terry Greber Merck WP United M 159,235
1009   DJ Landon The LOC Rowers M 159,000
1010   Heather Brooks SUB7 F 158,867
1011   Derek Vair Team Canada M 158,841
1012   Michael Porcelli Team Canada M 158,569
1013   Rich Green Team Canada M 158,500
1014   Gerry Keane Wide Load Athletic Club (WLAC) M 158,498
1015   Joe Hainey Jr RowPro Online M 158,177
1016   David Moores RowPro Online M 158,045
1017   Callie Sheehan Bainbridge Island Virtual Team F 157,964
1018   Peter Morgan Team Canada M 157,647
1019   Mark Rushton Gym & Tonic M 157,603
1020   Marian Uroic HAVK Mladost M 157,600
1021   Cyndi Stam Age Without Limits F 157,436
1022   Jim Rzegocki Bainbridge Island Virtual Team M 157,144
1023   roberta smith Corvallis Rowing Club F 157,063
1024   Alain Bourgogne Visaform Annecy Epagny M 157,000
1025   Erin Bashaw All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 156,659
1026   Rikardo Grzunov HAVK Mladost M 156,500
1027   Nancy Whalen Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 155,750
1028   Dragan Vujovic HAVK Mladost M 155,650
1029   Tomislav Koštan HAVK Mladost M 155,500
1030   Sandra Yaskow Team Canada F 155,190
1031   Cindi  Durnil PRAIRIELAND STROKERS F 155,043
1032   Stanley Zack Erg Riders M 155,000
1033   Rick Barton Age Without Limits M 154,820
1034   Richard Hall SUB7 M 154,749
1035   Maja Radocaj HAVK Mladost F 154,200
1036   Jack Hartnell Three Rivers Rowing Mixed Masters M 154,074
1037   Phil Wood Age Without Limits M 154,028
1038   Aaron Hughes Spa Fitness Center M 153,964
1039   Nanci-Jane Simpson Team Canada F 153,806
1040   John Redshaw VCIRC M 153,802
1041   Nicola Barraclough Pikelet IRC F 153,597
1042   David McIntyre McErgers M 153,500
1043   Mary Sanders Cotton Lake Rowing Club F 153,363
1044   Hal Heckman Age Without Limits M 153,300
1045   Maggie Howarth Gym & Tonic F 153,000
1046   Mary Small East West Rowing Club F 153,000
1047   Rolf Bjørn Larsen Team Canada M 152,938
1048   Brent Wallace PRAIRIELAND STROKERS M 152,570
1049   Katy Glover THE EAST ARM ERGSTERS F 152,557
1050   Jessie Longprey The LOC Rowers F 152,520
1051   Andy Burrows Long Beach Rowing Association M 152,284
1052   Howard Strateman Team Canada M 152,206
1053   Emily  Williams WBC F 152,111
1054   Lawrence Busch Age Without Limits M 152,052
1055   Mike Piotrowski Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 151,993
1056   Peter Chellew Chellew Family Rowers M 151,872
1057   Ian Northcott SUB7 M 151,720
1058   Gerhard van der Meulen RowPro Online M 151,703
1059   Ramiro Escobedo Age Without Limits M 151,561
1060   Jay French Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 151,365
1061   Thomas Merritt Team Canada M 151,320
1062   Ben Morris SUB7 M 151,070
1063   Kate Cody THE EAST ARM ERGSTERS F 151,034
1064   David Yates Age Without Limits M 151,023
1065   Rick Graham Team Canada M 151,000
1066   Kirsty Smith Gym & Tonic F 150,902
1067   Mark  Jensen Cotton Lake Rowing Club M 150,746
1068   Bram Jagt Age Without Limits M 150,735
1069   Don Sell TIMBUK2 M 150,701
1070   Neal Teeman Team Canada M 150,679
1071   Jaime Ros SUB7 M 150,601
1072   Wendy Strange Bopettes F 150,600
1073   Lois Carfora er-gmeisters F 150,564
1074   Doug Miner LUNA-TICS M 150,177
1075   John Curtin Anchors Aweigh M 150,150
1076   Daniel van der Have Team Canada M 150,121
1077   Nadyne McDermott The McDermott Four F 150,108
1078   Gillian Williamson Ottawa New Edinburgh Club F 150,100
1079   Grant Kretschmer RowPro Online M 150,100
1080   Patrick Landstra Team Canada M 150,016
1081   Matthew Porto Team Canada M 150,000
1082   Nell Herndon SanDisk F 150,000
1083   Eileen Normoyle Cooper Rowing Club F 150,000
1084   ed zerdy Maritime Rowing Club M 150,000
1085   David Dressler Cleveland State Rowing M 149,665
1086   william marino twinkies M 149,534
1087   Robert Lucaroni Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 149,000
1088   William Docter Free Spirits M 148,989
1089   Rafael Davalos Team Canada M 148,925
1090   Steve Blogg Free Spirits M 148,866
1091   Matthew Brown SUB7 M 148,813
1092   carolyn bryks Spa Fitness Center F 148,583
1093   Marc Thompson RowPro Online M 148,527
1094   Matthew Wright Team Canada M 148,010
1095   Gordon Cantlay Age Without Limits M 148,000
1096   Terri Lodge TIMBUK2 F 147,997
1097   Lance Potter Erg in Madison M 147,828
1098   Tomislav Sain HAVK Mladost M 147,777
1099   Karen Robertson Free Spirits F 147,767
1100   Dan Wickwar The Eh!Team M 147,745
1101   Filip Zelic HAVK Mladost M 147,700
1102   Richard  Umbel Jr. Team Canada M 147,572
1103   Cynthia Espeseth Sammamish Rowing Association F 147,505
1104   Nikola Musladin HAVK Mladost M 147,470
1105   John Lancaster Thompson Boat Center, Washington, DC M 147,300
1106   Dylan Gould East End Rowers M 147,230
1107   Nathan Holland The LOC Rowers M 147,000
1108   Margot Perry Team Canada F 147,000
1109   Thomas Phillips Catawba Yacht Club M 146,924
1110   Bruce Vanderzyde Team Canada M 146,500
1111   Johnny Wolff SanDisk M 146,191
1112   Eric Kent RowPro Online M 146,042
1113   Dave Roberts Cardiac Croakers M 146,031
1114   Clay Racconelli The LOC Rowers M 146,000
1115   Nikola Zunic HAVK Mladost M 146,000
1116   Pete Schnopp Chipsets M 145,990
1117   Richard Elston Free Spirits M 145,662
1118   Rick Bestwick RowPro Online M 145,581
1119   Brian Green Chesapeake Boathouse M 145,329
1120   Richard Jacobs Age Without Limits M 145,292
1121   Karyn Gallagher LUNA-TICS F 144,453
1122   Kori Siciliano Saratoga Rowing Association Masters F 144,385
1123   Lori Sears Ducks and Friends Together F 144,303
1124   Jay Moran TIMBUK2 M 144,292
1125   Jeannette Liebers Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 144,285
1126   Martin Wood Taff Attack Racing M 144,000
1127   Michelle Murphy Age Without Limits F 143,916
1128   Richard Perkins Free Spirits M 143,912
1129   Robert Alderson Team Canada M 143,841
1130   Bill Skowronski Gunner's Gang M 143,764
1131   Wojtek Waliszewski Free Spirits M 143,709
1132   Ricky Tilbury Age Without Limits M 143,676
1133   Robin Hassani Up a Creek F 143,628
1134   Jeffrey Grous LUNA-TICS M 143,620
1135   Sean Wilmut Team Canada M 143,509
1136   Bill Stout Long Beach Rowing Association M 143,500
1137   Tony Stellato Saratoga Rowing Association Masters M 143,499
1138   Lecil Lowery Outsiders M 143,300
1139   Michael Keaney RowPro Online M 143,063
1140   Robert  Friedman Cooper Rowing Club M 143,000
1141   Eric Davies Age Without Limits M 142,990
1142   Steven Bubel MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 142,910
1143   Bruce Bell Team Canada M 142,902
1144   Rink van der Have Team Canada M 142,844
1145   Yan Li SanDisk F 142,813
1146   Todd McAllister Team Canada M 142,769
1147   Jeff Whaley Killer Bees Rowing Club M 142,398
1148   Carol Hansen Long Beach Rowing Association F 142,218
1149   Colleen Halse Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 142,000
1150   Lainey DePomwa The LOC Rowers F 142,000
1151   Carol "Alice Aardvark" Lyall AARDVARK BROTHERS F 142,000
1152   Warren Matthews SUB7 M 141,975
1153   Paul Stephany Team Extreme M 141,705
1154   Mary Jo Permuth Age Without Limits F 141,578
1155   john wilson Clarks Christmas Tree Farm M 141,293
1156   Dale Evickson Team Canada M 141,134
1157   Robin Henagulph Team Canada M 141,097
1158   Jenn Lowe Annapolis Rowing Club F 140,815
1159   Sue Pasteris Pioneer Rowers F 140,746
1160   Dian Barker-Sayce Bopettes F 140,568
1161   Jon Allen Age Without Limits M 140,500
1162   Chuck Kennington Row Pain, Row Gain M 140,417
1163   Linda Desrosiers Bainbridge Island Virtual Team F 140,376
1164   Andrew Fletcher Team Canada M 140,097
1165   John S Butsch VCIRC M 140,084
1166   David Jerome TIMBUK2 M 140,000
1167   Helmut Somogyi ANCIENTS TOO M 140,000
1168   Ryan Leaman Team Wasteddi M 139,916
1169   Steve Ferra Free Spirits M 139,874
1170   Bob Grogg Team Canada M 139,797
1171   Diana Morris Team Canada F 139,792
1172   CHRIS  ROEMER Passaic River Rowing Association F 139,746
1173   Dan Apps Free Spirits M 139,700
1174   Ross Pedersen Rochester Navy M 139,628
1175   Jonathan Beddoes Team Canada M 139,586
1176   Mike McKortel Team Canada M 139,516
1177   Mavis Tuten Corvallis Rowing Club F 139,416
1178   Mike Hagen The Eh!Team M 139,156
1179   Mike Gordon Team Canada M 139,083
1180   Debra Berry Team Canada F 139,020
1181   Bob Cotton Team Canada M 138,338
1182   Gunther Krausbar Team Canada M 138,258
1183   George Bingham SUB7 M 138,000
1184   Bojan Zugic Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 138,000
1185   Fina Kaczmarek The LOC Rowers F 138,000
1186   Phil Abbott RowPro Online M 137,973
1187   Robin Babbitt Team Canada M 137,898
1188   Len  Sobo Team Canada M 137,650
1189   Barbara Nickerson er-gmeisters F 137,450
1190   John Romansky The Eh!Team M 137,186
1191   John Hallas SUB7 M 137,142
1192   Carol Fallin Team Canada F 137,130
1193   David Dowd Team Nereid M 137,050
1194   rod cousins www.TeessideHospice.org M 136,756
1195   K. E. Gooch Age Without Limits M 136,723
1196   Steve Romeyn Cabin B Rowing Club M 136,717
1197   Jeanne Fredericks Maritime Rowing Club F 136,663
1198   Wick Keating Annapolis Rowing Club M 136,606
1199   Craig Robertson Free Spirits M 136,550
1200   Eric Di Bari Di Bari Demo Corps M 136,438
1201   Mark Read Team Canada M 136,424
1202   Fred Fisher Team Canada M 136,300
1203   Luka Radonic HAVK Mladost M 136,200
1204   Jeff Pulaski LUNA-TICS M 136,135
1205   Richard Hollingworth RowPro Online M 136,012
1206   John Breslin Merck WP United M 136,000
1207   Constant Craving Bainbridge Island Virtual Team M 136,000
1208   Roy Geiser Thompson Boat Center, Washington, DC M 135,721
1209   Glyn Reed Age Without Limits M 135,530
1210   Will Hecht Team Canada M 135,528
1211   stephanie johnson er-gmeisters F 135,518
1212   Burt  Apfelbaum ARIEL TOY M 135,300
1213   NICK BILBIJA Team Canada M 135,297
1214   Noelle Lowe PRAIRIELAND STROKERS F 135,292
1215   Jeremy Stancombe Team Canada M 135,057
1216   Jerilyn Hogan Saratoga Rowing Association Masters F 135,044
1217   Dino Garzaniti Huron Rowing Association Parents & Friends M 135,000
1218   brad keimach TIMBUK2 M 134,991
1219   Lawrence Carey The Eh!Team M 134,921
1220   AJ Tudury LUNA-TICS M 134,919
1221   Christy Holland Saratoga Rowing Association Masters F 134,817
1222   Gina Levy LUNA-TICS F 134,643
1223   Dave Shirley ANCIENTS TOO M 134,334
1224   Nick Lowell Age Without Limits M 134,051
1225   John McKenna Team Nereid M 133,814
1226   Bonnie Allison Chesapeake Boathouse F 133,532
1227   D. Scott Kelley Philadelphia Main Line M 133,460
1228   James Doten UM Wellness Center M 133,218
1229   Kevin  Mikesell Team Canada M 133,147
1230   Jim McMann Team Canada M 133,104
1231   Chris Schermann Tempe YMCA M 133,024
1232   John Sanders Chesapeake Boathouse M 132,800
1233   Filip Loncaric JB HAVK Mladost M 132,700
1234   Stephen Cauffman Thompson Boat Center, Washington, DC M 132,644
1235   Jay D. Anderson TIMBUK2 M 132,250
1236   Anya McGuirk SAS RFC F 132,093
1237   Scott Riddell Team Canada M 131,975
1238   Karen Schrader er-gmeisters F 131,890
1239   todd grice Anchors Aweigh M 131,868
1240   Rod Pierce ogden st. harriers M 131,700
1241   Randy Locke Age Without Limits M 131,643
1242   Lynn Griffin LUNA-TICS F 131,543
1243   Jacque Notrica Team Canada F 131,145
1244   Chris  Archer Free Spirits M 131,090
1245   Cody Swallows UT rowers M 131,055
1246   Jim Cody THE EAST ARM ERGSTERS M 131,000
1247   Philippe Jeanneret Ottawa New Edinburgh Club M 131,000
1248   Ken Bernard Team Canada M 130,967
1249   Dennis Barrett A Snappy New Rear! M 130,821
1250   Erik Stephany Team Extreme M 130,604
1251   Ken Zaremba Team Canada M 130,579
1252   David Bentsen Willamette University M 130,561
1253   Patrick Guest Team Canada M 130,372
1254   Dan Gallagher Clarks Christmas Tree Farm M 130,210
1255   Lori Landstrom All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 130,145
1256   Kate Durand Bainbridge Island Virtual Team F 130,074
1257   Kathleen Schaefer Erg Riders F 130,061
1258   rick raymond Free Spirits M 130,025
1259   Steve Smith Free Spirits M 130,001
1260   Jason Modley The LOC Rowers M 130,000
1261   Steve Willis Gym & Tonic M 130,000
1262   Brian Pitcher Age Without Limits M 130,000
1263   David Corgiat Team Canada M 130,000
1264   Fred Koene Free Spirits M 129,796
1265   Judy Devoe A Snappy New Rear! F 129,745
1266   Rick Duffield SUB7 M 129,740
1267   Tomislav Holi Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 129,696
1268   Deron  Belt Waterstriders M 129,585
1269   Jean Boero Maritime Rowing Club F 129,161
1270   Kate Maloney Erg Riders F 128,955
1271   Hrvoje  Milanovic HAVK Mladost M 128,900
1272   Ashleigh Viers The LOC Rowers F 128,900
1273   Christine Poteet Chesapeake Boathouse F 128,890
1274   Earle McCoy Arizona Outlaws M 128,885
1275   Julian Tomkinson Long Beach Rowing Association M 128,555
1276   Pete Wirth 1000 island rowing M 128,461
1277   Christina Nordin Free Spirits F 128,266
1278   Jim Hammond MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 128,256
1279   Russell Gardener SUB7 M 128,011
1280   Ronald Adams Erg in Madison M 128,000
1281   Chuck Anastasia _Younger_Next_Year_ M 128,000
1282   Jay Bangs Erg in Madison M 127,500
1283   Nacho Fernández Schulte SUB7 M 127,497
1284   Peter Willcox Team Nereid M 127,435
1285   ANN WILTSHIRE TUF AS NAILS F 127,312
1286   Kenneth Clemmer Marin Rowing Men and VB M 127,107
1287   Miodrag Oblakovic FSB HAVK Mladost M 127,000
1288   ANDREW BOUKIS LAKE ERIE ROWING CLUB M 127,000
1289   Vatroslav Zovko HAVK Mladost M 126,912
1290   Sam Culin Team Canada M 126,415
1291   shelley todd Chipsets F 126,393
1292   Amy Whitesall Team Canada F 126,353
1293   Megan Chellew Chellew Family Rowers F 126,340
1294   Linda Salter Arizona Outlaws F 126,267
1295   Ben Skinner Free Spirits M 126,220
1296   Robert Murray Team Canada M 126,102
1297   Cynthia Drewry The Eh!Team F 125,608
1298   Richard Opalka Chesapeake Boathouse M 125,589
1299   Monica Proctor ARIEL TOY F 125,568
1300   Kit McCandie The Eh!Team F 125,512
1301   sharon little ZLAC F 125,403
1302   Wendy MacPherson Saratoga Rowing Association Masters F 125,070
1303   Jenny Sprung Team Canada F 125,000
1304   Richard Figueroa Team Figs M 125,000
1305   Pam Wilson Ducks and Friends Together F 124,896
1306   Rob Lincoln Gym & Tonic M 124,735
1307   Hanna Yuse Sammamish Rowing Association F 124,598
1308   Paul Mortensen SAS RFC M 124,585
1309   Juraj Vukovojac HAVK Mladost M 124,500
1310   Suzanne Nicholson Outsiders F 124,337
1311   bill wallace Team Canada M 124,326
1312   Gary Edden Age Without Limits M 124,273
1313   Matija Sudic HAVK Mladost M 124,230
1314   Christopher Bray Age Without Limits M 123,885
1315   Stanley Lewis Chesapeake Boathouse M 123,570
1316   Marianne  Kelly The SuperHappy FunTime Team F 123,501
1317   David Sawdon Age Without Limits M 123,498
1318   Gena Terrill Chesapeake Boathouse F 123,365
1319   Janice Rogers Maine Rowers F 123,300
1320   Liz Eickman Chesapeake Boathouse F 123,144
1321   Keith McIntyre Team Canada M 123,027
1322   Ineke DeSimone Erg Riders F 122,500
1323   Ben Morris Age Without Limits M 122,318
1324   Sebastian Watt Team Canada M 122,184
1325   Jessica Sherman Maritime Rowing Club F 122,115
1326   Preston Sights Team Canada M 122,000
1327   Emily Mastrianni Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 122,000
1328   Frederick Menninger PRAIRIELAND STROKERS M 121,993
1329   Katherine McIntyre McErgers F 121,900
1330   David Sielaty A.E. Finley YMCA M 121,876
1331   Judy Gillis Ducks and Friends Together F 121,732
1332   graham fisher SUB7 M 121,475
1333   Jeff Valin Team Canada M 121,122
1334   Dirk Stadey Team Canada Eh M 121,110
1335   Junior Ladies Chesapeake Boathouse F 121,016
1336   Brent Donaway Cooper Rowing Club M 121,010
1337   Kalli Kapraun Chesapeake Boathouse F 121,008
1338   Tim Jenvey PRAIRIELAND STROKERS M 120,866
1339   Tyson Gersh Team Canada M 120,692
1340   Steph Metz Erg Riders F 120,500
1341   Natasha  Dunmall Team Wrecked 'Em F 120,492
1342   Kevin Tracy Team Canada M 120,446
1343   Miroslav Nikolic HAVK Mladost M 120,400
1344   Leslie Barry Saratoga Rowing Association Masters F 120,264
1345   Jennifer Lhost Team Canada F 120,208
1346   Margaret Hunter Team Canada F 120,202
1347   Craig Jackson Cardiac Croakers M 120,174
1348   Kitty MacFarlane Alcovy Rowing Club F 120,054
1349   Mike Greene Hudson River Rowing Association M 120,000
1350   Judy Weller Rowing in Circles F 120,000
1351   Pamela Wong Free Spirits F 120,000
1352   Cate Reynolds Gunner's Gang F 119,882
1353   Phil Gartenberg Team Nereid M 119,765
1354   Craig Upton Juniper Rowing Club M 119,704
1355   Russell Lerum Erg in Madison M 119,480
1356   Lisa Lewis Chesapeake Boathouse F 119,076
1357   mike martin Age Without Limits M 119,000
1358   Shari Leventhal Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 119,000
1359   Jonathan Dunkle Rowing the Outfield M 118,978
1360   Thomas Gallagher Annapolis Rowing Club M 118,903
1361   ben blair Erg in Madison M 118,814
1362   Brenda Lowery Outsiders F 118,750
1363   Patty HasBrouck Saratoga Rowing Association Masters F 118,699
1364   Catherine Delaney Freiman Ann Arbor Rowing Club F 118,677
1365   Marc Shinebarger Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 118,492
1366   Bernie Keown Team Canada M 118,107
1367   Janet Lilley Saratoga Rowing Association Masters F 118,064
1368   Velma Garey er-gmeisters F 118,045
1369   Nik Swain Team Canada M 118,018
1370   Lee Oliver Age Without Limits M 118,000
1371   Dino Vuletic HAVK Mladost M 117,700
1372   Rich Northrup San Clemente Truck 59 M 117,668
1373   Allan Gillis Team Canada M 117,583
1374   Anne Badanes Ducks and Friends Together F 117,441
1375   Nils Eddy LUNA-TICS M 117,000
1376   Alfred LeBlanc Ottawa New Edinburgh Club M 117,000
1377   Kaliki James Team Australia Virtual Veterans F 116,808
1378   Kathi Cleaver ARIEL TOY F 116,632
1379   Nigel Scott Free Spirits M 116,333
1380   Michael Lowery Corvallis Rowing Club M 116,301
1381   Filip Ceh HAVK Mladost M 116,300
1382   Evan Matthews Age Without Limits M 116,045
1383   Johan Jansen RowPro Online M 116,000
1384   Frederik Heger Three Rivers Rowing Mixed Masters M 115,985
1385   Nora Blake holyoke rows F 115,744
1386   Jim Dwyer Team Canada M 115,709
1387   Frank Heredeen Team Canada M 115,681
1388   Barry Byers Team Canada M 115,538
1389   Sam Han Worcester Polytechnic Institute M 115,201
1390   Margaret Wu Ducks and Friends Together F 115,061
1391   John Stock Forum Flyers M 115,052
1392   Casey O'Keefe Erg in Madison M 115,041
1393   Gary Dakin Team Canada M 115,000
1394   Brian Auwarter Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 115,000
1395   Wendy  Lyford All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 115,000
1396   Michael J. Bates Age Without Limits M 114,682
1397   David Bester Team Canada M 114,582
1398   Lana Leaman Team Canada F 114,446
1399   Tom Weldon 1000 island rowing M 114,411
1400   Walter Field Team Canada Eh M 114,411
1401   Rodney Harris Team Canada M 114,183
1402   Brian Roche Team Canada M 114,010
1403   Lee Catlett Scotty's Boot Camp M 113,982
1404   Ryan Worth UT rowers M 113,830
1405   Claire Schoen Maritime Rowing Club F 113,824
1406   Peter Skene Ducks and Friends Together M 113,678
1407   Sharon Romilly Team Canada F 113,663
1408   Kathryn Flanders Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 113,428
1409   Peter Nelson Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 113,000
1410   Kym Stohl LUNA-TICS F 112,921
1411   Taylor Emanuels Marin Rowing Men and VB M 112,837
1412   janet welch TUF AS NAILS F 112,775
1413   Lara Haase Team Canada F 112,645
1414   Michelle Wilkie Tempe YMCA F 112,622
1415   Maude Stephany Team Extreme F 112,560
1416   Jeff Hughes San Clemente Truck 59 M 112,546
1417   Paul Kopp Team Canada M 112,305
1418   Ian Castleton Team Canada M 112,193
1419   Jack Baker Huron Rowing Association Parents & Friends M 112,127
1420   Frank Pallo Free Spirits M 112,123
1421   Gabriel Lowery The Big Dippers M 112,032
1422   Dario Sulejmanovic HAVK Mladost M 112,007
1423   Ingvar Furunäs Avesta Roddklubb M 112,000
1424   Jeffrey Pearce RowPro Online M 111,948
1425   Brian de Regt ARIEL TOY M 111,781
1426   Mindy Cox Rudern, Veslovani, Remo & More Rowing F 111,777
1427   Gail Lahm Passaic River Rowing Association F 111,468
1428   Lisa Metzger Masters of the Mohawk F 111,400
1429   Bo Bojsen RowPro Online M 111,121
1430   Cindy Kepler Reck TIMBUK2 F 111,052
1431   Carola Dirscherl Team Canada F 111,024
1432   Ewa Laskey Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 111,000
1433   Brian Laishes Team Canada M 110,833
1434   Dylan Poulsen University of Puget Sound M 110,708
1435   bill roche Clarks Christmas Tree Farm M 110,450
1436   Eric Jasole The LOC Rowers F 110,400
1437   John Glasgow Wide Load Athletic Club (WLAC) M 110,239
1438   Steve Hawkswell Team Canada M 110,147
1439   Dan Monahan Team Canada M 110,000
1440   Karl Saunders Team Canada M 110,000
1441   Fred Bush Team Canada M 110,000
1442   Daniel Berthiaume Team Canada M 110,000
1443   Lydia Bower Apex F 110,000
1444   Andrew Campbell Maritime Rowing Club M 110,000
1445   Will Worthwine LUNA-TICS M 109,917
1446   Fred Põldre Itella Information AS M 109,908
1447   Greg Bartlett PRAIRIELAND STROKERS M 109,737
1448   Marlo Dreissigacker Concept2 - Morrisville, VT F 109,710
1449   Ted Getchell Cabin B Rowing Club M 109,650
1450   Jim Moldenhauer PRAIRIELAND STROKERS M 109,450
1451   Anne Seeley Bainbridge Island Virtual Team F 109,081
1452   Matej Ceh HAVK Mladost M 108,970
1453   jonny kutz Team Canada F 108,933
1454   James Kelley Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 108,817
1455   Bob Kuntz Cotton Lake Rowing Club M 108,583
1456   Kevin Pease Team Canada M 108,513
1457   greg erwin Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 108,482
1458   Brad Banko Portage Lakes Rowing Association M 108,239
1459   Elizabeth Rice Cardiac Clot Busters F 108,217
1460   tod colvin MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 108,215
1461   Carsten Freytag Team Canada M 108,038
1462   Robert Hoffman TIMBUK2 M 108,015
1463   Richard Goff Age Without Limits M 107,982
1464   David Ward Bainbridge Island Virtual Team M 107,900
1465   Glen Fiebich Team Canada M 107,814
1466   vincent chell Passaic River Rowing Association M 107,763
1467   Daniel Carvalho Team Canada M 107,747
1468   jane leitner SUB7 F 107,721
1469   Tin Jutrisa HAVK Mladost M 107,702
1470   Stjepan Medic HAVK Mladost M 107,700
1471   Hank Ellett Maritime Rowing Club M 107,614
1472   Dan Thole LUNA-TICS M 107,588
1473   Etienne Brown Team Canada M 107,559
1474   Annie Nord Bainbridge Island Virtual Team F 107,506
1475   Graham Warren Team Canada M 107,370
1476   Ted Smith Team Canada M 107,239
1477   Eva-Kristin Schuster LUNA-TICS F 107,145
1478   randy young ogden st. harriers M 107,022
1479   Art Reimanis Arizona Outlaws M 107,011
1480   Denise Jones Free Spirits F 106,973
1481   Andrea Costanzo Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 106,918
1482   Graham Willoughby Marin Rowing Men and VB M 106,876
1483   John Kilduff THE EAST ARM ERGSTERS M 106,700
1484   Zen PARRY Portland Women's Rowing F 106,600
1485   Karen Butler ZLAC F 106,523
1486   Frans Boom Team Canada M 106,500
1487   Paul Reynolds Team Canada M 106,399
1488   Anne Faber Maritime Rowing Club F 106,255
1489   Sue Lewis Free Spirits F 106,066
1490   Janet Griffith Quad City Rowers F 106,000
1491   Adrian Pel Team Canada M 105,866
1492   Mike  Usilton Cardiac Croakers M 105,834
1493   Ray Murphy Row Pain, Row Gain M 105,673
1494   Jerry Schaefer Erg Riders M 105,665
1495   Chris Noto U Chicago Alumni Crew M 105,610
1496   Karen Yamada Huron Rowing Association Parents & Friends F 105,600
1497   Dave Horrigan TIMBUK2 M 105,292
1498   Beth Flynn Saratoga Rowing Association Masters F 105,231
1499   Kathleen O'Keefe Woodrow Wilson SHS Crew F 105,153
1500   Susan Milam Portage Lakes Rowing Association F 105,000
1501   Ming Tang Australia M 105,000
1502     Indy Rowing Center M 105,000
1503   Greg Barbour Chesapeake Boathouse M 105,000
1504   Olivier WEISSLINGER Team Canada M 105,000
1505   Yvette Knight Maine Rowers F 105,000
1506   Spencer Smith Gym & Tonic M 105,000
1507   Rick McCusker Team Ro*Fast 2008 M 104,880
1508   Daniel Donohue rowjimmyrow M 104,838
1509   Ken Ballard OfficeEscape M 104,671
1510   Angie Pyle Ann Arbor Rowing Club F 104,514
1511   Karl Mosley Chesapeake Boathouse M 104,500
1512   carl prufer A Snappy New Rear! M 104,483
1513   Brian Cooper MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 104,362
1514   Elinor Comlay Team Nereid F 104,303
1515   Bob Hart Huron Rowing Association Parents & Friends M 104,300
1516   Claudia Kulesh Cabin B Rowing Club F 104,222
1517   James Hildick Free Spirits M 104,049
1518   Noreen Wynn Milwaukee Rowing Club MOJOs F 103,900
1519   Cathy Lavelle Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 103,847
1520   Vance MacLaren Team Canada M 103,771
1521   Linda Johnson Corvallis Rowing Club F 103,405
1522   wallace salter Team Canada M 103,265
1523   Mary Lee Catlett Scotty's Boot Camp F 103,235
1524   Jeff Sanders Mountain Home AFB M 103,204
1525   Tyler Sullivan TIMBUK2 M 103,126
1526   Mel Dennie MOTO MADMEN and WOMEN!!! F 103,105
1527   christine muller er-gmeisters F 103,099
1528   Chic Saile Cooper Rowing Club M 102,950
1529   Maurice Prokaziuk Team Canada M 102,810
1530   Marie O'Brien Ottawa New Edinburgh Club F 102,769
1531   Elizabeth Hurst Team Canada F 102,762
1532   Ryan Casey Free Spirits M 102,715
1533   Charles Brock Team Canada M 102,702
1534   Brandon Walt Team Canada M 102,581
1535   Richelle Vinion LUNA-TICS F 102,568
1536   Jen Whiting Ducks and Friends Together F 102,542
1537   Ivana Simicic HAVK Mladost F 102,500
1538   Kathy Auld Team Canada F 102,425
1539   DArcy McKittrick Team Canada M 102,400
1540   Francois Audet The Eh!Team M 102,228
1541   Mary Alice O'Neill Bainbridge Island Virtual Team F 102,215
1542   Donna McConnell Team Canada F 102,210
1543   David Jacobson Old Colony YMCA - Central Division M 102,200
1544   Thomas Reape Huffers & Puffers M 102,172
1545   Rob Visser The Eh!Team M 102,135
1546   Stacey Christian SAS RFC F 102,100
1547   Lyndee Alton ZLAC F 102,082
1548   Jeri Levi Thompson Boat Center, Washington, DC F 102,072
1549   Billy M twinkies M 102,043
1550   Amber Linley Quad City Rowers F 102,000
1551   eric benson teambee M 102,000
1552   Danette Sheldon The Green Branch Rowing Crew F 101,996
1553   Todd Shapiro SPOA M 101,950
1554   Linda Markin Concept2 - Morrisville, VT F 101,948
1555   Wendy Hunt Annapolis Rowing Club F 101,751
1556   Chris Bice Team Canada M 101,715
1557   Carrie Holloway Bainbridge Island Virtual Team F 101,700
1558   Kim Zimbal Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 101,662
1559   Chuck Lavore Team NAS Pensacola M 101,642
1560   dolores kilduff THE EAST ARM ERGSTERS F 101,500
1561   Delys Dezwaan THE EAST ARM ERGSTERS F 101,450
1562   Harold Taylor MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 101,390
1563   Garry Crone LUNA-TICS M 101,357
1564   Kathleen Somers Cotton Lake Rowing Club F 101,319
1565   Dave Ratcliffe Team Canada M 101,299
1566   Lisa Boron Gunner's Gang F 101,293
1567   Daniel Kumlander Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 101,219
1568   Tom McGrath RowPro Online M 101,201
1569   Chip Mathieson Westfield Rowing Club M 101,195
1570   Sue Faust All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 101,065
1571   Sarah Iacobacci Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 101,007
1572   Heather Mauro Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 101,006
1573   Susan Kunny VCIRC F 101,004
1574   Jack McWatters Team Canada M 101,001
1575   William Persson Cooper Rowing Club M 101,000
1576   Conn Nugent Team Canada M 101,000
1577   Yke Luinenburg Team Canada M 101,000
1578   John VanBolt Huron Rowing Association Parents & Friends M 101,000
1579   Kevin Lonergan holyoke rows M 100,949
1580   Mina Ossiander The Green Branch Rowing Crew F 100,846
1581   Christopher Long Team Canada M 100,757
1582   kim salovaara Team Canada M 100,692
1583   Pam Ellett Maritime Rowing Club F 100,652
1584   Penny Cruse Milwaukee Rowing Club MOJOs F 100,536
1585   John Bistko Team Canada M 100,526
1586   Alix Shaw LUNA-TICS F 100,488
1587   Linda Brown LUNA-TICS F 100,406
1588   Rosie Warren Gym & Tonic F 100,376
1589   Vicki Leary SAS RFC F 100,361
1590   Connor Proctor ARIEL TOY M 100,350
1591   Ruth Perkins Saratoga Rowing Association Masters F 100,338
1592   Andrew Augenstein Row Pain, Row Gain M 100,240
1593   Deb Lee Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 100,200
1594   Brian Hirt PRAIRIELAND STROKERS M 100,185
1595   Gavin Merrington Team Canada M 100,167
1596   Diane Loeffler Team Canada F 100,129
1597   Aileen Girouard Ottawa New Edinburgh Club F 100,100
1598   John Redos Waterboys M 100,100
1599   Trudy Jackson Portage Lakes Rowing Association F 100,098
1600   Scott Averill Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 100,039
1601   Andre Denis Team Canada M 100,035
1602   Bruce Vermeulen MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 100,017
1603   Sarah Crosbie Free Spirits F 100,016
1604   Jane Mastaitis Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 100,000
1605   Ruth Joachim Milwaukee Rowing Club MOJOs F 100,000
1606   Bob Prowse Cotton Lake Rowing Club M 100,000
1607   Dianne Baker Huron Rowing Association Parents & Friends F 100,000
1608   John Foy Bainbridge Island Virtual Team M 100,000
1609   Helen Danby Corgan F 100,000
1610   Jen Barone er-gmeisters F 100,000
1611   Bill Engel PRAIRIELAND STROKERS M 100,000
1612   Nicholas Khan Team Canada M 99,780
1613   Stuart Staples Tri2Row M 99,515
1614   Robin Gilbert Thompson Boat Center, Washington, DC F 99,357
1615   Phyllis  Laidre Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 99,201
1616   Robert  Redmond Taff Attack Racing M 99,104
1617   Thomas Graves ARIEL TOY M 99,000
1618   Kim Godfrey Pioneer Rowers F 99,000
1619   Brian Griffiths Free Spirits M 98,910
1620   Kathy Yen DieselFish F 98,892
1621   Lisa D'Aniello Team Canada F 98,834
1622   Maria Laskaris Independent Loggers Rowing F 98,692
1623   Lorri MacKay The Eh!Team F 98,690
1624   Joanna Bailey The Green Branch Rowing Crew F 98,316
1625   Jeffery Allyn RowPro Online M 98,253
1626   Bruce Roberts Team Canada M 98,125
1627   Pauline Round Gym & Tonic F 97,983
1628   Kathy Opalka Chesapeake Boathouse F 97,833
1629   Robert Lee TIMBUK2 M 97,815
1630   Roman Horoszewski Team Canada M 97,781
1631   erik rambusch Maritime Rowing Club M 97,735
1632   Nickie Philipson-Stow Gym & Tonic F 97,565
1633   Gretchen Herault Team Canada F 97,552
1634   Mitch Scott Team Canada M 97,254
1635   Stefan Strand Team Canada M 97,147
1636   Deborah  Stoll Indy Rowing Center F 97,000
1637   ERIC AUBIN Ottawa Rowing Club wRECkers M 97,000
1638   Filip Mravunac HAVK Mladost M 97,000
1639   Tvrtko Jukic HAVK Mladost M 97,000
1640   Helena Pavkovic HAVK Mladost F 97,000
1641   Robin Schultz-Purves Team Canada F 96,866
1642   Jeff Westling OfficeEscape M 96,817
1643   Kevin Freitag Friday's Rotti-Rowers M 96,761
1644   Stanley Goodman THE EAST ARM ERGSTERS M 96,708
1645   Eric Bakken PRAIRIELAND STROKERS M 96,580
1646   Sandi Balet Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 96,512
1647   Andrija Agejev HAVK Mladost M 96,470
1648   Nikola Vajda VCIRC M 96,290
1649   Dennis Brescoll ARIEL TOY M 96,256
1650   Benjamin Hillman Team Canada M 96,200
1651   Mark Bois Team Canada M 96,000
1652   Mike Lloyd Team Canada M 96,000
1653   Dawn Anuszkiewicz Ducks and Friends Together F 95,955
1654   Catherine McMahon Thompson Boat Center, Washington, DC F 95,832
1655   carol selter Spa Fitness Center F 95,741
1656   Mark Meyer Team Canada M 95,663
1657   Peter Strik UFP M 95,616
1658   Karen Keith SUB7 F 95,158
1659   Chuck MacInnis Team Canada M 95,106
1660   Peter Emerson Team Canada M 95,000
1661   Mike Iskiw Team Canada M 95,000
1662   Kathleen Miller Team Canada F 95,000
1663   Roko Situm HAVK Mladost M 95,000
1664   Luka Pap HAVK Mladost M 95,000
1665   Deb Taylor Team Canada F 94,989
1666   Marion Walker Age Without Limits F 94,814
1667   Catherine Bochain WBC F 94,655
1668   Janet Burns Arizona Outlaws F 94,500
1669   Kevin Davin ARC Juniors M 94,441
1670   Joe Gallagher TIMBUK2 M 94,370
1671   Sherry Kibbler Team Canada F 94,245
1672   Janet Palmer TUF AS NAILS F 94,043
1673   Tom Warren MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 94,000
1674   Marc de Mul Team Nereid M 93,717
1675   LANIE WAGENBLAST Team Canada F 93,651
1676   bob levy Team Canada M 93,641
1677   Art Grant Team Canada M 93,369
1678   Nancy Teaff Catawba Yacht Club F 93,307
1679   Josee St-Germain Team Canada F 93,292
1680   Kurt Borchardt Saratoga Rowing Association Masters M 93,252
1681   Bonnie Garmus Team Canada F 93,249
1682   cletus minter Erg in Madison M 93,096
1683   cellan michael Team Canada M 93,019
1684   Adam Schmitz Rocket City Rowing Club M 92,887
1685   Jennifer Abbott Age Without Limits F 92,578
1686   Ann Moore Team Canada F 92,507
1687   Zennya Kingry TIMBUK2 F 92,497
1688   Branko Novakovic HAVK Mladost M 92,470
1689   Lauren Woodhull East End Rowers F 92,432
1690   Joe G Free Spirits M 92,367
1691   Douglas Husmann Age Without Limits M 92,316
1692   Katie Spiker Three Rivers Rowing Masters Women F 92,048
1693   Kristin Mitchell All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 92,040
1694   Avery Weisfeld Gunner's Gang M 92,000
1695   Brian Murphy Team Canada M 91,700
1696   Christine Willsie Team Canada F 91,659
1697   Robin Flack Team Canada M 91,622
1698   Peter Sergeant Free Spirits M 91,531
1699   george "anarchical- aardvarck" hamilton AARDVARK BROTHERS M 91,300
1700   Charlie Swanson Old Colony YMCA - Central Division M 91,142
1701   Jeff Stevens HAVK Mladost M 90,909
1702   chris clements The Titanic Strugglers UK M 90,877
1703   monica zyla Team Canada F 90,857
1704   Jeffrey Hall Arizona Outlaws M 90,836
1705   michael riley Virtual Rowing Rileys M 90,831
1706   Cathie Marcolesco Altitude Rowers F 90,815
1707   Kristina Duggan Rowbics Indoor Rowing F 90,763
1708   Angela Browne Raven Rowers Wexford Ireland F 90,607
1709   A. Scott Weber Age Without Limits M 90,425
1710   wendy lomicka Three Rivers Rowing Masters Women F 90,350
1711   Lisa C. Fitzpatrick Age Without Limits F 90,298
1712   Beth Heim ARIEL TOY F 90,293
1713   Margaret Doussett Midtown (Ergo) Maniacs F 90,274
1714   Jelena  Zunic HAVK Mladost F 90,260
1715   Marc Pfeiffer Thompson Boat Center, Washington, DC M 90,254
1716   John Hawley Team Canada M 90,196
1717   Fenella Pearson Maritime Rowing Club F 90,188
1718   Gratia Pelliciotti Team Nereid F 90,154
1719   Ari Berman Marin Rowing Men and VB M 90,113
1720   Michael Brownjohn Team Canada M 90,033
1721   Bill Dvorak Row Pain, Row Gain M 90,000
1722   Michael O'Brien Ottawa New Edinburgh Club M 90,000
1723   Jim Fosset Gym & Tonic M 90,000
1724   Marty Shifflett Team Canada M 90,000
1725   Molly McGuire Portland State Viking Crew F 89,942
1726   Robert Paulley Team Canada M 89,930
1727   Susan Holladay Ducks and Friends Together F 89,907
1728   John Michels Team Canada M 89,887
1729   Robbie Haley Bainbridge Island Virtual Team M 89,868
1730   Russell Young Team Canada M 89,817
1731   Carol Murray Ducks and Friends Together F 89,658
1732   Stewart Niven Team Canada M 89,504
1733   Stan Vriezelaar Rowed Warriors M 89,386
1734   Janie Lambert Chesapeake Boathouse F 89,371
1735   Cory Berg ARC Juniors F 89,303
1736   Thomas Flint Team Canada M 89,178
1737   Anne Schwartzman Saratoga Rowing Association Masters F 89,053
1738   Martín Sosa Team Canada M 89,000
1739   Denis Mandic HAVK Mladost M 89,000
1740   Patrick 't Hart RowPro Online M 88,860
1741   Michelle White Saratoga Rowing Association Masters F 88,787
1742   Kimberly Nielsen All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 88,600
1743   Caroline Nyalala Chesapeake Boathouse F 88,569
1744   Strephon Treadway Team Canada M 88,539
1745   Tina Jacky LUNA-TICS F 88,405
1746   Stephen Maire Frequent Fliers M 88,216
1747   Dona Hall SUB7 F 88,153
1748   Bob Casart Team NAS Pensacola M 88,139
1749   Breanna Fort Fort Sisters Squared F 88,000
1750   Jay Kilkenny Catawba Yacht Club M 88,000
1751   Robert Pellerin Team Canada M 87,939
1752   Petra Barlovic HAVK Mladost F 87,700
1753   John Boyd Ottawa New Edinburgh Club M 87,500
1754   Michelle MacLaurin Team Canada F 87,499
1755   Zak Koenig UT rowers M 87,250
1756   S. Master Ducks and Friends Together F 87,184
1757   Khalil Shalabi New York has beens M 87,175
1758   Robert Rudis TIMBUK2 M 87,157
1759   Kåre Ringheim Team Canada M 87,115
1760   Rick Carveth Jack's Bicycle and Fitness Pedalphiles M 87,009
1761   Kevin Parker Free Spirits M 87,005
1762   Kenneth Hopper Team Canada M 87,000
1763   Kurt Kurasaki Team Canada M 87,000
1764   Kenneth Hopper Age Without Limits M 87,000
1765   Kimberli Busse All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 86,945
1766   Ank Verrips Team Canada F 86,932
1767   Stacy McCarthy Team Canada F 86,811
1768   Albert Bowers U Chicago Alumni Crew M 86,808
1769   David Calder The Eh!Team M 86,604
1770   Ann _Ducatista_ Sweeney MOTO MADMEN and WOMEN!!! F 86,601
1771   Sarah Gelman Team Canada F 86,551
1772   Katy White Team Canada F 86,551
1773   gunnel greenfield THE EAST ARM ERGSTERS F 86,548
1774   Claire Boucher The Eh!Team F 86,534
1775   Jana Schweitzer Portland Women's Rowing F 86,505
1776   Kim Dickerson VCIRC F 86,338
1777   John Ash Trent Rowing Club M 86,325
1778   Ivan Mihaljevic HAVK Mladost M 86,300
1779   Pat Brown Team Canada M 86,076
1780   J. Carl Mundt Bainbridge Island Virtual Team M 86,000
1781   Boris Bossi Free Spirits M 85,903
1782   Bruce Williams RowPro Online M 85,525
1783   Ivan Claudio Age Without Limits M 85,452
1784   Doug Vandahl Team Canada M 85,341
1785   Ingrid Varenbrink The Big Dippers F 85,281
1786   Barbara Emel Bainbridge Island Virtual Team F 85,264
1787   Dana Haddad Team Canada F 85,225
1788   Evan Halprin A Snappy New Rear! M 85,220
1789   Alexander Duncan Team Canada M 85,196
1790   Zsuzsa Horvath Erg in Madison F 85,059
1791   Tajana Lovric HAVK Mladost F 85,000
1792   Cindy Moore Rocket City Rowing Club F 84,802
1793   Ann Bracken Independent Loggers Rowing F 84,760
1794   Will Whittle Team Canada M 84,754
1795   Maxine Walker Team Canada F 84,692
1796   Diana Allen Corvallis Rowing Club F 84,570
1797   Dean Dale Bainbridge Island Virtual Team M 84,531
1798   Henry Griggs Juniper Rowing Club M 84,489
1799   Jonathan Ince RowPro Online M 84,388
1800   Kevin Neher Waterstriders M 84,364
1801   Fred Wood Gym & Tonic M 84,283
1802   Tom Pelnik Team Canada M 84,244
1803   Petar Filipovic HAVK Mladost M 84,225
1804   Sue E Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 84,000
1805   marilyn dimond Team Canada F 84,000
1806   Sean McHugh Marin Rowing Men and VB M 83,973
1807   Michael Breard Marin Rowing Men and VB M 83,908
1808   Erinn Stivala KMRREC Chics F 83,845
1809   Nancy Barry Black Sheep Rowing Club F 83,839
1810   Jan Hilco Frijlink Team Canada M 83,778
1811   George Michas Age Without Limits M 83,751
1812   Felecia Holmes Age Without Limits F 83,353
1813   Jeff Longley Sammamish Rowing Association M 83,349
1814   Neal Porter CSMIRC M 83,164
1815   Karen Liffmann Maritime Rowing Club F 83,135
1816   Pete Heller Gym & Tonic M 83,100
1817   John Glynn Free Spirits M 83,033
1818   Keri Upton Juniper Rowing Club F 83,026
1819   david tudury LUNA-TICS M 82,597
1820   Ken Montanye PRAIRIELAND STROKERS M 82,507
1821   Marcus Hull Team Canada M 82,321
1822   Rob McNamara Gunner's Gang M 82,205
1823   Anni Smith Gym & Tonic F 82,153
1824   Brian Page Team Canada M 82,124
1825   Casey Mott Fairfield Prep Rowing M 82,079
1826   Allen Merrill Team Canada M 82,017
1827   Marcella Fort The McDermott Four F 82,000
1828   Nancy Smith Catawba Yacht Club F 81,963
1829   David Kline Erg Riders M 81,833
1830   Laura Roberts Three Rivers Rowing Masters Women F 81,809
1831   Gerrit Van Tonder Team Canada M 81,781
1832   Kathryn Ray Thompson Boat Center, Washington, DC F 81,756
1833   J.T. Fales Fairfield Prep Rowing M 81,731
1834   elissa cassella ZLAC F 81,717
1835   Jeff Kelley Age Without Limits M 81,712
1836   Katie Thurstin Altitude Rowers F 81,700
1837   Tamara Stevens Sammamish Rowing Association F 81,681
1838   Cameron Staunch Rochester Navy M 81,648
1839   Marko Gorup HAVK Mladost M 81,547
1840   Michele Wyse PRAIRIELAND STROKERS F 81,500
1841   John Stahl Age Without Limits M 81,465
1842   Paula  Mckee Chesapeake Boathouse F 81,453
1843   Michael Filteau Team Canada M 81,344
1844   catherine gellatly Woodrow Wilson SHS Crew F 81,334
1845   NIGEL D. HIRD SUB7 M 81,204
1846   Julie Truskowski All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 81,196
1847   amelia bell Woodrow Wilson SHS Crew F 81,187
1848   Bethany Johnson Team Canada F 81,185
1849   Frank Bost Gunner's Gang M 81,092
1850   eileen killmeyer Three Rivers Rowing Mixed Masters F 80,952
1851   mark greenwood PRAIRIELAND STROKERS M 80,815
1852   Dan Watts Team Canada M 80,755
1853   Tvrtko Zadro HAVK Mladost M 80,700
1854   Branko Deak HAVK Mladost M 80,677
1855   Xiye Wang Boer-z-bobs F 80,264
1856   Anastasios Varvarikos Team Canada M 80,249
1857   Andrew Brice Team Canada Eh M 80,211
1858   Pete Dimmock Gym & Tonic M 80,200
1859   David Yount Age Without Limits M 80,000
1860   Kathryn Imboden Team Canada F 80,000
1861   David Bourgeois Chellew Family Rowers M 80,000
1862   Stuart Gunzburg Australia M 79,930
1863   Alan Nelson Vegerowtarians M 79,898
1864   Brad Furtney Team Canada M 79,640
1865   Cathy Maukonen A Snappy New Rear! F 79,601
1866   Alicia Navas Rowbics Indoor Rowing F 79,497
1867   Stephen Horne Team Canada M 79,435
1868   David Newton Age Without Limits M 79,355
1869   Norris Livoni Arizona Outlaws M 79,300
1870   Paul Cole SUB7 M 79,146
1871   Tammye Green Chesapeake Boathouse F 79,119
1872   Iain Pope Free Spirits M 79,097
1873   Kelvin Jones Gym & Tonic M 79,068
1874   Marilyn Granner Huron Rowing Association Parents & Friends F 79,000
1875   Mike Stone The Green Branch Rowing Crew M 79,000
1876   amy prochniak Team Canada F 78,985
1877   Victor Aron Marin Rowing Men and VB M 78,909
1878   Peter Abeles DieselFish M 78,879
1879   Scot Collins Rowbics Indoor Rowing M 78,809
1880   Rick Bergdahl Sammamish Rowing Association M 78,776
1881   Genevieve Allen Woodrow Wilson SHS Crew F 78,720
1882   Michael R.E. Sanders Age Without Limits M 78,295
1883   Schenley Hall Ducks and Friends Together F 78,286
1884   Joseph Schwartz J.Schwartz Construction M 78,246
1885   Ross Lizee Team Canada M 78,177
1886   marsha engeldinger Spa Fitness Center M 78,170
1887   Dan  Clifton RAF Waddington RC M 78,165
1888   Francesca Amati Three Rivers Rowing Mixed Masters F 78,110
1889   Maria Lauro Cardiac Clot Busters F 78,105
1890   Barry Spratt Team Canada M 78,084
1891   Malissa Planavsky Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 78,079
1892   Karen Fedor Ducks and Friends Together F 78,033
1893   MC Halvorsen Bainbridge Island Virtual Team F 78,011
1894   Frederick Hurford Team Canada M 77,912
1895   Frank McDermott The McDermott Four M 77,909
1896   Judy  Pawlick Saratoga Rowing Association Masters F 77,848
1897   Steve Hargis Erg Riders M 77,750
1898   janet vorberg SUB7 F 77,726
1899   Joe  Vagi JRYRIC M 77,705
1900   Stephen Smith Age Without Limits M 77,644
1901   Wayne Gallasch Free Spirits M 77,434
1902   Tom Merrifield (D-Force) Dehydrated Rowing M 77,416
1903   Arnulfo Moreno SanDisk M 77,400
1904   Mark Gass SAS RFC M 77,353
1905   david clare Portage Lakes Rowing Association M 77,312
1906   Janet Dabney Milwaukee Rowing Club MOJOs F 77,254
1907   Darko Krstic HAVK Mladost M 77,190
1908   Tim Winder MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 77,165
1909   Brandy Halprin A Snappy New Rear! F 77,127
1910   Karlo Ozeg HAVK Mladost M 77,000
1911   Richard Hiskens Gym & Tonic M 77,000
1912   Adrian Whatmore Gym & Tonic M 77,000
1913   bill gibson Age Without Limits M 77,000
1914   Catherine Hendren Cabin B Rowing Club F 76,989
1915   Gary Mayo Chesapeake Boathouse M 76,768
1916   Eric Pesta Team Canada M 76,756
1917   Pete Gipson Trent Rowing Club M 76,600
1918   Richard Williams THE EAST ARM ERGSTERS M 76,560
1919   Joseph Melber Team Canada M 76,433
1920   nan welter Team Canada F 76,410
1921   Michael Bell Passaic River Rowing Association M 76,379
1922   claire griffin Thompson Boat Center, Washington, DC F 76,361
1923   Andre Tampõld Itella Information AS M 75,915
1924   Michelle Hunt Saratoga Rowing Association Masters F 75,874
1925   Bob  Bialobreski San Clemente Truck 59 M 75,556
1926   Steven Cytrynowicz PRAIRIELAND STROKERS M 75,396
1927   Philippe Bisson Team Canada M 75,225
1928   Leandra Paasch Portland State Viking Crew F 75,184
1929   Clinton Vickers OfficeEscape M 75,173
1930   Eric Luck Wide Load Athletic Club (WLAC) M 75,136
1931   Melinda LeCount Scotty's Boot Camp F 75,011
1932   Grace Burt Quad City Rowers F 75,000
1933   Thomas Bookwalter 1000 island rowing M 75,000
1934   Helen LaCroix Milwaukee F 74,978
1935   Greg Rogerson Manufacturing Solutions, Inc.- Morrisville, VT M 74,789
1936   Steve Dudek TIMBUK2 M 74,765
1937   Olivia Walch Team Canada F 74,312
1938   Christopher Bauer Team Canada M 74,294
1939   Jake Lamb Team Canada M 74,232
1940   Guy Robinson SUB7 M 74,165
1941   Lori Bokovoy Portland State Viking Crew F 74,092
1942   Linde Finsrud Altitude Rowers F 74,000
1943   Michael Anderson Team Canada M 73,897
1944   Jackie Syvertsen Bainbridge Island Virtual Team F 73,806
1945   Sara Buschynski Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 73,800
1946   Steve Ascher Team Canada M 73,786
1947   Dan Bridges Team NAS Pensacola M 73,687
1948   Andrew Cherwenka Team Canada M 73,611
1949   Martha Mullins Team Canada F 73,588
1950   Steven Mingo RAF Waddington RC M 73,560
1951   Kathy Weigand Ducks and Friends Together F 73,555
1952   Lisa Wallace PRAIRIELAND STROKERS F 73,457
1953   Stephen Zolnay Team Canada M 73,408
1954   Barbara Stock Cooper Rowing Club F 73,383
1955   Tim Bird Bainbridge Island Virtual Team M 73,371
1956   Peter Fritzell PRAIRIELAND STROKERS M 73,220
1957   Joe Logan Saratoga Rowing Association Masters M 73,204
1958   Barbara Gardner Maritime Rowing Club F 73,200
1959   April Lambert SanDisk F 73,069
1960   Julie Pierce Frequent Fliers F 73,065
1961   Linda Fulmer Free Spirits F 73,033
1962   John Torr Gym & Tonic M 73,000
1963   Sally  Turner Woodrow Wilson SHS Crew F 72,985
1964   Chris Breen Team Canada M 72,972
1965   Darren Screeton RAF Waddington RC M 72,781
1966   Derren Richardson Taff Attack Racing M 72,592
1967   Maria Foley Team Canada F 72,500
1968   Mike McInerney Team Canada M 72,424
1969   chuck b MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 72,322
1970   Spike Clancy TIMBUK2 M 72,085
1971   David DeFazio www.TeessideHospice.org M 72,029
1972   Alistair Slade Free Spirits M 72,023
1973   Jonathan Boldt PRAIRIELAND STROKERS M 72,000
1974   Tim Scattergood Cooper Rowing Club M 72,000
1975   John Lord Team Canada M 72,000
1976   L Orsali Ottawa New Edinburgh Club M 72,000
1977   mary ulmer Cotton Lake Rowing Club F 71,938
1978   Ivana Beljo HAVK Mladost F 71,700
1979   Tamara Birch Tempe YMCA F 71,600
1980   Mara Siegel Concept2 - Morrisville, VT F 71,229
1981   Julie Close Cooper Rowing Club F 71,140
1982   Sacha Rioux Team Canada M 71,140
1983   Bill Finch Age Without Limits M 71,000
1984   Martin Rogulja HAVK Mladost M 71,000
1985   Michelle Pauly A Snappy New Rear! F 70,907
1986   Cynthia Hill Team Canada F 70,867
1987   Helen Sunga LUNA-TICS F 70,740
1988   Victor Esteban Gran Team Canada M 70,737
1989   David Hall UT rowers M 70,691
1990   Vanessa Sekinger Gold's Gym Fredericksburg F 70,635
1991   Sherri Kline Erg Riders F 70,600
1992   Danielle Sporken RowPro Online F 70,581
1993   Greg Darrah Accenture M 70,581
1994   Ron  Jacinto SanDisk M 70,544
1995   Ben Strasburger LUNA-TICS M 70,524
1996   Russell Grimes Team Canada M 70,417
1997   donna gorman Maritime Rowing Club F 70,346
1998   Joyce McCarty The SuperHappy FunTime Team F 70,340
1999   Paul Walline Free Spirits M 70,306
2000   Donnie Quinn Cardiac Clot Busters M 70,250
2001   Ruth Stone Saratoga Rowing Association Masters F 70,123
2002   Alfonso Rodriguez Morales The Eh!Team M 70,013
2003   Steve Jacky LUNA-TICS M 70,000
2004   Per Andersson Avesta Roddklubb M 70,000
2005   Joseph Tidd 1000 island rowing M 70,000
2006   Bob Edge Trent Rowing Club M 70,000
2007   Nick Grisewood Free Spirits M 70,000
2008   John Reeves Free Spirits M 70,000
2009   Doug Rathburn U Chicago Alumni Crew M 69,943
2010   Susan Wills ZLAC F 69,937
2011   susie o'connell Clarks Christmas Tree Farm F 69,711
2012   Lynda Smith Ducks and Friends Together F 69,684
2013   Thomas Sowell Age Without Limits M 69,679
2014   Lisa Towne Saratoga Rowing Association Masters F 69,665
2015   Andrea Fox Three Rivers Rowing Mixed Masters F 69,540
2016   Spencer Martin Brockville Y Warriors M 69,534
2017   Mike Kozlow Team Canada M 69,475
2018   Chester VanTyne CSMIRC M 69,453
2019   Tomislav Fligler HAVK Mladost M 69,288
2020   Jennifer Langzettel Three Rivers Rowing Masters Women F 69,244
2021   Marlene Burgess Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 69,095
2022   Vjeko Zagar HAVK Mladost M 69,000
2023   Jack Robson Maritime Rowing Club M 69,000
2024   George Samuels Amoskeag Rowing Club M 69,000
2025   Carol Janik Three Rivers Rowing Masters Women F 68,832
2026   Barbara Ufford Team Canada F 68,730
2027   Karin Germann Ottawa New Edinburgh Club F 68,700
2028   Sarah Hutchby SUB7 F 68,531
2029   shirley dale Tempe YMCA F 68,500
2030   Chris Vaszily TEAM VAZ M 68,403
2031   candace curran Maritime Rowing Club F 68,370
2032   Brad Strober Cabin B Rowing Club M 68,369
2033   Alex Small East West Rowing Club M 68,024
2034   Donna Tatro Team Canada F 68,019
2035   Linda Sikes Age Without Limits F 68,000
2036   Pat BrookhouserIII TIMBUK2 M 67,970
2037   Katarina  Radatovic Cvitanovic HAVK Mladost F 67,750
2038   Gary Bracken Bainbridge Island Virtual Team M 67,733
2039   Cindy Wilson Team Canada F 67,578
2040   Frank Biller Gunner's Gang M 67,559
2041   Dirk Koenig Free Spirits M 67,495
2042   Terry Hamilton Team Canada M 67,469
2043   Michael Holland Saratoga Rowing Association Masters M 67,461
2044   Lauren Dees Rowbics Indoor Rowing F 67,415
2045   Jill Markl Three Rivers Rowing Masters Women F 67,355
2046   Sheila Zornetzer WBC F 67,352
2047   joan knapp Alcovy Rowing Club F 67,329
2048   Michelle Owen Gym & Tonic F 67,192
2049   Greg Horner Team Canada M 67,000
2050   Frane Dubokovic HAVK Mladost M 67,000
2051   William Burns Team Canada M 66,918
2052   Rose Metalli Age Without Limits F 66,900
2053   Alice White Row Pain, Row Gain F 66,799
2054   John Warkala Free Spirits M 66,731
2055   frank d petrucci THE EAST ARM ERGSTERS M 66,584
2056   Tammy Smith Sammamish Rowing Association F 66,556
2057   James Ceccorulli Portland State Viking Crew M 66,543
2058   barbara marino twinkies F 66,467
2059   Megan Burns Three Rivers Rowing Mixed Masters F 66,391
2060   Kathy Pollet Forum Flyers F 66,314
2061   Ferny Espinoza Team Canada M 66,216
2062   bettyjo krivinskas J.Schwartz Construction F 66,133
2063   Grace Su Huron Rowing Association Parents & Friends F 66,000
2064   tim maher memorial health & lifestyle M 66,000
2065   Paul Lukas Team Canada M 66,000
2066   Steve Myhro Team Canada M 66,000
2067   Susan Summerton Cooper Rowing Club F 66,000
2068   Carol Cooke Australia F 65,993
2069   Kim Grieco Saratoga Rowing Association Masters F 65,913
2070   Edie Walker Sammamish Rowing Association F 65,883
2071   Gary Stankiewicz holyoke rows M 65,839
2072   William Harley Thompson Boat Center, Washington, DC M 65,683
2073   darron jordan Raven Rowers Wexford Ireland M 65,672
2074   John Paglione Huron Rowing Association Parents & Friends M 65,656
2075   Rainer Nolvak Team Canada M 65,500
2076   Emma Pettitt Free Spirits F 65,382
2077   George Freimarck Team Nereid M 65,308
2078   Elaine Cripe PRAIRIELAND STROKERS F 65,200
2079   Bill Myers Team Canada M 65,186
2080   Margaret Dean Team NAS Pensacola F 65,145
2081   Carol Wiestner Team Canada F 65,071
2082   Stan Clark Age Without Limits M 65,044
2083   Brian Ream Team Canada M 65,000
2084   Sue Wilson Team Canada F 65,000
2085   Andrew Fish Team Canada M 65,000
2086   Cliff Williams THE EAST ARM ERGSTERS M 64,702
2087   Brendan Malone Shaker Rowing Association M 64,662
2088   Tom Wallace Team Ro*Fast 2008 M 64,583
2089   Chris Adams Taff Attack Racing M 64,537
2090   John Lo Raven Rowers Wexford Ireland M 64,342
2091   Michael Matkin TIMBUK2 M 64,121
2092   Gemma Barker Trent Rowing Club F 64,091
2093   Michael Anderson SUB7 M 63,973
2094   Alyssa Elver Milwaukee Rowing Club MOJOs F 63,899
2095   roger leighton PRAIRIELAND STROKERS M 63,892
2096   Brenda Corbett Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 63,815
2097   Caroline LeCount Scotty's Boot Camp F 63,796
2098   John Tusting Free Spirits M 63,640
2099   Becky Stone Gym & Tonic F 63,487
2100   Pedro Simões Team Canada M 63,316
2101   Jim Ridge Team Canada M 63,277
2102   Bob Dwyer STLCC Rowers M 63,264
2103   Michele Gawrys Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 62,962
2104   Bradford Clancy Age Without Limits M 62,655
2105   Jenny Alker Team Canada F 62,500
2106   Hugh Loeffler Team Canada M 62,500
2107   Gregory Prince U Chicago Alumni Crew M 62,489
2108   Martin Sonnenberg Team Canada M 62,025
2109   Lynne Sutherland Team Canada F 62,000
2110   john mcadams Cooper Rowing Club M 62,000
2111   Daniel  Dryden Free Spirits M 61,922
2112   Paul Smith Sammamish Rowing Association M 61,862
2113   Antun Roca HAVK Mladost M 61,530
2114   Ingrid van Kesteren LUNA-TICS F 61,512
2115   John Bruce Wells Age Without Limits M 61,498
2116   Doug MacKenzie Team Canada M 61,321
2117   Kathy Donley ogden st. harriers F 61,250
2118   Uhu Eule The Green Branch Rowing Crew F 61,240
2119   Lynn LackLand Ducks and Friends Together F 61,105
2120   Libby Jones Age Without Limits F 61,002
2121   Leo Viëtor Team Canada M 61,000
2122   Aaron Schwartz J.Schwartz Construction M 61,000
2123   Zoran Svoboda HAVK Mladost M 61,000
2124   David  Eaket Team Canada M 60,795
2125   Wayne Howell Free Spirits M 60,763
2126   Cicily Hajek Ducks and Friends Together F 60,693
2127   Sanford Gurney Old Colony YMCA - Central Division M 60,655
2128   Mike Lewis Team Canada M 60,597
2129   Victoria Travisano Rudern, Veslovani, Remo & More Rowing F 60,575
2130   Colin Jones Age Without Limits M 60,517
2131   Vince Biller clementines M 60,500
2132   Gail Lamy A Snappy New Rear! F 60,482
2133   Vojin Drenovac PRAIRIELAND STROKERS M 60,465
2134   Ann Williams THE EAST ARM ERGSTERS F 60,386
2135   diane kelly-riley Virtual Rowing Rileys F 60,325
2136   Sabra Parrott Age Without Limits F 60,265
2137   Deb Iborg STLCC Rowers F 60,115
2138   Jim Flanders Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 60,002
2139   Jørn  Nielsen Team Canada M 60,000
2140   Ian Sheppard Team Canada M 60,000
2141   Thomas Karsch Team Canada M 60,000
2142   Steven  Selden Team Canada M 60,000
2143   Christopher Kronen Team Canada M 60,000
2144   Steve  Hanson SAS RFC M 60,000
2145   David Davies RowPro Online M 60,000
2146   Richard Beechey LUNA-TICS M 59,916
2147   Rick Sheppard Bainbridge Island Virtual Team M 59,874
2148   Lynn Gray Team Canada M 59,828
2149   Norman Bauman ANCIENTS TOO M 59,828
2150   Bob Hurley Gunner's Gang M 59,741
2151   Amy Morse Rogers TIMBUK2 F 59,600
2152   Bill Ross Team Canada M 59,503
2153   Cindy Proano Ducks and Friends Together F 59,500
2154   Andrew Rubio Team Canada M 59,466
2155   Anne Nelson Team Canada F 59,368
2156   Carole Whaley Killer Bees Rowing Club F 59,350
2157   Rachel Kerbrat Bainbridge Island Virtual Team F 59,239
2158   Laura  Smith Bopettes F 59,035
2159   Susan Jezierny Old Colony YMCA - Central Division F 59,002
2160   Paul Rivoire Team Access M 59,000
2161   Craig Stevenson Team Canada M 59,000
2162   Tom Greenwood Gunner's Gang M 58,939
2163   Ellen Sheehan Card Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 58,858
2164   Dena Hirchak MOTO MADMEN and WOMEN!!! F 58,686
2165   Laura Yancey Mountain Home AFB F 58,520
2166   Jennifer Stone The Green Branch Rowing Crew F 58,435
2167   Margi Dees Rowbics Indoor Rowing F 58,412
2168   Andrea Arriola Rowbics Indoor Rowing F 58,341
2169   Genevieve Vigil Rowbics Indoor Rowing F 58,278
2170   Amanda Cizek Maritime Rowing Club F 58,263
2171   ann kehoe Annapolis Rowing Club F 58,156
2172   George Lee JRYRIC M 58,156
2173   Garth Greenan Team Canada M 58,141
2174   Jeff Gould Team Canada M 58,000
2175   DAVE WOLF Team Canada M 58,000
2176   George Morales Rowbics Indoor Rowing M 58,000
2177   Daryl Muz The Eh!Team M 57,971
2178   Dave Hyde Gym & Tonic M 57,959
2179   Wes Malo TIMBUK2 M 57,850
2180   Igor Mandic HAVK Mladost M 57,813
2181   Gregor Andrews Free Spirits M 57,734
2182   Ian SHEFFIELD-PARKER RowPro Online M 57,700
2183   Vjekoslav Habulinec FSB HAVK Mladost M 57,650
2184   Tim Cotreau Team Canada M 57,573
2185   Chris Scott Amoskeag Rowing Club M 57,500
2186   Linda Lang Three Rivers Rowing Mixed Masters F 57,405
2187   Jay Nagaraja RowPro Online M 57,369
2188   Robin Steer Free Spirits F 57,284
2189   Bob Soderstrom Team Canada M 57,240
2190   Paul Harvey Sammamish Rowing Association M 57,230
2191   josh carlson Teacher Creatures M 57,194
2192   Kirsten Katz Team Wasteddi F 57,162
2193   Jacqueline Iannuzzi Annapolis Rowing Club F 57,148
2194   Philip Price Free Spirits M 57,148
2195   Frank murphy Row Pain, Row Gain M 57,111
2196   Damir Sulejmanovic HAVK Mladost M 57,100
2197   Raymond Burkle Cyclonator M 57,010
2198   Alen Agatic HAVK Mladost M 57,000
2199   Ivan Bujas HAVK Mladost M 57,000
2200   Silva Kramer HAVK Mladost F 57,000
2201   A Donley Team Canada F 56,894
2202   Phil Riley Grosvenor Rowing Club M 56,795
2203   Willy Van Sevenant Team Canada M 56,762
2204   Ian Thomas Team Canada M 56,710
2205   Rick McCleary Burford Ontario M 56,554
2206   Colin Masson Team Canada M 56,550
2207   Bruce Bearman MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 56,530
2208   Ken Lawlor Arizona Outlaws M 56,423
2209   david Troast Team Canada M 56,400
2210   Kira Brandman Maritime Rowing Club F 56,209
2211   mel blanda memorial health & lifestyle M 56,169
2212   Todd Dickinson Free Spirits M 56,000
2213   Vedran Saftic HAVK Mladost M 56,000
2214   Nickie Watford Gym & Tonic F 55,803
2215   Fraser Goffin Team Canada M 55,740
2216   mary ellen flaherty-ludwig Maritime Rowing Club F 55,700
2217   Frank Davin Old Colony YMCA - Central Division M 55,616
2218   Joan Banks-Smith KMRREC Chics F 55,594
2219   Strother Hill Portland State Viking Crew M 55,552
2220   Pat Jacobson Old Colony YMCA - Central Division F 55,500
2221   Andy Anderson Cardiac Croakers M 55,453
2222   Bill Hale East End Rowers M 55,424
2223   Todd  Mehl Rowbics Indoor Rowing M 55,330
2224   Sylvia Wood Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 55,300
2225   Victor Gilbert Team Canada M 55,224
2226   Margaret Ishihara Black Sheep Rowing Club F 55,152
2227   Maria Valenzuela SanDisk F 55,081
2228   James Falls Gunner's Gang M 55,025
2229   Andrew McLeod Team Canada M 55,011
2230   Leif Persson Team Canada M 55,000
2231   Peter Boucher The Eh!Team M 54,980
2232   Jim Quirk VCIRC M 54,848
2233   BRIAN COLEMAN MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 54,776
2234   Maureen Guthrie Saratoga Rowing Association Masters F 54,731
2235   Kjetil Berakvam Team Canada M 54,700
2236   fred karp memorial health & lifestyle M 54,652
2237   Anders Thurfjell Team Canada M 54,600
2238   Lee Cressman Age Without Limits M 54,500
2239   Stephen Hopley Team Canada M 54,481
2240   Ann Voskamp Apex F 54,460
2241   Bill Olayos Team Canada M 54,445
2242   Marion Fox Team NAS Pensacola M 54,359
2243   Kristin Kaminski VCIRC F 54,347
2244   Denise Cenit Passaic River Rowing Association F 54,295
2245   Brison Ellinghaus ARIEL TOY M 54,258
2246   Sasa Bajsec HAVK Mladost M 54,200
2247   Judith Stark Three Rivers Rowing Mixed Masters F 54,018
2248   Martin Rhodes Team Canada M 54,004
2249   Earl Klassen Team Canada M 54,000
2250   Abdulah Selimovic HAVK Mladost M 54,000
2251   Bojan Subotic HAVK Mladost M 54,000
2252   Harri White Annapolis Rowing Club F 53,820
2253   Nastia Andrukhiv Portland State Viking Crew F 53,762
2254   Jack Galin Age Without Limits M 53,695
2255   Paulina Wilson Whippany Fitness & Wellness Center F 53,694
2256   Charles Gravelle Team Canada Eh M 53,683
2257   simon howes Tri2Row M 53,580
2258   Anne Mauboussin Portland Women's Rowing F 53,500
2259   Joan Lentini Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 53,468
2260   Tim Strasburger LUNA-TICS M 53,417
2261   Katy Ostertag Pioneer Rowers F 53,365
2262   Patrick  Pope UT rowers M 53,303
2263   Larry Ford Cardiac Clot Busters M 53,268
2264   Hazel Newton Team Canada F 53,095
2265   David Garcia LUNA-TICS M 53,091
2266   Robert E. Russell Waterstriders M 53,000
2267   Kadet Denirovic HAVK Mladost M 53,000
2268   Paula Berman Arizona Outlaws F 52,991
2269   arlyn  weber memorial health & lifestyle M 52,969
2270   Teri Carilli Team Canada F 52,888
2271   Ginnilyn Hawkins Bainbridge Island Virtual Team F 52,853
2272   don wolf memorial health & lifestyle M 52,705
2273   Michael Brownlee MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 52,600
2274   lisa C Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 52,576
2275   Bekah Mynatt Charlotte Youth Rowing F 52,500
2276   Leslie Burns Portland Women's Rowing F 52,400
2277   Jamie Cervantes Tempe YMCA F 52,329
2278   Kai Stürmann Team Canada M 52,316
2279   Thomas Long Mississippi Rower M 52,218
2280   Bob Wheatley Team Canada M 52,210
2281   Suzette Matthews Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 52,190
2282   Chris Freeman Team Canada M 52,170
2283   Brandon Hepburn Corgan M 52,013
2284   John McKay Team Canada M 51,984
2285   Bill Tantillo Team Canada M 51,933
2286   Liz Hilton ARC Juniors F 51,905
2287   Anthony Medina Bainbridge Island Virtual Team M 51,705
2288   Lewis Cluett Team Canada M 51,666
2289   Matt Pountney Trent Rowing Club M 51,631
2290   Paul Grinham Free Spirits M 51,542
2291   Paul  Kerbrat Bainbridge Island Virtual Team M 51,507
2292   Robert Vitous PRAIRIELAND STROKERS M 51,496
2293   David Black Maritime Rowing Club M 51,447
2294   Bill Watson Team NAS Pensacola M 51,332
2295   Paul Williamson Team Canada M 51,154
2296   Vanja Agejev HAVK Mladost M 51,100
2297   Peter Lee DieselFish M 51,075
2298   Jonathan Hodge Team Canada M 51,000
2299   Anna Pratt Ducks and Friends Together F 50,953
2300   John Carter Age Without Limits M 50,909
2301   Mary Lynn Wilson VCIRC F 50,847
2302   Krista Winn Hamilton Hawk Crew F 50,771
2303   Karen Sutton Schuylkill Dragons F 50,701
2304   Lisa Murray Team Canada F 50,686
2305   Bruce Francisco Age Without Limits M 50,636
2306   Ning Wu Ducks and Friends Together M 50,578
2307   Tonia Watters A Snappy New Rear! F 50,441
2308   Amy Vermeulen MOTO MADMEN and WOMEN!!! F 50,384
2309   George Fahrman Cardiac Clot Busters M 50,302
2310   Melinda Gilliland Team Canada F 50,298
2311   Jim Hershauer Tempe YMCA M 50,151
2312   Tony Shaneen VCIRC M 50,080
2313   Sinisa Mirkov Team Canada M 50,075
2314   Robin Morgan Gunner's Gang F 50,014
2315   JOHN LUBBERDINK Team Canada M 50,000
2316   Jill Colizoli Team Canada F 50,000
2317   Bryant Yeomans Team Canada M 50,000
2318   Doug Kee Team Canada M 50,000
2319   Judith Wilkinson Age Without Limits F 50,000
2320   Lisa Deyo Thompson Boat Center, Washington, DC F 50,000
2321   Kadet Tot HAVK Mladost M 50,000
2322   Kadet Balija HAVK Mladost M 50,000
2323   Monika Konopinski Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 50,000
2324   Diana Gold Woodrow Wilson SHS Crew F 49,974
2325   Anne Marie de Boer RowPro Online F 49,965
2326   James Patterson Team Canada M 49,609
2327   Dillon Swaim MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 49,592
2328   Erica Springstead TUF AS NAILS F 49,548
2329   Camron Sabour Ottawa Rowing Club wRECkers M 49,500
2330   Cindy Henson ZLAC F 49,500
2331   Tim Crytser MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 49,400
2332   Heidi Schultz Mountain Home AFB F 49,267
2333   Pamela Lucken Team Canada F 49,241
2334   Jeff Jara Milwaukee M 49,100
2335   David Hain Team Canada M 49,000
2336   Amadee Pelgrim RowPro Online M 48,621
2337   Matt Walentuk 1000 island rowing M 48,617
2338   Aimee Rodriguez Schuylkill Dragons F 48,547
2339   Mia Nolan Milwaukee Rowing Club MOJOs F 48,447
2340   Sara Colodny Maritime Rowing Club F 48,335
2341   John Bowers Team Canada M 48,331
2342   Jeff Irving Team Canada M 48,244
2343   Jim Garrett Team Canada M 48,223
2344   Ketil Kvig Team Canada M 48,200
2345   Bob Lehardy Team Canada M 48,100
2346   Kristen Murphy Midtown (Ergo) Maniacs F 48,080
2347   Jeff Shepard Bainbridge Island Virtual Team M 48,050
2348   rhoda procuk Portage Lakes Rowing Association F 48,030
2349   Matthew Treby Free Spirits M 48,011
2350   Mark Johnston RowPro Online M 48,004
2351   Pete Loeffen RowPro Online M 48,000
2352   Diane Janowiak memorial health & lifestyle F 48,000
2353   K. C. Klier Old Colony YMCA - Central Division M 48,000
2354   Dennis Glew Team Canada M 48,000
2355   Edward Russak Team Canada M 48,000
2356   Carol Hoogland STLCC Rowers F 47,894
2357   Joyce Mitchell Cooper Rowing Club F 47,800
2358   Jennifer Stoke Team Canada F 47,749
2359   Chrissy Goodness Saratoga Rowing Association Masters F 47,742
2360   Joseph Stollenwerk Milwaukee M 47,724
2361   David  Springarn Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 47,694
2362   Laura Schwanger Gunner's Gang F 47,508
2363   David Johnson Team Canada M 47,500
2364   Al Mendez PRAIRIELAND STROKERS M 47,500
2365   Kim Tribley Gym & Tonic F 47,500
2366   Mary Kay Herrmann Passaic River Rowing Association F 47,488
2367   Gudrun Quinlan QSeekers Rowing Club F 47,440
2368   Allan Coveney Team Canada M 47,380
2369   Monique Ames Maritime Rowing Club F 47,246
2370   carolyn benson teambee F 47,209
2371   Kathryn Condello Thompson Boat Center, Washington, DC F 47,051
2372   Marko Stilinovic HAVK Mladost M 47,000
2373   Kadet Antic HAVK Mladost M 47,000
2374   Josh Wagler Team Rowiet M 47,000
2375   Bernard GUILHAUME Team Canada M 47,000
2376   Jerry Hoffman Ann Arbor Rowing Club M 46,991
2377   steve ditchburn The Titanic Strugglers UK M 46,851
2378   Sasha Doffing A Snappy New Rear! F 46,798
2379   Lynn Faitsch Team Canada F 46,766
2380   Colin Steer Free Spirits M 46,602
2381   Brian McDermott Tempe YMCA M 46,600
2382   Joe Chapman Team Canada M 46,540
2383   George Hahn Team Canada M 46,477
2384   Brad Goodridge RowPro Online M 46,405
2385   Peggy Wells ZLAC F 46,359
2386   Marc Savard Team Canada M 46,350
2387   Susan Diaz Team Canada F 46,348
2388   Doug Meeker Age Without Limits M 46,340
2389   Scott MacGillivray Team Canada M 46,250
2390   eric donovan Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 46,149
2391   Olaf Ehses Rocket City Rowing Club M 46,137
2392   nancy snell memorial health & lifestyle F 46,062
2393   Jaap Parqui Team Canada M 46,004
2394   Vedran Radonic HAVK Mladost M 46,000
2395   Visnja Skevin HAVK Mladost F 46,000
2396   Becky McMullen ZLAC F 46,000
2397   Matt McVey STLCC Rowers M 45,997
2398   Tamsin W-P Free Spirits F 45,916
2399   Joe Robson Grosvenor Rowing Club M 45,705
2400   Simon Sykes Grosvenor Rowing Club M 45,649
2401   Ivo Krivka Team Canada M 45,648
2402   Marian Adams Paugh Old Colony YMCA - Central Division F 45,519
2403   Irene Lysenko Maritime Rowing Club F 45,457
2404   Michael Leonard LUNA-TICS M 45,454
2405   Janet Scarf Concept2 - Morrisville, VT F 45,424
2406   Dave  Coleman Cardiac Croakers M 45,373
2407   Carol Harris Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 45,255
2408   cassandra cunningham Erg Riders F 45,200
2409   Helen Long RowPro Online F 45,113
2410   Helen Tilley Taff Attack Racing F 45,040
2411   Suzanne Jaskiewicz Team Canada F 45,002
2412   Walter Strapps Team Canada M 45,000
2413   Kristina O. TIMBUK2 F 45,000
2414   Stewart Wang Huron Rowing Association Parents & Friends M 45,000
2415   Pierre Renwick Free Spirits M 45,000
2416   Peter Dreissigacker Concept2 - Morrisville, VT M 44,983
2417   Anne Crawford Kennedy Milwaukee Rowing Club MOJOs F 44,975
2418   Eleanor Smergel Schuylkill Dragons F 44,934
2419   Katherine Morris Team Canada F 44,909
2420   Rita Siprak-Weill Annapolis Rowing Club F 44,888
2421   Colleen Clayton Ducks and Friends Together F 44,848
2422   Kat Soderberg Tempe YMCA F 44,833
2423   Nadja Lancelot ZLAC F 44,671
2424   Andrew Beet Free Spirits M 44,588
2425   Zoe Lowery The Big Dippers F 44,555
2426   Timothy French Age Without Limits M 44,500
2427   Tim Knight Age Without Limits M 44,447
2428   Dustin "A A Aardvark" Carter AARDVARK BROTHERS M 44,359
2429   Derek Reinhard Team Canada M 44,357
2430   Wayne  Peace Team Canada M 44,271
2431   Noel Read Team Canada M 44,218
2432   Gerda Gerdes Age Without Limits F 44,182
2433   Matthew Birdsall Huffers & Puffers M 44,122
2434   Jamie Lanza MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 44,046
2435   Josie Muigai Team Canada F 43,943
2436   Matthew Rochte Team Canada M 43,798
2437   Paul Young Free Spirits M 43,781
2438   Bob Trawick Team NAS Pensacola M 43,706
2439   Hunter Floyd Corgan M 43,696
2440   jeanne niemer Portland Women's Rowing F 43,680
2441   Richard Fritsen Free Spirits M 43,600
2442   Genesa Garcia Altitude Rowers F 43,543
2443   Stephen P. Gallagher Philadelphia Main Line M 43,464
2444   Mait Sooaru Itella Information AS M 43,438
2445   Kelly Zito LUNA-TICS F 43,424
2446   Phil Moran RowPro Online M 43,417
2447   Kathleen  Dragovich Rowbics Indoor Rowing F 43,400
2448   Murielle Curcio LUNA-TICS F 43,382
2449   Scott Toland Thompson Boat Center, Washington, DC M 43,307
2450   Emily Tompkins Chase Collegiate School F 43,251
2451   John Coates Gym & Tonic M 43,207
2452   Sean Connors Saline Crew Guys M 43,154
2453   Barbara Hager TUF AS NAILS F 43,000
2454   Shelly Lyons Quad City Rowers F 43,000
2455   Jill Werner Manufacturing Solutions, Inc.- Morrisville, VT F 43,000
2456   Skip Ciccarelli Pioneer Rowers M 43,000
2457   Gary Withers Team Canada M 43,000
2458   Linda Corkal The Eh!Team F 42,926
2459   Josip Justinic HAVK Mladost M 42,914
2460   Kathryn Raymond Three Rivers Rowing Mixed Masters F 42,872
2461   Rob Arnold Trent Rowing Club M 42,802
2462   Jim Lynch Team Canada M 42,556
2463   Joan de Regt ARIEL TOY F 42,500
2464   amy salo THE EAST ARM ERGSTERS F 42,500
2465   Tiffany Leighton PRAIRIELAND STROKERS F 42,460
2466   Michael  Miller Portage Lakes Rowing Association M 42,413
2467   Brian Hass Team Canada M 42,338
2468   C Shannon ZLAC F 42,318
2469   Mike Liptack Sammamish Rowing Association M 42,231
2470   Ann Davis Team NAS Pensacola F 42,123
2471   Leon Griffis Team NAS Pensacola M 42,121
2472   Caroline Johns Three Rivers Rowing Masters Women F 42,105
2473   Jon Williams Concept2 - Morrisville, VT M 42,090
2474   Marc Bergman Team Canada M 42,000
2475   Stephanie Surine PRAIRIELAND STROKERS F 42,000
2476   Mihaela Sas HAVK Mladost F 42,000
2477   John Barron Team Canada M 41,961
2478   BJ Kinkade LUNA-TICS F 41,935
2479   Buddy Landing Cardiac Clot Busters M 41,920
2480   Judy Geer Concept2 - Morrisville, VT F 41,887
2481   Ken Shelton Team Nereid M 41,841
2482   Elizabeth Bracken Bainbridge Island Virtual Team F 41,824
2483   Louisa Edgerly Cabin B Rowing Club F 41,823
2484   Chris Johnson London Bikers M 41,815
2485   Alain Ayala The Eh!Team M 41,679
2486   Jan Miller Tempe YMCA F 41,600
2487   Lena Pfeiffer Woodrow Wilson SHS Crew F 41,565
2488   Mike Beggs TIMBUK2 M 41,433
2489   Taylor Brown Team Canada M 41,429
2490   Rebecca Williams Three Rivers Rowing Masters Women F 41,380
2491   Catherine Walker Ducks and Friends Together F 41,379
2492   Karen McIlmoyle Brockville Y Warriors F 41,315
2493   Kimberly Fleischmann Chesapeake Boathouse F 41,266
2494   Jason Lafave Brockville Y Warriors M 41,143
2495   Jane  Guest Team Canada F 41,138
2496   Robyn Huttenmeister Age Without Limits F 41,080
2497   susan merritt Brockville Y Warriors F 41,072
2498   william glass er-gmeisters M 41,000
2499   Michael Jollon Team Canada M 40,900
2500   Stephen Garrett Wide Load Athletic Club (WLAC) M 40,899
2501   Joan Dwyer STLCC Rowers F 40,815
2502   John Kearney Team Canada M 40,700
2503   Kit Aaboe ZLAC F 40,637
2504   Shaun Williams Team Canada M 40,601
2505   Ken Essex Team Canada M 40,566
2506   Michael Boyle Portage Lakes Rowing Association M 40,565
2507   Pat Eastman Old Colony YMCA - Central Division F 40,385
2508   ian hawkins Team Nereid M 40,335
2509   Robert Kwong Team Canada M 40,332
2510   Laura Costello Milwaukee Rowing Club MOJOs F 40,310
2511   Leslie Freed Maritime Rowing Club F 40,216
2512   Dawn Wright Black Sheep Rowing Club F 40,200
2513   Andrea Jackson Cardiac Croakers F 40,185
2514   Walter Langer Team NAS Pensacola M 40,130
2515   Marelean Mitchell Team NAS Pensacola F 40,109
2516   Karen Feagle Team NAS Pensacola F 40,000
2517   Mark Hofmann Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 40,000
2518   Joachim Hinne Team Canada M 40,000
2519   Thomas Clayton Team Canada M 40,000
2520   Barry Stephens Team Canada M 40,000
2521   John Gamel TIMBUK2 M 40,000
2522   Barbara Besal TIMBUK2 F 40,000
2523   Goran Nuskern HAVK Mladost M 40,000
2524   David Ley The Titanic Strugglers UK M 39,853
2525   Martin Lederman Team Canada M 39,836
2526   Samuel Dowling Chase Collegiate School M 39,737
2527   Janeece Higgins All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 39,680
2528   Michael Monarch Team Ro*Fast 2008 M 39,585
2529   jimmy chan DieselFish M 39,513
2530   Mary Larsen Milwaukee Rowing Club MOJOs F 39,495
2531   Jerry Knight Annapolis Rowing Club M 39,366
2532   Bryan Tylander Woodrow Wilson SHS Crew M 39,321
2533   Rich Tasane Team Canada M 39,008
2534   Dick Dreissigacker Concept2 - Morrisville, VT M 39,000
2535   John Bowler Free Spirits M 39,000
2536   Bruce Wieand SAS RFC M 39,000
2537   Mike Howard Team Canada M 38,973
2538   Sharon  Moak Schuylkill Dragons F 38,932
2539   jennifer brogan Three Rivers Rowing Masters Women F 38,553
2540   Samantha McDermott The McDermott Four F 38,381
2541   Sarah Rush TexasRowing F 38,378
2542   Andrew Davis Team Canada M 38,350
2543   Elaine Zack Erg Riders F 38,343
2544   Melissa Goduti Team Cunningham F 38,315
2545   Paul Ryan Free Spirits M 38,250
2546   Ann McCullough Team Canada F 38,245
2547   Lulu Gores Clarks Christmas Tree Farm F 38,100
2548   Victor Burgos Rocket City Rowing Club M 38,096
2549   Langley Willauer Maine Rowers M 38,007
2550   Frederick Roby Arizona Outlaws M 38,000
2551   Rob  Clayton The Eh!Team M 38,000
2552   Edgar Pilkington Age Without Limits M 38,000
2553   Sylvia Farris Free Spirits F 38,000
2554   raye thomas Tempe YMCA F 37,992
2555   Chris Tompsett Team Canada M 37,900
2556   Christopher Scrimshaw Sexalicious Scrummys Crew aka. The Ergo Straddlers M 37,829
2557   Kyle Weygandt Team Canada M 37,813
2558   Phil Baker Team Canada M 37,799
2559   Erik Dubb MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 37,793
2560   Dale Kent Age Without Limits M 37,784
2561   Brian Kelly Marin Rowing Men and VB M 37,761
2562   Mabel Lee SanDisk F 37,674
2563   Elizabeth Freeman Gold's Gym Fredericksburg F 37,536
2564   Ken Munn Row Pain, Row Gain M 37,235
2565   Susan King-Wilson Team Canada F 37,195
2566   Zuzana Matouskova Three Rivers Rowing Masters Women F 37,093
2567   Matt Forsbacka LUNA-TICS M 37,045
2568   Antoine Bruneau The Eh!Team M 37,000
2569   Joan Porcaro Bainbridge Island Virtual Team F 37,000
2570   Minna Mettinen-Kekalainen (A) Team Canada F 37,000
2571   Mike Kelley Team Canada M 37,000
2572   Sheila Ramirez Team Canada F 37,000
2573   Bean Tarrant Saratoga Rowing Association Masters F 37,000
2574   Sherry Mullin Chesapeake Boathouse F 37,000
2575   tom polk SAS RFC M 37,000
2576   Otis Bradley Clarks Christmas Tree Farm M 37,000
2577   Kadet Skocilic HAVK Mladost M 37,000
2578   Amber Cole Portland Women's Rowing F 37,000
2579   Lauren Denneson A Snappy New Rear! F 36,934
2580   John Garrett Team Canada M 36,827
2581   Laurie Russell Team Canada F 36,820
2582   Johnna Kinney STLCC Rowers F 36,799
2583   Mitch Kahn San Clemente Truck 59 M 36,750
2584   Shaun Lewis Team Canada M 36,720
2585   Jenny Smith Team Canada F 36,702
2586   Chris  Gilmour Team Canada F 36,680
2587   Jana Burton Portland State Viking Crew F 36,577
2588   Mark Keating Team Canada M 36,541
2589   Phil Ellis Gunner's Gang M 36,522
2590   John de Regt ARIEL TOY M 36,500
2591   Tom Thorn Arizona Outlaws M 36,500
2592   Chris Maimone Team Canada M 36,437
2593   Prasun Prakash SanDisk M 36,404
2594   don schwing memorial health & lifestyle M 36,401
2595   Elysa Jones Rocket City Rowing Club F 36,367
2596   Pat Bronder STLCC Rowers M 36,150
2597   Kelli Dimond LUNA-TICS F 36,111
2598   Brendan Crotty Marin Rowing Men and VB M 36,100
2599   Marie Yates Gym & Tonic F 36,015
2600   Mike Browne Long Beach Rowing Association M 36,000
2601   Cynthia Jacobs Bainbridge Island Virtual Team F 36,000
2602   Lars Larsson Team Canada M 36,000
2603   Sam Osier Charlotte Youth Rowing M 36,000
2604   Wendy Brinson Team Canada F 36,000
2605   Richard Schriebmaier Team Canada M 36,000
2606   Maureen  Lewis Team Canada F 36,000
2607   kathy crenshaw Catawba Yacht Club F 36,000
2608   Eric Havens MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 35,964
2609   Jo King SUB7 F 35,893
2610   Fran Derrick Chesapeake Boathouse F 35,863
2611   Ed Wooller Team Canada M 35,765
2612   Mustafa T. Dokucu Team Canada M 35,715
2613   Becca Perrin Chase Collegiate School F 35,621
2614   Karen Lewis-Biller Gunner's Gang F 35,564
2615   Rebecca Calvert Gunner's Gang F 35,533
2616   Tom Davin MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 35,500
2617   Gretchen Mullendore Team Canada F 35,474
2618   Tue Jorgensen Team Canada M 35,355
2619   Jenny Ng SanDisk F 35,320
2620   Susan Stocking Team Canada F 35,311
2621   Dave Nicholson Outsiders M 35,273
2622   Jayme Bednarczyk RowPro Online F 35,238
2623   Huw Williams Team Canada M 35,170
2624   Tony Johnson Team Canada M 35,155
2625   Kate Wakeford Free Spirits F 35,128
2626   Michael Jermer RowPro Online M 35,110
2627   Doug  McCaig Team Ro*Fast 2008 M 35,110
2628   Demi Zalman Free Spirits F 35,048
2629   Robert Sims Old Colony YMCA - Central Division M 35,022
2630   Jamie Pausewang TexasRowing F 35,000
2631   Jonathan Lemon Free Spirits M 35,000
2632   Steve Goodman Team Canada M 35,000
2633   Waring Partridge Team Canada M 35,000
2634   Marie-Sophie  Desaulniers Ottawa Rowing Club wRECkers F 34,863
2635   Pamela Nevlud Team Canada Eh F 34,751
2636   Tracy Saterbo Bruns LUNA-TICS F 34,687
2637   Tracy Promiseberger Team NAS Pensacola F 34,682
2638   mike check Team Canada M 34,511
2639   Bryan Hillis Team Canada M 34,500
2640   Phil Griffin MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 34,500
2641   Steve Mastaitis Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 34,500
2642   beverly wills memorial health & lifestyle F 34,475
2643   Jennifer Grant Portland State Viking Crew F 34,370
2644   Michael Master Arizona Outlaws M 34,355
2645   trevor jackson Team Australia Virtual Veterans M 34,335
2646   Oralia Torrez Team NAS Pensacola F 34,334
2647   Sara Bovat Chase Collegiate School F 34,225
2648   joshua pearl Mountain Home AFB M 34,200
2649   Dave Givnish Arizona Outlaws M 34,120
2650   Kathryn Lynch Team Canada F 34,101
2651   Jill  Vandal Team Canada F 34,056
2652   Barb Killeen Pioneer Rowers F 34,027
2653   Clare Briegal Team Canada F 34,005
2654   Scott Jaffe Team Canada M 34,000
2655   Leslie Cook Tempe YMCA F 34,000
2656   Brian Boyer Team Canada M 33,944
2657   Carrie Kendrick Arizona Outlaws F 33,850
2658   Joan McVey STLCC Rowers F 33,831
2659   Dorian Leaman Team Wasteddi F 33,793
2660   Jean Fiory Passaic River Rowing Association F 33,751
2661   Darrin James STLCC Rowers M 33,676
2662   bill cook PRAIRIELAND STROKERS M 33,460
2663   Marena F Fort Sisters Squared F 33,456
2664   Nick Edge Trent Rowing Club M 33,450
2665   Peter W Straw Age Without Limits M 33,400
2666   Benjamin  Heilman Cardiac Clot Busters M 33,369
2667   Huub Nijs Team Canada M 33,300
2668   Lisa McCoy Hamilton Hawk Crew F 33,288
2669   Tony Newton Team Canada M 33,200
2670   Darren Grimwood SUB7 M 33,121
2671   Paul Abbott Team Canada M 33,084
2672   Katie  Kaplan Farmington HS Crew F 33,034
2673   Les Carter JRYRIC M 33,025
2674   John Garbutt Team Canada M 33,000
2675   Katie McCusker Team Ro*Fast 2008 F 33,000
2676   Nick Lippis Team Ro*Fast 2008 M 33,000
2677   Aaron  Shiller Free Spirits M 33,000
2678   Dot Suding Rowing in Circles F 32,982
2679   Siri Tuttle Team Canada F 32,933
2680   Kirsten Cannatella Team Canada F 32,833
2681   Robert Ratcliff Bainbridge Island Virtual Team M 32,750
2682   Scott Ryan MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 32,748
2683   Tess Ganderton Gym & Tonic F 32,676
2684   Lizzie Rangitane Free Spirits F 32,540
2685   Snjezana Grgic HAVK Mladost F 32,500
2686   Magdi Sebestyen Erg in Madison F 32,500
2687   Jay Bean Hudson River Rowing Association M 32,500
2688   Vera Boss Team NAS Pensacola F 32,440
2689   Jeff Sadler Boulder Crossfit M 32,301
2690   Addie Tompkins Schuylkill Dragons F 32,214
2691   Jana Hamrick Team Canada F 32,145
2692   Peter Williams Gym & Tonic M 32,000
2693   Eileen Ryan Team Canada F 32,000
2694   Alan Boyd Team Canada M 32,000
2695   John Guest Team Canada M 31,946
2696   Perky Nellissen Clarks Christmas Tree Farm F 31,747
2697   Diane Biller clementines F 31,450
2698   Robin Oaster Gunner's Gang F 31,394
2699   Mary Hackett Schuylkill Dragons F 31,378
2700   Mara Block Woodrow Wilson SHS Crew F 31,362
2701   Jim O'Neill Cardiac Clot Busters M 31,284
2702   Brett Efaw Bopettes M 31,163
2703   Valerie Kohos Team Canada Eh F 31,099
2704   Daniel Goduti Team Cunningham M 31,000
2705   Emma Miller All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 30,977
2706   BRUCE LINSKY Gunner's Gang M 30,932
2707   Johan Lindbärg Team Canada M 30,925
2708   Craig MacLeod Marin Rowing Men and VB M 30,780
2709   Martha Martel Team Canada F 30,750
2710   Howard Wheatley Cardiac Croakers M 30,747
2711   Emilia Gan Ducks and Friends Together F 30,687
2712   Tom Pollock Marin Rowing Men and VB M 30,653
2713   Carolyn O'Brien Team Canada F 30,636
2714   Jeanne Ferneyhough SAS RFC F 30,570
2715   Mark Penfound Team Canada M 30,362
2716   Helen Assheton Gym & Tonic F 30,232
2717   Jorge Odam Team Canada M 30,200
2718   Marc-André Dionne Ottawa Rowing Club wRECkers M 30,170
2719   Zvonimir Miletic Team Canada M 30,090
2720   Todd Cedarholm Team Canada M 30,000
2721   Dave Stahl Team Canada M 30,000
2722   Steve Hunnicutt Team Canada M 30,000
2723   Mike Taylor Team Canada M 30,000
2724   David Morgan Team Canada M 30,000
2725   Jamie Maillet Team Canada M 30,000
2726   Eileen O'Hara Team Canada F 30,000
2727   PAUL SINCLAIR Tempe YMCA M 30,000
2728   Emily Williams Ottawa Rowing Club wRECkers F 30,000
2729   Elke Langer Team NAS Pensacola F 29,581
2730   Jonas Ljungh Team Canada M 29,500
2731   jean marshall memorial health & lifestyle F 29,451
2732   Sarah Lacijan Annapolis Rowing Club F 29,311
2733   Katie Hughes Team Ro*Fast 2008 F 29,300
2734   Richard Steel Gym & Tonic M 29,278
2735   Abel Flores SanDisk F 29,235
2736   Kingsley  Nephew Shaker Rowing Association M 29,150
2737   Dick Miller Brockville Y Warriors M 29,118
2738   david merritt Brockville Y Warriors M 29,056
2739   Heather Hocking Bopettes F 29,055
2740   Shelley Rogers Team Canada F 29,033
2741   Jean Strauss Bainbridge Island Virtual Team F 29,000
2742   Franny Pasternik Chesapeake Boathouse F 29,000
2743   Michelle Deveau Ottawa Rowing Club wRECkers F 29,000
2744   Victoria Freile TIMBUK2 F 28,946
2745   Louk MEERTENS Team Canada M 28,842
2746   Katheryn Norby The Eh!Team F 28,763
2747   Terry Laskey Concept2 - Morrisville, VT F 28,715
2748   Michelle Alkerton The Eh!Team F 28,688
2749   James McElveen Up a Creek M 28,584
2750   Scott Pollard Cabin B Rowing Club M 28,540
2751   Maurizio Bonfanti Team Canada M 28,378
2752   Isnardo Gandarilla Portland State Viking Crew M 28,346
2753   Brian Huffman Portland State Viking Crew M 28,217
2754   Arne Landwehr Portland State Viking Crew M 28,209
2755   Rowland Hills SUB7 M 28,200
2756   Amy Jenniches SAS RFC F 28,117
2757   Cheryl Drury Milwaukee Rowing Club MOJOs F 28,115
2758   Kylie Hartshorne Pikelet IRC F 28,111
2759   Sharon Oates Gold's Gym Fredericksburg F 28,076
2760   Valerie Vierra SanDisk F 28,041
2761   hans steketee Brockville Y Warriors M 28,025
2762   Robert McGurrin SPOA M 28,000
2763   Corran Beban A Snappy New Rear! M 28,000
2764   Candy Johnson Bopettes F 28,000
2765   Colin Fuda Team Ro*Fast 2008 M 28,000
2766   Gustavo Grodnitzky Age Without Limits M 28,000
2767   Georgia Bullen Three Rivers Rowing Masters Women F 27,879
2768   Nathan Hewes Chesapeake Boathouse M 27,863
2769   Wendy Blakey Ottawa Rowing Club wRECkers F 27,743
2770   Tom Scarf Concept2 - Morrisville, VT M 27,650
2771   Michelle Leach OfficeEscape F 27,642
2772   MT Czupryna Passaic River Rowing Association F 27,544
2773   John Snyder AARDVARK BROTHERS M 27,533
2774   Michael Bolze Team Ro*Fast 2008 M 27,500
2775   Ian Pringle Team Canada M 27,500
2776   Annie Arbuthnot Woodrow Wilson SHS Crew F 27,405
2777   Nancy Anderson All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 27,399
2778   Jan Mitrovich ZLAC F 27,387
2779   Debra Burns 76 AIR REFUELING SQUADRON USAFR F 27,205
2780   Katherine Hickey Team Ro*Fast 2008 F 27,200
2781   James Plumley Team Canada M 27,200
2782   Genevieve Bentz Team Canada F 27,159
2783   Ethan Golab Farmington HS Crew M 27,159
2784   Topher French Portland State Viking Crew M 27,133
2785   Heidi Wagler Team Rowiet F 27,099
2786   Brian Mair Team Canada M 27,097
2787   Steve Spear Team Canada M 27,055
2788   Sally Dankner Team Ro*Fast 2008 F 27,053
2789   Henry Abominable Aardvarck Hamilton AARDVARK BROTHERS M 27,000
2790   Kadet Vujkovic HAVK Mladost M 27,000
2791   Kristina Valentic HAVK Mladost F 27,000
2792   ruth bownes Vegerowtarians F 27,000
2793   Annie Luffman er-gmeisters F 27,000
2794   Gail Hug Rocket City Rowing Club F 26,998
2795   Mike McGrath Hudson River Rowing Association M 26,950
2796   David  McWhorter Charlotte Youth Rowing M 26,880
2797   Scott Olason Tempe YMCA M 26,800
2798   Joe Metz Charlotte Youth Rowing M 26,748
2799   Don Myers Old Colony YMCA - Central Division M 26,694
2800   Charles Hansen Team NAS Pensacola M 26,628
2801   Ryan Willis Gym & Tonic M 26,613
2802   Michael Andresen Team Canada M 26,530
2803   Mary Semanko Milwaukee Rowing Club MOJOs F 26,442
2804   larry priest memorial health & lifestyle M 26,328
2805   Kathy Maher Bainbridge Island Virtual Team F 26,100
2806   Keith McCullagh Age Without Limits M 26,066
2807   Chris Frencken Age Without Limits M 26,000
2808   lee  rivoire Team Access F 26,000
2809   Adrienne Harris OfficeEscape F 26,000
2810   Christine Cacopardo Milwaukee Rowing Club MOJOs F 25,951
2811   Clive Willis Gym & Tonic M 25,950
2812   Rae Smith LUNA-TICS F 25,946
2813   Cheri Giroux Concept2 - Morrisville, VT F 25,857
2814   Hayley Nunn Portland Women's Rowing F 25,700
2815   Paul Nevlud Team Canada Eh M 25,678
2816   Paul G Free Spirits M 25,670
2817   Agneta Newell Gym & Tonic F 25,610
2818   Barbara Dolan Team Canada F 25,602
2819   David Connon Age Without Limits M 25,600
2820   Joey Lanza MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 25,513
2821   Dave Kuilema Age Without Limits M 25,401
2822   Jessica Schane Team Canada F 25,235
2823   Carl Butterworth Cardiac Clot Busters M 25,103
2824   Alison McCusker Team Ro*Fast 2008 F 25,100
2825   Sara Newton Team Canada F 25,041
2826   David Herness Sammamish Rowing Association M 25,000
2827   Rebecca Kjelstrup Sammamish Rowing Association F 25,000
2828   Patrick Maisto Team Ro*Fast 2008 M 25,000
2829   Brain Walk THE EAST ARM ERGSTERS M 25,000
2830   Lea Hall All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 25,000
2831   Kristene Lachapelle Free Spirits F 25,000
2832   Alison Batey Ducks and Friends Together F 24,900
2833   Gerri Schulman Gunner's Gang F 24,832
2834   Stephanie Charlton Sexalicious Scrummys Crew aka. The Ergo Straddlers F 24,786
2835   Simon Haysom THE EAST ARM ERGSTERS M 24,700
2836   Elodie Ghedin Three Rivers Rowing Masters Women F 24,677
2837   John Western Cardiac Clot Busters M 24,598
2838   Jim Norris PRAIRIELAND STROKERS M 24,585
2839   Penelope Jensen TUF AS NAILS F 24,575
2840   Dan Tebbutt Team Canada M 24,550
2841   Hieu Huynh LUNA-TICS M 24,367
2842   Olivia Aborn Team Ro*Fast 2008 F 24,300
2843   Regina Clark Old Colony YMCA - Central Division F 24,262
2844   Stacey Salley Old Colony YMCA - Central Division F 24,245
2845   Micah Vriezelaar Rowed Warriors M 24,145
2846   john maciesczyk memorial health & lifestyle M 24,077
2847   Brian Varney TIMBUK2 M 24,044
2848   Jeff Hartman Saline Crew Guys M 24,032
2849   U Dixon Team NAS Pensacola M 24,003
2850   David Hinshaw Team Canada M 24,000
2851   Carolyn klassen Bainbridge Island Virtual Team F 24,000
2852   Matt Gill Team Ro*Fast 2008 M 24,000
2853   Richard Moll Farmington HS Crew M 24,000
2854   Geoff Lane RowPro Online M 24,000
2855   Alison Derrick Chesapeake Boathouse F 23,969
2856   Kris  Caswell MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 23,953
2857   Maureen Goldman Schuylkill Dragons F 23,948
2858   Ginette Bertrand Team Canada F 23,887
2859   lorna batt Bopettes F 23,803
2860   Noah Vriezelaar Rowed Warriors M 23,801
2861   Jacqui McCartin Amoskeag Rowing Club F 23,765
2862   Nicole Lamb Sexalicious Scrummys Crew aka. The Ergo Straddlers F 23,758
2863   Laura Spence Gym & Tonic F 23,694
2864   Jack Fancher Cardiac Clot Busters M 23,654
2865   Philip Adsetts East West Rowing Club M 23,645
2866   Jason Guerrera Chase Collegiate School M 23,632
2867   Jeff Forbes Team Canada M 23,614
2868   Ann Gallic Team Canada F 23,544
2869   DB ASHTON RowPro Online M 23,476
2870   Isabelle  Weinstein ARC Juniors F 23,418
2871   Reid Overturf Gunner's Gang M 23,406
2872   Daniel O'Donoghue Thompson Boat Center, Washington, DC M 23,383
2873   Dale Childress TIMBUK2 M 23,365
2874   Bill Hildebrand Cardiac Clot Busters M 23,363
2875   Stewart Rogerson Age Without Limits M 23,250
2876   Caleb M Burford Ontario M 23,109
2877   Denise Lindberg Milwaukee Rowing Club MOJOs F 23,100
2878   Jeff Hiatt Boulder Crossfit M 23,100
2879   Kenneth Rich OfficeEscape M 23,042
2880   Shauna Leinbach Milwaukee Rowing Club MOJOs F 23,000
2881   Tim  Pelton Team Canada M 23,000
2882   Fathom Rotzko Cooper Rowing Club F 22,922
2883   Jim Hislop Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 22,727
2884   Krissy Kendall Team Canada F 22,700
2885   Cecile Jakob Team Canada F 22,652
2886   Maril Davenport THE EAST ARM ERGSTERS F 22,637
2887   Kit Evans Woodrow Wilson SHS Crew F 22,625
2888   Judy Gillis Team Canada F 22,546
2889   nancy saunders memorial health & lifestyle F 22,536
2890   Melanie Ann MacKenzie Team Canada F 22,500
2891   Brian Croft MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 22,365
2892   Joel Satterley Team Canada M 22,342
2893   Troy Tinnes The Eh!Team M 22,340
2894   Gary Stine Team Canada M 22,301
2895   Jade Puddington Ottawa Rowing Club wRECkers F 22,232
2896   Jordan Pepper MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 22,194
2897   Cleland Early Team Canada M 22,179
2898   Kelly Harrington Team Canada F 22,169
2899   Michael Harvey SAS RFC M 22,094
2900   linda porter Thompson Boat Center, Washington, DC F 22,072
2901   Gail Chellew Chellew Family Rowers F 22,071
2902   Karen Stalter Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 22,048
2903   Bessie Andrew Cardiac Croakers F 22,016
2904   Abigail Crenshaw Charlotte Youth Rowing F 22,002
2905   David Weiss Team Canada M 22,000
2906   Viveka Bondestam Team Canada F 22,000
2907   Dawn Howe LUNA-TICS F 22,000
2908   Boris Angelov HAVK Mladost M 22,000
2909   Todd Herzog Team Canada M 21,942
2910   Theodore Perkins Team Canada M 21,814
2911   Caitlin Terry Gunner's Gang F 21,794
2912   Bethany  Barlow Chesapeake Boathouse F 21,719
2913   Richard Strudwick Team Canada M 21,675
2914   Rachel Cohen Schuylkill Dragons F 21,611
2915   connie k Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 21,510
2916   vince hughes wapol plods M 21,500
2917   andy strain Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 21,500
2918   Lillian Miller Team NAS Pensacola F 21,421
2919   Barb Schmermund STLCC Rowers F 21,421
2920   Bryan Connell Team Canada M 21,375
2921   Paulo Lorenzo Team Canada M 21,266
2922   David Antrobus Team Canada M 21,204
2923   Khoo Kah Beng Team Canada M 21,131
2924   Jim Harrison Arizona Outlaws M 21,092
2925   Tim Tasker Gym & Tonic M 21,035
2926   Cara Haberman er-gmeisters F 21,000
2927   Jan Bailey Concept2 - Morrisville, VT F 21,000
2928   Will Shephard Sexalicious Scrummys Crew aka. The Ergo Straddlers M 21,000
2929   Jennifer Shortall Ottawa Rowing Club wRECkers F 21,000
2930   Ross McCaig Team Ro*Fast 2008 M 21,000
2931   Don  Munson Cardiac Clot Busters M 20,878
2932   Warren Stallard Gym & Tonic M 20,721
2933   Thomas Incognito Old Colony YMCA - Central Division M 20,650
2934   Evan  Sawyer Team Canada M 20,500
2935   Jackie Kendall-Clarke Gym & Tonic F 20,273
2936   Becky Browning Rowing in Circles F 20,255
2937   Al Quist Age Without Limits M 20,250
2938   Pauline Wong SanDisk F 20,171
2939   bob ellacott Brockville Y Warriors M 20,149
2940   Jenni Deakin Huron Rowing Association Parents & Friends F 20,100
2941   Kester Clarke CSMIRC M 20,090
2942   Mark Stetson Team Canada M 20,074
2943   June Creek Gym & Tonic F 20,050
2944   Jim Rice Team Canada M 20,025
2945   Evan Kleber Team Canada M 20,022
2946   Adrian Smith Gym & Tonic M 20,015
2947   Toni Saunders Team Canada F 20,003
2948   Heidi Hales Team Canada F 20,000
2949   William Sichel Passaic River Rowing Association M 20,000
2950   Melanie Kerry Gym & Tonic F 20,000
2951   Rosie  Collins Team Canada F 20,000
2952   Brian  Thurgood Team Canada M 20,000
2953   Ted Niblett Team Canada M 20,000
2954   Thomas O'Keefe Age Without Limits M 20,000
2955   Will Leitch Old Colony YMCA - Central Division M 20,000
2956   rick  hipshed memorial health & lifestyle M 19,933
2957   Anna Harty ARC Juniors F 19,909
2958   Robert Williams Trent Rowing Club M 19,874
2959   Brad Grainger Gym & Tonic M 19,833
2960   Courtney Chan Indianapolis Rowing Center M 19,821
2961   Chloe Rohn Chase Collegiate School F 19,771
2962   Joan Bloch Cooper Rowing Club F 19,700
2963   Sherrie Hill Cardiac Croakers F 19,653
2964   Martin Gingras Team Canada M 19,652
2965   Patrick Bost Gunner's Gang M 19,500
2966   Dubravka Matokanovic HAVK Mladost F 19,500
2967   Lisa R Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 19,475
2968   Tom Adis Beer 'N Donuts M 19,461
2969   sebby massa Farmington HS Crew M 19,357
2970   William Lockert Team NAS Pensacola M 19,332
2971   mary natwick Team Canada F 19,250
2972   susan lamont Maritime Rowing Club F 19,224
2973   Martin Ashworth Gym & Tonic M 19,200
2974   Graham Webber Free Spirits M 19,001
2975   Ante Sabljo HAVK Mladost M 19,000
2976   Julie Caswell MOTO MADMEN and WOMEN!!! F 19,000
2977   Bjorn Lunde Bainbridge Island Virtual Team M 19,000
2978   Jan Benoit Team Canada F 19,000
2979   Hugh Drake PRAIRIELAND STROKERS M 19,000
2980   Andrew S East West Rowing Club M 18,929
2981   John McLaughlin Team Canada M 18,879
2982   Ted Mellors Team Ro*Fast 2008 M 18,800
2983   Patrick Kretsch Spa Fitness Center M 18,720
2984   Marion Ireland Cardiac Croakers M 18,700
2985   Cordy  Kelly Maritime Rowing Club F 18,695
2986   Mike Lawrenson Free Spirits M 18,669
2987   Mike Wardell Team Canada M 18,658
2988   Cindy Campbell STLCC Rowers F 18,338
2989   Kris Jones Free Spirits F 18,330
2990   Maureen Clark All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 18,312
2991   Cecelia Walker Team NAS Pensacola F 18,256
2992   Susie  Snyder Spa Fitness Center F 18,174
2993   Thomas Tullia Team Canada M 18,171
2994   Eddie Woodard Age Without Limits M 18,152
2995   Anthony Malacrida Altitude Rowers M 18,101
2996   Mary Comerford THE EAST ARM ERGSTERS F 18,100
2997   Julie Carman Gunner's Gang F 18,100
2998   Yonka Perkins Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 18,086
2999   Michael Quesada Team Canada M 18,022
3000   ANNIE STOKAN Team Canada Eh F 18,020
3001   greg downes memorial health & lifestyle M 18,000
3002   Maly Bartlett STLCC Rowers F 18,000
3003   Mike Cadogan Team Australia Virtual Veterans M 18,000
3004   Emily Snow Team Ro*Fast 2008 F 18,000
3005   Elizabeth Bradley Team Canada F 18,000
3006   Paul O'Leary Team Canada M 18,000
3007   Joe VanDyke Team Canada M 18,000
3008   Ellen Bloom Woodrow Wilson SHS Crew F 17,937
3009   Andy Mueller Team Canada M 17,901
3010   Ladislav Perisic HAVK Mladost M 17,894
3011   Noah Barfield Bainbridge Island Virtual Team M 17,817
3012   Steven Yu Farmington HS Crew M 17,789
3013   Elizabeth Rafferty Team Canada F 17,739
3014   Beryl Archer Free Spirits F 17,726
3015   Terri Laurey SAS RFC F 17,716
3016   Ben Rowntree Gym & Tonic M 17,670
3017   Ben Lee Midtown (Ergo) Maniacs M 17,610
3018   Anthony Long RowPro Online M 17,597
3019   Terri Zopf-Schoessler All-Alaska Freeze-Dried Freaks F 17,568
3020   Ken Benoit Team Canada M 17,555
3021   Michelle MacEsker Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 17,527
3022   Sonja Skevin HAVK Mladost F 17,500
3023   Persis Hamilton AARDVARK BROTHERS F 17,500
3024   Gary Czupryna Passaic River Rowing Association M 17,483
3025   Jack Beckering Cardiac Croakers M 17,391
3026   Diane Foster STLCC Rowers F 17,378
3027   Chris Koon Team NAS Pensacola M 17,340
3028   Mislav Tujmer HAVK Mladost M 17,300
3029   Mike Suffredini San Clemente Truck 59 M 17,261
3030   Rachel Skillern Team NAS Pensacola F 17,217
3031   Linda Stocker Thompson Boat Center, Washington, DC F 17,160
3032   susan shields memorial health & lifestyle F 17,083
3033   Alex Rosch Team Canada M 17,018
3034   Rachel Snow Pioneer Rowers F 17,014
3035   Rocky Fails Team Canada M 17,000
3036   Joseph Cronin JRYRIC M 17,000
3037   Aurelian Penciu Team Canada M 17,000
3038   Wayne Boyle Team Canada M 17,000
3039   Sanja Hadzina HAVK Mladost F 17,000
3040   Antonio Dujmovic HAVK Mladost M 17,000
3041   Florence Sutton Cardiac Croakers F 16,951
3042   Dave Powers Saratoga Rowing Association Masters M 16,749
3043   Andrew Molteni Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 16,739
3044   Pat  Talese Schuylkill Dragons F 16,722
3045   Susan Palmer SUB7 F 16,717
3046   Nancy Quinn Saratoga Rowing Association Masters F 16,697
3047   Carol Holland Ducks and Friends Together F 16,517
3048   Sylvia Mercado Team Figs F 16,516
3049   Kelly Fournier Annapolis Rowing Club F 16,502
3050   Seth Vriezelaar Rowed Warriors M 16,500
3051   Alex Emodi THE EAST ARM ERGSTERS M 16,500
3052   peter redfern Team Canada M 16,500
3053   Linda McFadden-Tidd 1000 island rowing F 16,500
3054   Joanna R Ducks and Friends Together F 16,453
3055   Lesley O'Donnell Gym & Tonic F 16,419
3056   John Walker Age Without Limits M 16,375
3057   Robert Cousins Age Without Limits M 16,277
3058   Marija Drazic HAVK Mladost F 16,226
3059   Bob Honey Gym & Tonic M 16,128
3060   Linda Stone Gym & Tonic F 16,109
3061   Chris Fox Gym & Tonic M 16,000
3062   Lesley Pories Thompson Boat Center, Washington, DC F 16,000
3063   John Preston Passaic River Rowing Association M 15,883
3064   Michael Alpiger Team Canada M 15,859
3065   Julie Baumlisberger Team Canada F 15,710
3066   Antonis Gitsas Team Canada M 15,679
3067   Whitney Pfeifer Portland State Viking Crew F 15,664
3068   Robyn Frattali ZLAC F 15,620
3069   Mindy Stollenwerk Milwaukee Rowing Club MOJOs F 15,510
3070   Christopher Seymour Team Canada M 15,504
3071   Rosemary Murphy Schuylkill Dragons F 15,383
3072   Matt cawley Team Ro*Fast 2008 M 15,300
3073   Rebecca Neale JRYRIC F 15,300
3074   Torin. Johnson J.Schwartz Construction M 15,291
3075   Albert Wang SanDisk M 15,282
3076   Mary Lee Hansen Team NAS Pensacola F 15,273
3077   lisa english Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 15,202
3078   Geoff York All-Alaska Freeze-Dried Freaks M 15,200
3079   Rob Gipson Trent Rowing Club M 15,130
3080   Maxwell Martin Gym & Tonic M 15,125
3081   Lorraine Proctor Team Canada F 15,112
3082   Reid Smith Team Canada M 15,100
3083   Nathaniel Willse Team Ro*Fast 2008 M 15,100
3084   Martin Lentsch Row Pain, Row Gain M 15,076
3085   Joseph Katz Team Wasteddi M 15,075
3086   Anna Bonga The Eh!Team F 15,056
3087   Alan Richards Corgan M 15,031
3088   Hazel Risling Team Canada F 15,000
3089   Brian Pellegrin Team Canada M 15,000
3090   Kim Scully Team Canada F 15,000
3091   Christine Hokans ZLAC F 15,000
3092   Elizabeth Brownrigg SAS RFC F 15,000
3093   Jim Pershing Team Ro*Fast 2008 M 15,000
3094   Sam Johnson Team Canada M 14,958
3095   Suzette Smith Team Canada F 14,922
3096   Kristy-Leigh Tatum Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 14,814
3097   Wyndham Jackson ZLAC F 14,800
3098   Bob Pringle Saratoga Rowing Association Masters M 14,753
3099   Scott Broussard The Eh!Team M 14,742
3100   Jennifer McElveen Up a Creek F 14,706
3101   Sally Folan Three Rivers Rowing Masters Women F 14,698
3102   Tum (from BI Thai) Bainbridge Island Virtual Team F 14,671
3103   Bruce Smith LUNA-TICS M 14,625
3104   Vicki Helms Team NAS Pensacola F 14,595
3105   Debbie Rohlwing LUNA-TICS F 14,544
3106   Melissa Graybehl SanDisk F 14,536
3107   Aaron Leighton PRAIRIELAND STROKERS M 14,513
3108   Will  Feldman Team Ro*Fast 2008 M 14,500
3109   Anne Pelon Team Canada F 14,469
3110   Catherine Casella Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 14,434
3111   Jeanne Wielgus-Marlatt Team Canada F 14,342
3112   Tom Perlmutter Team Nereid M 14,256
3113   Phil Pietrowski Dehydrated Rowing M 14,230
3114   Jean H Old Colony YMCA - Central Division F 14,100
3115   Ellen Chiu SanDisk F 14,071
3116   Andrew Havko Age Without Limits M 14,053
3117   Paul Proctor Team Canada M 14,000
3118   Chris Reynolds Cayman M 14,000
3119   Stephanie  Costello Schuylkill Dragons F 14,000
3120   Judy Gernon Schuylkill Dragons F 14,000
3121   Mladen Adam HAVK Mladost M 14,000
3122   JP Godoy SPOA M 14,000
3123   Susan Beaudry Hudson River Rowing Association F 13,985
3124   Christy Brooks Milwaukee Rowing Club MOJOs F 13,842
3125   louise bonvie Brockville Y Warriors F 13,652
3126   Nicholas H Ducks and Friends Together M 13,546
3127   Paula Sablan Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 13,531
3128   Sam Harrison Pioneer Rowers F 13,531
3129   Ronnie Greene Team NAS Pensacola F 13,513
3130   Kristine Malcolm Tempe YMCA F 13,500
3131   Renee Freitag Sammamish Rowing Association F 13,500
3132   Tom Lawrence Gym & Tonic M 13,500
3133   Rolf Vissers Brockville Y Warriors M 13,500
3134   Tom McGuire Team Canada M 13,475
3135   Julia Wallace Free Spirits F 13,450
3136   Loretta Leatherwood Independent Loggers Rowing F 13,412
3137   Francis Zera Team Canada M 13,394
3138   Vince Higgins Cardiac Croakers M 13,348
3139   Radford 4  Team NAS Pensacola F 13,337
3140   Erin Boyd Chase Collegiate School F 13,335
3141   Gene Hartman The Love Boat M 13,323
3142   Jason Pearson Team Canada M 13,309
3143   Paul Maxam Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 13,184
3144   Judith Payne Gym & Tonic F 13,144
3145   Amanda Watson Portland State Viking Crew F 13,113
3146   Kathy Henry-Starace Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 13,090
3147   Christie Phillips LUNA-TICS F 13,078
3148   Donna Kelleher Old Colony YMCA - Central Division F 13,046
3149   jim morrison Brockville Y Warriors M 13,025
3150   Katie Palmieri Old Colony YMCA - Central Division F 13,020
3151   Nathan Andrews Pioneer Rowers M 12,910
3152   Lisa Davenport SAS RFC F 12,858
3153   Rosita Lewis STLCC Rowers F 12,851
3154   Dave Dancer Team Canada M 12,800
3155   bobby e Brockville Y Warriors M 12,798
3156   Mark Marshall Team Canada M 12,748
3157   Lu Desteli Team NAS Pensacola F 12,734
3158   Gailen Steichen Hamilton Hawk Crew M 12,704
3159   scott hamilton Concept2 - Morrisville, VT M 12,700
3160   Fiona Webber Free Spirits F 12,582
3161   Tom Driscoll Chesapeake Boathouse M 12,550
3162   Martin Rowland Ottawa Rowing Club wRECkers M 12,500
3163   Don Krause Team NAS Pensacola M 12,470
3164   Chris Binks Gym & Tonic M 12,440
3165   Mansoor Ahmed SanDisk M 12,386
3166   Bonnie Thornton Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 12,369
3167   derrek ranger Brockville Y Warriors M 12,312
3168   Margaret Ann Beresford Tempe YMCA F 12,306
3169   Mary Fenton Gym & Tonic F 12,234
3170   Diane F SanDisk F 12,210
3171   Diana Ugrai Portland State Viking Crew F 12,153
3172   H Bunch Hamilton Hawk Crew F 12,119
3173   Karen Dahlberg AARDVARK BROTHERS F 12,080
3174   Heather Johnson A Snappy New Rear! F 12,078
3175   Dawn Brunet Rocket City Rowing Club M 12,057
3176   Rick Shuckerow Arizona Outlaws M 12,000
3177   John Wiffen Gym & Tonic M 12,000
3178   A Robinson Team NAS Pensacola M 12,000
3179   Zayd Younes Team Canada M 12,000
3180   Shawn  Kenaley Team Canada M 12,000
3181   Floyd Wun Team Canada M 12,000
3182   Ivan Sudic HAVK Mladost M 12,000
3183   Ivan Petar Draskic HAVK Mladost M 12,000
3184   Petra Dražiæ HAVK Mladost F 12,000
3185   Zeljko  Alar HAVK Mladost M 12,000
3186   Bryan Padilla SanDisk M 11,973
3187   AJ Tauber Team Canada F 11,972
3188   Laura Zimmerman Sammamish Rowing Association F 11,737
3189   Jacqueline Cheney Team NAS Pensacola F 11,700
3190   Rusty  Fisher Farmington HS Crew M 11,679
3191   Rachel Rusek Team Canada F 11,599
3192   Bill Alkerton The Eh!Team M 11,593
3193   Victor Scaletchi Team Canada M 11,593
3194   Theresa Smythe STLCC Rowers F 11,582
3195   Charley Kanieski TUF AS NAILS M 11,581
3196   Blanche Hill Bainbridge Island Virtual Team F 11,500
3197   Darin Hocking Bopettes M 11,477
3198   Terry Kubiak Gunner's Gang F 11,453
3199   Ross Webber Free Spirits M 11,452
3200   Colleen Dunavan Team Canada F 11,394
3201   Corey Brunner Pioneer Rowers M 11,380
3202   Tina Gallasch Free Spirits F 11,306
3203   Jennifer Simperman Sammamish Rowing Association F 11,300
3204   Rhae Swisher Team Canada M 11,125
3205   William Shaw Old Colony YMCA - Central Division M 11,038
3206   Kay Partington Team Canada F 11,000
3207   Jill Turner LUNA-TICS F 11,000
3208   Rick Pearson Team NAS Pensacola M 10,920
3209   Lisa Hixson Hamilton Hawk Crew F 10,910
3210   Simeon Yep DieselFish M 10,813
3211   MaryJo Smith Age Without Limits F 10,779
3212   Dario  Coric HAVK Mladost M 10,770
3213   Linda Van Wagenen Cooper Rowing Club F 10,752
3214   Amy Strong Scotty's Boot Camp F 10,722
3215   Tim Riehle Team Canada M 10,714
3216   Jamie Gomes Manufacturing Solutions, Inc.- Morrisville, VT M 10,688
3217   Anthony Scarpelli Passaic River Rowing Association M 10,683
3218   kathy byrnes Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 10,670
3219   Katie Keach ZLAC F 10,669
3220   Nancy Erickson Tempe YMCA F 10,619
3221   Alex Dwyer SAS RFC M 10,609
3222   Bill Hines Team NAS Pensacola M 10,562
3223   Jenny Swenson Nelson Team Canada F 10,530
3224   Jenny Pierce Schuylkill Dragons F 10,504
3225   Anthony Paterno THE EAST ARM ERGSTERS M 10,500
3226   Susan Stewart ZLAC F 10,340
3227   Sebastian  Becker Team Ro*Fast 2008 M 10,300
3228   Walter Scales Team NAS Pensacola M 10,225
3229   Zac Brians Pioneer Rowers M 10,200
3230   Michial Vlanseko Pioneer Rowers M 10,200
3231   Troy Kerstetter The Eh!Team M 10,159
3232   Michael Scanlon Marin Rowing Men and VB M 10,136
3233   Sharky Jacaway Team Canada F 10,077
3234   a silverman memorial health & lifestyle F 10,059
3235   Kerry Enos Old Colony YMCA - Central Division F 10,036
3236   Michelle Angevine Hamilton Hawk Crew F 10,029
3237   Oksana Masters Gunner's Gang F 10,020
3238   Becky Hanlon STLCC Rowers F 10,010
3239   Louis-Eric Simard Team Canada M 10,005
3240   Stian Thorvaldsen Team Canada M 10,000
3241   Mike Peterson Team Canada M 10,000
3242   Steve Hyne Team Canada M 10,000
3243   Barbara Schlicksbier Team Canada F 10,000
3244   Aaron Gingras Charlotte Youth Rowing M 10,000
3245   Sarah Tucci Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 10,000
3246   Jane Cooper Gym & Tonic F 10,000
3247   E. Buddy Damm CSMIRC M 10,000
3248   Jim Jolley Team Canada M 10,000
3249   Magda Visser Team Canada F 10,000
3250   Dave Boyden Team Canada M 10,000
3251   John Higgins Row Pain, Row Gain M 10,000
3252   Bob Bubba Team Canada M 10,000
3253   Charles Manners Team Canada M 10,000
3254   Mayur Desai Team Canada M 10,000
3255   Kevin  Thompson Team Canada M 10,000
3256   Bryan Pill Age Without Limits M 10,000
3257   craig pozniak Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 10,000
3258   Ray Collins wapol plods M 10,000
3259   Karen Bower THE EAST ARM ERGSTERS F 10,000
3260   Cathy Wedge Old Colony YMCA - Central Division F 10,000
3261   Leila Midelfort Erg in Madison F 9,780
3262   Chris Whiley Team Canada M 9,761
3263   John Dinco Team Dinco M 9,756
3264   Taylor Grader Pioneer Rowers M 9,700
3265   Leo Li HAVK Mladost M 9,615
3266   Erin d'Eon Chellew Family Rowers F 9,601
3267   Wiesia Zielinska ZLAC F 9,530
3268   Joshua Blum MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 9,500
3269   Jim Glover THE EAST ARM ERGSTERS M 9,353
3270   Jay Gould Cardiac Clot Busters M 9,327
3271   Brigitte Desrochers Ottawa New Edinburgh Club F 9,300
3272   John Zorn Marin Rowing Men and VB M 9,222
3273   Hugh Jarman Gym & Tonic M 9,215
3274   Mike Thorpe Gym & Tonic M 9,200
3275   Les Web Gym & Tonic M 9,176
3276   Diane Denny Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 9,124
3277   Marielle Bundukin SanDisk F 9,020
3278   Priyanka Kamat SanDisk F 9,020
3279   Graham Reed Team Canada M 9,000
3280   ken cook Team Canada M 9,000
3281   CRAIG RAYMOND Team Canada M 9,000
3282   Suncica Petrlic HAVK Mladost F 9,000
3283   daria godfrey memorial health & lifestyle F 9,000
3284   Katherine Jones Ottawa Rowing Club wRECkers F 9,000
3285   Marny  Mansfield Cayman F 9,000
3286   Alex Krumm Team Ro*Fast 2008 M 9,000
3287   Rich Holloway Catawba Yacht Club M 9,000
3288   JJ Thorp Marin Rowing Men and VB M 8,948
3289   Joe Kieffer Gunner's Gang M 8,930
3290   Megan Kuehm Three Rivers Rowing Masters Women F 8,837
3291   Al Wachlin Gunner's Gang M 8,739
3292   Paul Sweeney Gunner's Gang M 8,735
3293   Jesse Snow Pioneer Rowers M 8,700
3294   Adam Smith Pioneer Rowers M 8,700
3295   rebecca k Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 8,687
3296   Charles Hamilton Team NAS Pensacola M 8,633
3297   Marina Podolsky SAS RFC F 8,630
3298   Reba De Bari Team NAS Pensacola F 8,564
3299   Sandra Raeside SanDisk F 8,534
3300   Shane O'Donnell Gym & Tonic M 8,507
3301   Kelley Beck Arizona Outlaws F 8,500
3302   Joanne Canale Old Colony YMCA - Central Division F 8,433
3303   Peter Creek Gym & Tonic M 8,401
3304   David Ramirez SanDisk M 8,345
3305   Jim Gonnelly Team Canada M 8,326
3306   Patrick Viensek Pioneer Rowers M 8,203
3307   Steve Beans Tempe YMCA M 8,100
3308   Frank Audas wapol plods M 8,100
3309   Todd Berthiaume Pioneer Rowers M 8,034
3310   Heidi Whatmore Gym & Tonic F 8,009
3311   Mitch Phillips Team Canada M 8,004
3312   Nick Ballard Age Without Limits M 8,000
3313   Greg MacIver Team Ro*Fast 2008 M 8,000
3314   Alexa Cody THE EAST ARM ERGSTERS F 8,000
3315   Loren Cao Shaker Rowing Association M 8,000
3316   Jüri Metsalu Itella Information AS M 8,000
3317   Ellen Nickrent STLCC Rowers F 7,896
3318   paul klein memorial health & lifestyle M 7,879
3319   Leah Gessner Age Without Limits F 7,874
3320   Susie Dieckmann ZLAC F 7,871
3321   Ann Crosby Team NAS Pensacola F 7,855
3322   Martin Heonck Team NAS Pensacola M 7,817
3323   Eric Borggard Team Canada M 7,811
3324   Barbara Reichart ARIEL TOY F 7,803
3325   Mischa Greenburg Gunner's Gang F 7,800
3326   Suelaine Matthews STLCC Rowers F 7,789
3327   Deborah Benkovitz Three Rivers Rowing Mixed Masters F 7,773
3328   Delisa Garcia Team Canada F 7,730
3329   Don Williams Team NAS Pensacola M 7,724
3330   Savannah S Ducks and Friends Together F 7,719
3331   Paul Cunningham Team Cunningham M 7,700
3332   Lea Li HAVK Mladost F 7,618
3333   Askim Knott Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 7,543
3334   Angelyn Carino Williams SanDisk F 7,525
3335   Erin Hanely MOTO MADMEN and WOMEN!!! F 7,510
3336   B. W. Clement Old Colony YMCA - Central Division M 7,510
3337   Barbara Horvath THE EAST ARM ERGSTERS F 7,500
3338   Inna Koidumaa Itella Information AS F 7,500
3339   Amanda Ryan Portland Women's Rowing F 7,500
3340   kim robinette Portland Women's Rowing F 7,500
3341   susan rowley memorial health & lifestyle F 7,500
3342   Eric Mc SanDisk M 7,500
3343   Darryl Ryan Team Canada M 7,500
3344   Brenda Neumann Team NAS Pensacola F 7,493
3345   Lucija  Jukic HAVK Mladost F 7,459
3346   Atticus Moll Farmington HS Crew M 7,458
3347   Jean Tasker Gym & Tonic F 7,386
3348   A. Wilfredo Azarcon Team NAS Pensacola M 7,378
3349   Bill Cervino Gunner's Gang M 7,363
3350   Catherine Thorpe Gym & Tonic F 7,200
3351   Dawn Dicks Ducks and Friends Together F 7,161
3352   Dee McComb Bainbridge Island Virtual Team F 7,151
3353   Ross Bowler Team Canada M 7,133
3354   mike mumford Team Canada M 7,123
3355   Ian Aukema Team Canada M 7,122
3356   Joyce Antine Old Colony YMCA - Central Division F 7,120
3357   Doris Denton Team NAS Pensacola F 7,103
3358   joseph oaster Gunner's Gang M 7,081
3359   Billy Baughman Team Canada M 7,074
3360   Clare O'Donnell Gym & Tonic F 7,042
3361   Howard Hissrich Team Canada M 7,000
3362   Nickolay Lavrik Team Canada M 7,000
3363   Chris Quentin Team Canada M 7,000
3364   Lois Elsby Team Canada F 7,000
3365   Will Barth Team NAS Pensacola M 7,000
3366   Krunoslav Kolekovic HAVK Mladost M 7,000
3367   Marko Setka HAVK Mladost M 7,000
3368   Taylor Bonvie Brockville Y Warriors F 7,000
3369   lene  mirkin memorial health & lifestyle F 7,000
3370   Tena Kapec HAVK Mladost F 7,000
3371   Petar Corak HAVK Mladost M 7,000
3372   Jess Wheeler Pioneer Rowers F 6,851
3373   Aaron Milewski Pioneer Rowers M 6,825
3374   Michael McGinn Marin Rowing Men and VB M 6,786
3375   George  Davis Cardiac Croakers M 6,773
3376   Randolph Swens Team Canada M 6,716
3377   Tim Longwell Team NAS Pensacola M 6,633
3378   Jonathan H Ducks and Friends Together M 6,629
3379   Karen Ross Team Canada F 6,619
3380   Nancy McMahon Ducks and Friends Together F 6,546
3381   Michelle Stone Gym & Tonic F 6,517
3382   Kate Naughton Saratoga Rowing Association Masters F 6,500
3383   Melanie Watson ZLAC F 6,500
3384   Krysta Coleman Taff Attack Racing F 6,458
3385   A Lim DieselFish M 6,400
3386   Rachel Dym Pioneer Rowers F 6,363
3387   ivanna ? Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 6,287
3388   Jason Pugh TIMBUK2 M 6,263
3389   Alyssa Weld Pioneer Rowers F 6,256
3390   Gary Marks Team Canada M 6,237
3391   Victoria Draper Rowbics Indoor Rowing F 6,200
3392   Jackie Mitchell-Bailey Rowbics Indoor Rowing F 6,200
3393   Paula Riley Rowbics Indoor Rowing F 6,200
3394   Cissy Werner Rowbics Indoor Rowing F 6,200
3395   mary marsicano Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 6,174
3396   Tracy Whale Forum Flyers F 6,165
3397   Emily Louie Team NAS Pensacola F 6,159
3398   Ethel Tamburello Team NAS Pensacola F 6,151
3399   richard christopher Team Canada M 6,147
3400   Geoffrey Shaw Team NAS Pensacola M 6,061
3401   carol burgess memorial health & lifestyle F 6,056
3402   Gill Whitfield Gym & Tonic F 6,032
3403   Josh Carroll Gym & Tonic M 6,026
3404   Anthony Torres 76 AIR REFUELING SQUADRON USAFR M 6,019
3405   Lou Wood Gym & Tonic F 6,015
3406   Chris Eisbach Team Canada M 6,000
3407   David Jelley Age Without Limits M 6,000
3408   Ron Steiner Team NAS Pensacola M 6,000
3409   Doug Cartwright Team Canada M 6,000
3410   Kevin Gant Chesapeake Boathouse M 6,000
3411   Jessie Dywer THE EAST ARM ERGSTERS M 6,000
3412   Chad Voigt Waterstriders M 6,000
3413   Sid Petrlic HAVK Mladost F 6,000
3414   Tiina Krutob Itella Information AS F 6,000
3415   Jack Boland Team Ro*Fast 2008 M 5,800
3416   Petra Orkisz Team NAS Pensacola F 5,795
3417   Neil Mitchell Free Spirits M 5,775
3418   Dylan Wickline Pioneer Rowers M 5,770
3419   Michelle Curtis Ducks and Friends Together F 5,744
3420   Ted Bogan Cardiac Clot Busters M 5,742
3421   Jack Mercer Team Canada M 5,700
3422   Maxine du Maine STLCC Rowers F 5,625
3423   Bob Wegener Old Colony YMCA - Central Division M 5,610
3424   Jackie Lafleur Pioneer Rowers F 5,575
3425   Taylor Wiggin Pioneer Rowers F 5,517
3426   Terra Levin Team Canada F 5,507
3427   Kyle May Pioneer Rowers M 5,500
3428   Don Hall Team Canada M 5,500
3429   Peter Trent Team Canada M 5,500
3430   Paul Stone Gym & Tonic M 5,500
3431   Meg Talewsky Team Ro*Fast 2008 F 5,500
3432   Meagan Cody THE EAST ARM ERGSTERS F 5,500
3433   Jason Ford Team NAS Pensacola M 5,460
3434   Jared Streeter Pioneer Rowers M 5,449
3435   John Tara Old Colony YMCA - Central Division M 5,400
3436   Xavier du Maine STLCC Rowers M 5,400
3437   Laurie Vaszily TEAM VAZ F 5,370
3438   Adam LaBlanc Pioneer Rowers M 5,361
3439   John Proctor Marin Rowing Men and VB M 5,352
3440   Zach Iser Farmington HS Crew M 5,313
3441   Mark Strauss-Cohn Team Canada M 5,300
3442   Michaela Randall Pioneer Rowers F 5,278
3443   David Dupee Team Ro*Fast 2008 M 5,200
3444   Jeremy  Shippa Pioneer Rowers M 5,151
3445   John Simoes Old Colony YMCA - Central Division M 5,149
3446   Aly Wickline Pioneer Rowers M 5,108
3447   Ray Plummer Team Canada M 5,100
3448   Robin Hartman The Love Boat F 5,071
3449   Jennifer Wilson MOTO MADMEN and WOMEN!!! F 5,035
3450   Jared Cyhowski Pioneer Rowers F 5,025
3451   Amy Clarke CSMIRC F 5,017
3452   Radford 2  Team NAS Pensacola F 5,012
3453   Alison Toye Team Canada F 5,000
3454   Molly Spratt Team Canada F 5,000
3455   Richard Charlesworth Team Canada M 5,000
3456   Adam Rowe CSMIRC M 5,000
3457   Kevin G SanDisk M 5,000
3458   patrick broderick Team Canada M 5,000
3459   Steve Chipman Team Canada M 5,000
3460   Steve Ashfield Team Canada M 5,000
3461   DEB BEAR Team Canada F 5,000
3462   Anne-Marie Hadden Team Canada F 5,000
3463   Paul Knight RowPro Online M 5,000
3464   Phil Tappan Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers M 5,000
3465   jack shreve memorial health & lifestyle M 5,000
3466   Laura Gillespie Independent Loggers Rowing F 5,000
3467   Megan Reynolds Cayman F 5,000
3468   Jasmin Lovern Pioneer Rowers F 4,975
3469   Tom Moore Team NAS Pensacola M 4,880
3470   Vanessa Tierney Pioneer Rowers F 4,835
3471   Nicholas Lawrence Pioneer Rowers M 4,814
3472   Andy Maggard Team NAS Pensacola M 4,800
3473   Sarah Shedd Pioneer Rowers F 4,789
3474   Raleigh Yates Pioneer Rowers F 4,734
3475   Glenna Wentworth STLCC Rowers F 4,721
3476   Austin Moreno Pioneer Rowers M 4,699
3477   Bradford Karsky Farmington HS Crew M 4,600
3478   Christopher Majeske Team Canada M 4,535
3479   Devon Bonvie Brockville Y Warriors M 4,505
3480   Jimmie Sue Deppe Team Canada F 4,486
3481   Lisa Williams Team NAS Pensacola F 4,440
3482   Rhonda Knotts Cardiac Croakers F 4,438
3483   Jesse Class Pioneer Rowers M 4,435
3484   J Watson Team NAS Pensacola M 4,408
3485   Cody May Pioneer Rowers M 4,388
3486   Meg Aldrich Pioneer Rowers F 4,372
3487   Corey Serviss Pioneer Rowers M 4,362
3488   John  Arena Pioneer Rowers M 4,358
3489   Richard Middleton Old Colony YMCA - Central Division M 4,353
3490   Amy Noakes Team Canada F 4,350
3491   Emma St. Amand Pioneer Rowers F 4,348
3492   Brienne Paradis Pioneer Rowers F 4,324
3493   Jamie Hartle Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 4,320
3494   Gaye Reichart ARIEL TOY F 4,312
3495   Mike Doharsh Team NAS Pensacola M 4,266
3496   Jeremy Klepadlo Pioneer Rowers M 4,239
3497   Cody Artus Pioneer Rowers M 4,216
3498   Millie Mattox Team Canada F 4,202
3499   Kristi Schroeder Corgan F 4,200
3500   katie hodson Brockville Y Warriors F 4,181
3501   Emily Messer Pioneer Rowers F 4,137
3502   Jessica du Maine STLCC Rowers F 4,126
3503   Kenneth Horton Team NAS Pensacola M 4,106
3504   Amanda Blodgett Pioneer Rowers F 4,091
3505   Izzy Hussey Pioneer Rowers F 4,055
3506   Karen Boulton Gym & Tonic F 4,046
3507   Katie Durnil PRAIRIELAND STROKERS F 4,026
3508   Radford 3  Team NAS Pensacola M 4,021
3509   Brad Wilson MOTO MADMEN and WOMEN!!! M 4,020
3510   sheldon x Brockville Y Warriors M 4,015
3511   Katie Gilbert Pioneer Rowers F 4,011
3512   Chris Gonyea Pioneer Rowers M 4,008
3513   Ted Lawson Team NAS Pensacola M 4,006
3514   William Randall Pioneer Rowers M 4,000
3515   Lexi Haggard Charlotte Youth Rowing F 4,000
3516   Jared Woods Pioneer Rowers M 4,000
3517   Michael Jacques Pioneer Rowers M 4,000
3518   Bruce Duba Sammamish Rowing Association M 4,000
3519   Elizabeth Payer Team Canada F 4,000
3520   Bill Ray Team Canada M 4,000
3521   Jim McFadden Age Without Limits M 4,000
3522   Bruce Jacobson Age Without Limits M 4,000
3523   Pille-Riin Soots Itella Information AS F 4,000
3524   Lucy Kim ZLAC F 4,000
3525   Peter Zuk THE Z TEAM M 4,000
3526   Joe Merry Rowed Warriors M 4,000
3527   Molly  Osowski Pioneer Rowers F 3,991
3528   Taylor Derosia Pioneer Rowers F 3,977
3529   Willy Liriano Pioneer Rowers M 3,961
3530   Bailey Sisson Pioneer Rowers F 3,947
3531   Jennifer Albert Pioneer Rowers F 3,929
3532   Bonnie Chan SanDisk F 3,921
3533   Billy Miller Pioneer Rowers M 3,917
3534   Buzz Borchardt SAS RFC M 3,900
3535   Kacie Eaton Pioneer Rowers F 3,870
3536   Anita Roundtree Team Canada F 3,862
3537   Brian Llewelyn Pioneer Rowers M 3,846
3538   Maddie Barrett Rochester Navy F 3,814
3539   Benjamin H Ducks and Friends Together M 3,796
3540   J Shinn Team NAS Pensacola M 3,755
3541   Derek Thayer Pioneer Rowers M 3,732
3542   Robert Mew Team Canada M 3,717
3543   Bryan Castro PRAIRIELAND STROKERS M 3,677
3544   Kevin Wang Pioneer Rowers M 3,653
3545   Jennifer McCaslin Hamilton Hawk Crew F 3,600
3546   Sam Browning Pioneer Rowers F 3,593
3547   Nicholas Williams Pioneer Rowers M 3,589
3548   Simon Butt Team Canada M 3,565
3549   Conner Poppke Pioneer Rowers M 3,552
3550   Russell Freitag Friday's Rotti-Rowers M 3,536
3551   Michael Annear Pioneer Rowers M 3,497
3552   David Toellner Team NAS Pensacola M 3,491
3553   Alan Boguslawski Pioneer Rowers M 3,464
3554   Win Amidon Pioneer Rowers M 3,435
3555   W. Lockeri Team NAS Pensacola M 3,396
3556   Trevor Tosi Pioneer Rowers M 3,385
3557   Thomas Ward Team Canada M 3,367
3558   JP Catellier Team NAS Pensacola M 3,334
3559   Bob Walker Team NAS Pensacola M 3,323
3560   Emily Jarvis Pioneer Rowers F 3,308
3561   Philip Peduzzi Pioneer Rowers M 3,235
3562   Ethan Seaman Pioneer Rowers M 3,232
3563   Nikhil Naidu DieselFish M 3,218
3564   Raymond Mitchell Team NAS Pensacola M 3,217
3565   Noah Rathbun Pioneer Rowers M 3,212
3566   Kate Amidon Pioneer Rowers F 3,205
3567   Ben Lambert Pioneer Rowers M 3,143
3568   Joshua Anderson Old Colony YMCA - Central Division M 3,135
3569   Alex Keir Pioneer Rowers M 3,129
3570   Brianna L'Ecuyer Pioneer Rowers F 3,103
3571   Alex Smith LUNA-TICS M 3,087
3572   Kiersten H The Eh!Team F 3,086
3573   Alison Granger Farmington HS Crew F 3,051
3574   Eamon A Old Colony YMCA - Central Division F 3,050
3575   Alyssa Cowan Pioneer Rowers F 3,026
3576   Michael Siska Team Canada M 3,017
3577   Michael Siska The Eh!Team M 3,017
3578   Leah Greco TIMBUK2 F 3,016
3579   Meghan Devine Pioneer Rowers F 3,008
3580   Thomas Malooly Pioneer Rowers M 3,003
3581   Sandy Kinsman Pioneer Rowers F 3,000
3582   Trisha Fernet Pioneer Rowers F 3,000
3583   Shona Van't Land Pioneer Rowers F 3,000
3584   Shaina Nelson Pioneer Rowers F 3,000
3585   Stephanie Beck Pioneer Rowers F 3,000
3586   Kelsey Finnell Pioneer Rowers F 3,000
3587   Dylan Gamache Pioneer Rowers M 3,000
3588   Joe Rathbun Pioneer Rowers M 3,000
3589   Brittany Smith Pioneer Rowers F 3,000
3590   Emily Steiner Pioneer Rowers F 3,000
3591   Tom Fetter Team Canada M 3,000
3592   Thomas Mehlenberg Age Without Limits M 3,000
3593   Alex Penders Burford Ontario M 3,000
3594   Ahti Allikas Itella Information AS M 3,000
3595   Drew Hastings Pioneer Rowers M 2,991
3596   Eric Terounzo Pioneer Rowers M 2,979
3597   Sarah Hillig Team NAS Pensacola F 2,972
3598   Noah Koester Pioneer Rowers M 2,920
3599   Patrick Clark Pioneer Rowers M 2,912
3600   Megan Cote Pioneer Rowers F 2,890
3601   Crystle Ramsey Team NAS Pensacola F 2,863
3602   Ryan Wagner Pioneer Rowers M 2,826
3603   Kim Patterson Team NAS Pensacola F 2,820
3604   Brandi Weyers Pioneer Rowers F 2,801
3605   Ellen  Scheffield THE EAST ARM ERGSTERS F 2,800
3606   Jean Coleman Team NAS Pensacola F 2,790
3607   Jeff Blake Pioneer Rowers M 2,782
3608   Melissa Burrus Tempe YMCA F 2,762
3609   Sam Granger Farmington HS Crew M 2,750
3610   Martin Kerr Gym & Tonic M 2,745
3611   Megan Johnson Pioneer Rowers F 2,743
3612   Kirsten Jobst Pioneer Rowers F 2,727
3613   Dylan Mankowsky Pioneer Rowers M 2,719
3614   Shawn Jarowsky Team NAS Pensacola M 2,719
3615   Danae H Ducks and Friends Together F 2,714
3616   Kiley Hubbard Pioneer Rowers F 2,659
3617   Stephen Shearer Pioneer Rowers M 2,658
3618   Michael Poulin Pioneer Rowers M 2,656
3619   Sue McClure Team NAS Pensacola F 2,656
3620   Tyler Goodnow Pioneer Rowers M 2,653
3621   David Duprey Pioneer Rowers M 2,651
3622   Abigail Carr Pioneer Rowers F 2,647
3623   Tim Farmer Pioneer Rowers M 2,621
3624   Wenzel 1 Team NAS Pensacola M 2,597
3625   Tony Emanuelli Pioneer Rowers M 2,596
3626   Steve Dyer Pioneer Rowers M 2,582
3627   Patty Nadeau Team NAS Pensacola F 2,582
3628   Beth Poffenberger TexasRowing F 2,571
3629   Sarah Makin Schuylkill Dragons F 2,558
3630   Tirena` Raymond Pioneer Rowers F 2,535
3631   Patti Barnes STLCC Rowers F 2,514
3632   Nigel Gullon The Titanic Strugglers UK M 2,500
3633   Kris Hall Schuylkill Dragons F 2,500
3634   Charlotte Luck JRYRIC F 2,500
3635   Ron Connors Saline Crew Guys M 2,481
3636   Jordan Stempel Pioneer Rowers M 2,477
3637   Amber Flagg Pioneer Rowers F 2,468
3638   Mariah Anthony Pioneer Rowers F 2,457
3639   M Hernd Team NAS Pensacola M 2,456
3640   Danilsa Liriano Pioneer Rowers F 2,454
3641   John Couture Team NAS Pensacola M 2,440
3642   Jacque Campos Pioneer Rowers F 2,425
3643   Melissa Leary Pioneer Rowers F 2,409
3644   Ross Blodgett Pioneer Rowers M 2,405
3645   Ashley Benedetti Pioneer Rowers F 2,392
3646   Liza Ashley Pioneer Rowers F 2,365
3647   Tim Butler Pioneer Rowers M 2,343
3648   Nate Wetherby Pioneer Rowers M 2,339
3649   Rachel Rodgers Pioneer Rowers F 2,333
3650   Kate O'Neil Pioneer Rowers F 2,328
3651   William Seaman Pioneer Rowers M 2,316
3652   Hayden Manson Pioneer Rowers M 2,314
3653   Genevieve St. Amand Pioneer Rowers F 2,312
3654   Bill Eldon Long Beach Rowing Association M 2,300
3655   claire murtagh DieselFish F 2,281
3656   Jacob Garmalo Pioneer Rowers M 2,277
3657   Suzie Robinson Gym & Tonic F 2,262
3658   Alice Tavassoli Team NAS Pensacola F 2,258
3659   Robert Bilanicz Pioneer Rowers M 2,251
3660   Amy Putney Pioneer Rowers F 2,242
3661   Nick Duska Pioneer Rowers M 2,232
3662   AJ Krawczyk Pioneer Rowers M 2,206
3663   Stephen Cooley Pioneer Rowers M 2,200
3664   Kristen Bowdish Pioneer Rowers F 2,191
3665   Levi Adams Pioneer Rowers M 2,179
3666   Jason Wysk Pioneer Rowers M 2,176
3667   Jeremy Root Pioneer Rowers M 2,170
3668   Ben Hawks Pioneer Rowers M 2,147
3669   Casey Dufresne Pioneer Rowers F 2,133
3670   Nikkol Duke Pioneer Rowers F 2,119
3671   Amanda Putney Pioneer Rowers F 2,108
3672   D Walker Team NAS Pensacola F 2,100
3673   Krishna Tinka SanDisk M 2,100
3674   Michelle Hyde STLCC Rowers F 2,100
3675   Cody Randall Pioneer Rowers M 2,099
3676   Kathryn Woods Pioneer Rowers F 2,081
3677   Elisha Melville Pioneer Rowers F 2,053
3678   Jared Englehardt Pioneer Rowers M 2,046
3679   Judy Watson Team NAS Pensacola F 2,044
3680   steven perez Corgan M 2,020
3681   Jim Hanlon STLCC Rowers M 2,017
3682   Swathi Lakkars SanDisk M 2,015
3683   Sarah MacLeod Pioneer Rowers F 2,013
3684   Danielle Vishaway Pioneer Rowers F 2,005
3685   Nate Cheney Pioneer Rowers M 2,000
3686   Matt Morrison Pioneer Rowers M 2,000
3687   Jon Nadeau Pioneer Rowers M 2,000
3688   Kevin Mortenson Pioneer Rowers M 2,000
3689   Bill Holiman Team NAS Pensacola M 2,000
3690   Joe Quinn Team NAS Pensacola M 2,000
3691   amanda murphy Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 2,000
3692   Trevor Smith Rochester Navy M 2,000
3693   Shari McKinny Team Canada F 2,000
3694   Frank Milner Team Canada M 2,000
3695   Tracy Norman Team Canada F 2,000
3696   Tamara Gilhuly Team Canada F 2,000
3697   charles boivin Team Canada M 2,000
3698   Jake Tenhouse STLCC Rowers M 2,000
3699   Mary Harwood Free Spirits F 2,000
3700   Simon Marchant Space M 2,000
3701   Jill Cronin THE EAST ARM ERGSTERS F 2,000
3702   Shane Hamman Chesapeake Boathouse M 2,000
3703   Jordan Waters Pioneer Rowers M 1,995
3704   Alyssa Anderson Old Colony YMCA - Central Division F 1,959
3705   Elizabeth Doiron Pioneer Rowers F 1,957
3706   Robert Ernest Pioneer Rowers M 1,956
3707   Wade Hastings Pioneer Rowers M 1,914
3708   Marlee Slocum Pioneer Rowers F 1,914
3709   Laresa Wood Pioneer Rowers F 1,903
3710   Cecile Boyd Pioneer Rowers F 1,901
3711   Mitch Walker Team NAS Pensacola M 1,873
3712   Alexandra Dizenzo Pioneer Rowers F 1,867
3713   Leah Gexler Pioneer Rowers F 1,854
3714   Liz Hill Pioneer Rowers F 1,842
3715   Nicholas Mogelinski Pioneer Rowers M 1,838
3716   Kaylee Jarvis Pioneer Rowers F 1,774
3717   Kaylyn Tognarelli Pioneer Rowers F 1,747
3718   Mary Johnson Pioneer Rowers F 1,725
3719   Travis Hetabes Team NAS Pensacola M 1,700
3720   Robert Brooks Team NAS Pensacola M 1,682
3721   Alyssa Mielke Pioneer Rowers F 1,682
3722   Cassandra Ramos Pioneer Rowers F 1,679
3723   S.A. Riley Virtual Rowing Rileys M 1,665
3724   Richard Lim PRAIRIELAND STROKERS M 1,663
3725   Jess Gondella Pioneer Rowers F 1,663
3726   Alex Remillard Pioneer Rowers F 1,614
3727   Brian Suzuki DieselFish M 1,600
3728   Marte Johannessen Pioneer Rowers F 1,598
3729   Greg Betsold Pioneer Rowers M 1,582
3730   Angela Wheelock Team NAS Pensacola F 1,568
3731   Ellis Au DieselFish M 1,560
3732   Manolie Underwood Pioneer Rowers M 1,550
3733   AnnMarie Straker Old Colony YMCA - Central Division F 1,549
3734   Cody Battistoni Pioneer Rowers M 1,528
3735   Darsalle Boyd Old Colony YMCA - Central Division F 1,521
3736   Sydney Foster Pioneer Rowers M 1,506
3737   Thomas St. Amand Pioneer Rowers M 1,503
3738   DJ Massa Pioneer Rowers F 1,485
3739   Peter  Klepadlo Pioneer Rowers M 1,456
3740   kathy chin Tempe YMCA F 1,437
3741   Alex Yelle Pioneer Rowers M 1,416
3742   Joyce Johnson Pioneer Rowers F 1,415
3743   lisa ? Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 1,400
3744   Cody Koncal Pioneer Rowers M 1,388
3745   Zoe Coburn Pioneer Rowers F 1,381
3746   Levi Stone Pioneer Rowers M 1,335
3747   Kasandra Wahlstrom Pioneer Rowers F 1,334
3748   diane sheridan Brockville Y Warriors F 1,327
3749   Amanda Fontaine Pioneer Rowers F 1,302
3750   Amanda King Pioneer Rowers F 1,281
3751   Brody Shepherd Pioneer Rowers M 1,264
3752   Jordan Bryant Pioneer Rowers F 1,262
3753   erin heldstab memorial health & lifestyle F 1,250
3754   Tim Calkins Pioneer Rowers M 1,248
3755   michelle c Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 1,245
3756   S Carlson Old Colony YMCA - Central Division F 1,234
3757   Boston Livingstone Pioneer Rowers M 1,207
3758   L McCaffery Old Colony YMCA - Central Division F 1,200
3759   Nacoal Dupray Pioneer Rowers F 1,176
3760   Julianne Rackham Pioneer Rowers F 1,125
3761   Rhonda Donigan Team NAS Pensacola F 1,120
3762   Jennifer Malanowski TIMBUK2 F 1,112
3763   Andrias Tuuling Itella Information AS M 1,100
3764   Mariana DelMonte-Gladstone Pioneer Rowers F 1,073
3765   Megan Dillenbeck Pioneer Rowers F 1,043
3766   Katherine Koes Pioneer Rowers F 1,025
3767   Marilena Albertini Ducks and Friends Together F 1,020
3768   Cam Sadri Pioneer Rowers M 1,015
3769   Shane Savage Brockville Y Warriors M 1,011
3770   Gillian Good Brockville Y Warriors F 1,000
3771   Stacy Gee STLCC Rowers F 1,000
3772   Miah Mccleary Burford Ontario M 1,000
3773   Artur-Indrek Sitnik Itella Information AS M 1,000
3774   Sue Giorgio Schuylkill Dragons F 1,000
3775   Melissa Geser Pioneer Rowers F 970
3776   W.G. Riley Virtual Rowing Rileys M 966
3777   Stephanie Townsley Pioneer Rowers F 933
3778   Meghan Perisco Pioneer Rowers F 932
3779   Taisha Galipault Pioneer Rowers F 930
3780   Amber Hulslander Pioneer Rowers F 917
3781   Kaylen Meunier Pioneer Rowers F 913
3782   Jeff Szeliwicki Pioneer Rowers M 913
3783   Jon Bowen Pioneer Rowers M 900
3784   Katie Dearborn Pioneer Rowers F 900
3785   Jenny Hayes Pioneer Rowers F 891
3786   Matthew Devine Pioneer Rowers M 889
3787   Chelsea Jones Pioneer Rowers F 887
3788   Raymond Boyd Old Colony YMCA - Central Division M 856
3789   Sydney Pachalis Pioneer Rowers F 834
3790   Robert Shedd Pioneer Rowers M 825
3791   Matt Arsenault Pioneer Rowers M 805
3792   Dominic Yestramski Pioneer Rowers M 781
3793   Whitney Doiron Pioneer Rowers F 780
3794   Radford 1  Team NAS Pensacola M 753
3795   Samantha Brooks Pioneer Rowers F 739
3796   Christopher Roach Pioneer Rowers M 734
3797   Hayley Plumb Free Spirits F 700
3798   Wesley Krejmas Pioneer Rowers M 653
3799   Brenda  Boguslawski Pioneer Rowers F 600
3800   Junior Pierre Old Colony YMCA - Central Division M 599
3801   Pierre Pompeidus Old Colony YMCA - Central Division F 599
3802   Emma Hathaway Pioneer Rowers F 548
3803   Tyler O'Brian Pioneer Rowers M 532
3804   Katelyn David Pioneer Rowers F 530
3805   Laura Butterfield Farmington HS Crew F 522
3806   Lexie Bonitatibus Saratoga Springs YMCA / Skidmore Community Rowers F 512
3807   Moriah F Friday's Rotti-Rowers F 500
3808   Kameron Fernet Pioneer Rowers M 500
3809   Teresa McQuay Team Canada F 500
3810   James Mumford (LTA) Team Canada M 500
3811   Arno Calonius Team Canada M 500
3812   Pat Bridges Team NAS Pensacola F 481
3813   Justin Krawcszyk Pioneer Rowers M 450
3814   Kayla Wilkinson Pioneer Rowers F 400
3815   Tyler Stadig Pioneer Rowers M 381
3816   Casey Wallner Pioneer Rowers M 351
3817   Seymor Oven Old Colony YMCA - Central Division M 349
3818   Shelby Rose Pioneer Rowers F 325
3819   Derek Bridges Pioneer Rowers M 308
3820   Larry Tait Team Canada M 250
3821   Kaitlyn Elliot Pioneer Rowers F 124
3822   Ashley Davis Pioneer Rowers F 110
3823   Kathleen Kirstein Rudern, Veslovani, Remo & More Rowing F 0
      460,550,707
Row Count: 3823