SkiErg World Sprints 2013

November 8–10

Gender: Men | Women

Show By Age Category: Yes | No

Pos. Name Age City State Country Affiliation Time Venue Adaptive
0-12
Aleksander Luha12 Tartu  EST Tartu suusaklubi 4:29.3 RACE  
Pascal Pickelmann12 Postbauer BY GER RCFN 4:45.7 RACE  
Rasmus Tammjärv12 Tartu  EST Tartu suusaklubi 4:53.9 RACE  
Aleksander Tamm12 Tartu  EST Tartu suusaklubi 5:07.1 RACE  
Cohlton Andrus10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 5:13.3 RACE  
Joel Endrik Pärnpuu12 Tartu  EST Tartu suusaklubi 5:23.1 RACE  
Kaspar Tamm12 Tartu  EST Tartu suusaklubi 5:31.8 RACE  
Ralf KivilTartu  EST Tartu suusaklubi 5:35.7 RACE  
Hugo Johannes Nurk12 Tartu  EST Tartu suusaklubi 5:41.6 RACE  
10 BUEY GROSSMAN11 KETCHUM ID USA Hardcore Training 5:44.8 RACE  
11 Elias Humal12 Tartu  EST Tartu suusaklubi 5:46.4 RACE  
12 Luke StewartNetzaberg Bavaria GER Team Netz 5:48.7 RACE  
13 Isiah Gillespie10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 5:50.0 RACE  
14 Will Ernst11 Oneida WI USA Bay Nordic Ski Team 5:52.3 RACE  
15 Jevvin De Jarlar11 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 5:53.2 RACE  
16 Conner Steeno11 Sobieski WI USA Bay Nordic Ski Team 5:55.4 RACE  
17 Andrew Carlson10 Epsom NH  USA Get Fit NH 5:56.5 RACE  
18 Daeinslor Delinois10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 5:57.8 RACE  
19 Jarrett BarkerNetzaberg Bavaria GER Team Netz 5:58.3 RACE  
20 Zachary Vieth10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 5:59.9 RACE  
21 Ethan Zweibelson11 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:00.6 RACE  
22 David Bean10 Concord NH  USA Get Fit NH 6:01.5 RACE  
23 Tarasyk HurynNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:08.0 RACE  
24 Connor Corbin11 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:08.9 RACE  
25 David PerezNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:10.1 RACE  
26 Mesan Johnson-Mulla10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:11.0 RACE  
27 Reid Kidner11 Barrie Ontario CAN team Hardwood 6:11.6 RACE  
28 Egert SarikTartu  EST Tartu suusaklubi 6:12.0 RACE  
29 James Gordon11 Barrie Ontario CAN team Hardwood 6:12.6 RACE  
30 Jordan DraytonNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:14.3 RACE  
31 Ryan CaberoNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:15.0 RACE  
32 Henri Tõevere11 Tartu  EST Tartu suusaklubi 6:16.6 RACE  
33 Hermann Mauring10 Tartu  EST Tartu suusaklubi 6:16.9 RACE  
34 Ian Thomas10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:17.3 RACE  
35 Annebritt Rell12 Tartu  EST Tartu suusaklubi 6:20.6 RACE  
36 Andrei Lee10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:21.6 RACE  
37 Jacob TeagueNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:21.7 RACE  
38 Max Cordell10 Mt. Hood OR USA Teacup Nordic 6:21.8 RACE  
39 Alex Valverde11 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:24.1 RACE  
40 Taumaloto OsaNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:28.8 RACE  
41 Elias Hoff11 Uppsala  SWE Uppsala Vasaloppsklubb 6:30.1 RACE  
42 Drew FethkeBoise Idaho USA Idaho Nordic 6:30.2 RACE  
43 Justin Solis10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:32.1 RACE  
44 Michael SchultzeNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:32.6 RACE  
45 Rex CordellMt. Hood OR USA Teacup Nordic 6:41.5 RACE  
46 Richard Hagner10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:43.8 RACE  
47 Alex ChopperNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:45.3 RACE  
48 Bryan Hoehn10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:45.4 RACE  
49 Seth ThonnNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:45.4 RACE  
50 Joshua AisuebeogunNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:47.2 RACE  
51 Spencer Wilson10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:48.4 RACE  
52 Christopher Howard10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:50.8 RACE  
53 Shomari RichardsonNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:52.8 RACE  
54 Conner MillerNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:53.0 RACE  
55 Zaile'n Long10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:55.2 RACE  
56 Carter CrumNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:55.7 RACE  
57 Javon Valentine10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:57.3 RACE  
58 RoyalprinceIonatana TufonoNetzaberg Bavaria GER Team Netz 6:58.2 RACE  
59 Kevin Zokou10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 6:58.9 RACE  
60 Nicholas Fernandez10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:01.7 RACE  
61 Ethan SmithNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:03.9 RACE  
62 Jonathan Jackson10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:04.5 RACE  
63 Elijah MariNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:04.9 RACE  
64 Maxwell VindmanNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:05.5 RACE  
65 Victor MoralesNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:05.7 RACE  
66 Aidan TealNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:06.6 RACE  
67 Nathan KirkNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:07.1 RACE  
68 Jeremy Miller10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:07.3 RACE  
69 Evan MoraNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:08.6 RACE  
70 Nathaniel Gonzalez10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:10.8 RACE  
71 Ben FethkeBoise Idaho USA Idaho Nordic 7:11.3 RACE  
72 Robert Bougai11 Barrie Ontario CAN team Hardwood 7:13.4 RACE  
73 Jaylen Jones10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:14.3 RACE  
74 Hunter MaplesNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:15.6 RACE  
75 Dominik Melton,Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:15.6 RACE  
76 Kadir Cox10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:18.2 RACE  
77 Jayden Williams10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:18.3 RACE  
78 Michael LincolnNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:20.5 RACE  
79 Kadaan BarclayNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:22.0 RACE  
80 Dominick TonneNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:22.1 RACE  
81 Elis Vingisaar10 Tartu  EST Tartu suusaklubi 7:23.0 RACE  
82 Nicolas Richardson10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:24.8 RACE  
83 Christopher TorranceNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:25.4 RACE  
84 Matthew LynchNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:26.5 RACE  
85 Gabriel Calma10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:27.0 RACE  
86 Miguel GarciaNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:29.0 RACE  
87 Cross Higgins10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:29.7 RACE  
88 Roeshawn Wright10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:31.2 RACE  
89 Clayton Parkin10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:31.3 RACE  
90 Samuel RedelsheimerNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:31.9 RACE  
91 Damiano DavisNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:33.0 RACE  
92 Micaiah HopkinsNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:38.3 RACE  
93 Xavier Posada10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:38.9 RACE  
94 Hai DuongNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:39.3 RACE  
95 Berrian DelinoisNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:40.2 RACE  
96 Ethan SoltNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:40.7 RACE  
97 Julius VictorianNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:41.7 RACE  
98 Joseph FagoNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:44.7 RACE  
99 Joshua MillerNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:47.3 RACE  
100 Miguel GuimNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:47.9 RACE  
101 Ethan Nicodemus11 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:47.9 RACE  
102 Jacob Ziegler11 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:48.3 RACE  
103 Diego Mendoza10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:49.4 RACE  
104 Nicholas Callahan10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:51.4 RACE  
105 Yan Torres-Rodriguez10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:55.0 RACE  
106 Jacob Banks10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 7:56.5 RACE  
107 Joshua GoodellNetzaberg Bavaria GER Team Netz 7:59.9 RACE  
108 Maurice BoydNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:02.7 RACE  
109 Walter RodriguezNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:03.1 RACE  
110 Jaden Ferdinand-Bessant10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 8:03.5 RACE  
111 Ethan HillNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:07.7 RACE  
112 Alejandro GallegosNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:07.8 RACE  
113 Danny MathisNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:15.8 RACE  
114 Ivan JensenBoise Idaho USA Idaho Nordic 8:17.9 RACE  
115 Seth WeindelNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:19.3 RACE  
116 Nansen PaloTartu  EST Tartu suusaklubi 8:23.0 RACE  
117 Anthony GilbertNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:25.1 RACE  
118 Bernaldo Pena10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 8:25.4 RACE  
119 Alexander CuevaNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:35.5 RACE  
120 Lucas SurrattNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:36.5 RACE  
121 Abraham DoellNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:37.1 RACE  
122 Camden ReedNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:41.5 RACE  
123 Alexander Flores10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 8:47.5 RACE  
124 Irving Domenech10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 8:50.9 RACE  
125 Elijah LeijaNetzaberg Bavaria GER Team Netz 8:51.3 RACE  
126 Alexander RichardsonNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:00.9 RACE  
127 Ian RuddyNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:01.2 RACE  
128 Mark CampbellNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:02.8 RACE  
129 Robert ShepherdNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:10.1 RACE  
130 Jonathan CordovaNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:12.0 RACE  
131 Joshua SwartzbaughNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:17.4 RACE  
132 Robert LopezNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:22.1 RACE  
133 Joshua ChatterleyNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:31.8 RACE  
134 Wilfredo LlorensNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:31.8 RACE  
135 Alexander CleversNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:32.2 RACE  
136 Darren HoehnNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:34.8 RACE  
137 Jonathan PimentelNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:35.3 RACE  
138 Kail AyreNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:39.2 RACE  
139 Daniel Worthington10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 9:44.8 RACE  
140 Josef Lynn10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 9:44.9 RACE  
141 Jo'el RiveraNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:46.4 RACE  
142 Drake HerdzikNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:46.5 RACE  
143 Brandon SeverinNetzaberg Bavaria GER Team Netz 9:51.5 RACE  
144 Key'shaun Richardson10 Netzaberg Bavaria GER Team Netz 10:03.0 RACE  
145 Josef RobinsonNetzaberg Bavaria GER Team Netz 10:18.0 RACE  
146 Wess RoleyNetzaberg Bavaria GER Team Netz 10:23.4 RACE  
147 Devin GarnettNetzaberg Bavaria GER Team Netz 10:42.2 RACE  
148 Trent TaylorNetzaberg Bavaria GER Team Netz 11:04.6 RACE  
149 Rommel CruzNetzaberg Bavaria GER Team Netz 11:13.7 RACE  
150 Jaiden Weese-KingNetzaberg Bavaria GER Team Netz 11:42.0 RACE  
151 Edward Juan ColemanNetzaberg Bavaria GER Team Netz 11:44.5 RACE  
152 Orion LordNetzaberg Bavaria GER Team Netz 11:47.6 RACE  
153 Damyen MaldonadoNetzaberg Bavaria GER Team Netz 12:40.1 RACE  
13-18
Forrest Hamilton15 Shelburne VT USA Mt Mansfiled 3:30.5 RACE  
Johannes Gattermann18 Bay Eisenstein Bayern GER Biathlon Skiverband Bayern 3:39.8 RACE  
Philip Bauer17 Bay Eisenstein Bayern GER Biathlon Skiverband Bayern 3:41.9 RACE  
Derek Wood17 Williamstown MA USA MGRHS Nordic Ski Team 3:49.5 RACE  
Ryan Jackson16 Barrie Ontario CAN team Hardwood 3:49.9 RACE  
Kaarel Kullamaa17 Tartu  EST Tartu suusaklubi 3:50.6 RACE  
Johannes Matusin16 Zwiesel Bayern GER Biathlon Skiverband Bayern 3:50.9 RACE  
Rasmus Lõhmus17 Tartu  EST Tartu suusaklubi 3:54.0 RACE  
Daniel Fischer15 Parkdale OR USA Teacup Nordic 3:54.4 RACE  
10 Peter Risshall17 Sundsvall  SWE Moove 3:55.6 RACE  
11 Joey Foster17 Barrie Ontario CAN team Hardwood 3:59.2 RACE  
12 Alec MacLean13 Barrie Ontario CAN team Hardwood 3:59.6 RACE  
13 Cole Morrison15 Dalton MA USA  3:59.8 RACE  
14 Kyle Reinhardt14 Naughton On CAN Walden Nordic 3:59.9 RACE  
15 Tobias Lausser16 Bay Eisenstein Bayern GER Biathlon Skiverband Bayern 4:01.1 RACE  
16 Kristjan Uibo16 Tartu  EST Tartu suusaklubi 4:01.6 RACE  
17 Vootele Jagomägi17 Tartu  EST Tartu suusaklubi 4:06.5 RACE  
18 Tristan Markov17 Barrie Ontario CAN team Hardwood 4:07.0 RACE  
19 Rauno Mällo14 Tartu  EST Tartu suusaklubi 4:07.6 RACE  
20 Sam Wiley17 Mt. Hood OR USA Teacup Nordic 4:07.7 RACE  
21 Nathan Johnston17 Naughton On CAN Walden Nordic 4:07.9 RACE  
22 Finn Dodgson14 Barrie Ontario CAN team Hardwood 4:08.6 RACE  
23 Chris Dapson17 Dalton MA USA Wahconah Nordic Ski Team 4:09.6 RACE  
24 Alexander Scheifele15 Zwiesel Bayern GER Biathlon Skiverband Bayern 4:10.9 RACE  
25 Andres Rõõm14 Tartu  EST Tartu suusaklubi 4:11.3 RACE  
26 Soran Aksoy14 Deggendorf Bayern GER Biathlon Skiverband Bayern 4:12.0 RACE  
27 Marten Soeson14 Tartu  EST Tartu suusaklubi 4:14.9 RACE  
28 Kieran Jones17 Barrie Ontario CAN team Hardwood 4:15.3 RACE  
29 Marcus Duncan18 Dalton MA USA  4:17.0 RACE  
30 Marco Anastasio16 Dalton MA USA  4:17.2 RACE  
31 Nate Sears18 Dalton MA USA Wahconah Nordic Ski Team 4:18.6 RACE  
32 Declan Barber14 Barrie Ontario CAN team Hardwood 4:20.7 RACE  
33 Marcel Fiedler15 Eppenschlag Bayern GER Biathlon Skiverband Bayern 4:23.2 RACE  
34 Curran Doyle18 Dalton MA USA Wahconah Nordic Ski Team 4:26.2 RACE  
35 Kurtis Clement18 Naughton On CAN laurentian U 4:27.9 RACE  
36 Derek Jack16 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:28.6 RACE  
37 Jacob Hanson16 Naughton On CAN Walden Nordic 4:30.9 RACE  
38 Martin Walsh16 Tartu  EST Tartu suusaklubi 4:34.5 RACE  
39 Kyle Miller17 Dalton MA USA  4:36.1 RACE  
40 Tom Damery18 Greenfield MA USA Mohawk Trail Nordic Ski Team 4:39.6 RACE  
41 Marcel Pickelmann16 Postbauer BY GER RCFN 4:41.0 RACE  
42 Jackson Jennings13 De Pere WI USA Bay Nordic Ski Team 4:41.9 RACE  
43 Sam Moss15 De Pere WI USA Bay Nordic Ski Team 4:42.3 RACE  
44 Jürgen Kukk13 Tartu  EST Tartu suusaklubi 4:42.5 RACE  
45 James Tisdell14 Morrisville Vt USA Peoples Academy 4:45.9 RACE  
46 William Gordon13 Barrie Ontario CAN team Hardwood 4:47.2 RACE  
47 Hans Ernst13 Oneida WI USA Bay Nordic Ski Team 4:49.3 RACE  
48 Wes Fermanich14 Green Bay WI USA Bay Nordic Ski Team 4:54.2 RACE  
49 Theo Penrice16 London  GBR  4:56.7 IND  
50 Sam Pyser14 Hinsdale MA USA Wahconah Nordic Ski Team 4:57.4 RACE  
51 Justin Geyer18 Dalton MA USA Wahconah Nordic Ski Team 5:13.0 RACE  
52 Dan Brainerd14 Dalton MA USA Wahconah Nordic Ski Team 5:20.8 RACE  
53 Oliver Spencer13 Concord NH  USA Get Fit NH 5:21.6 RACE  
54 Brennan Wong14 Barrie Ontario CAN team Hardwood 5:23.5 RACE  
55 Matt Sheehan18 Dalton MA USA Wahconah Nordic Ski Team 5:24.2 RACE  
56 Collin Connery13 Concord NH  USA Get Fit NH 5:24.3 RACE  
57 Jose Espinel13 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 5:25.1 RACE  
58 Jason Pekos15 Barrie Ontario CAN team Hardwood 5:26.1 RACE  
59 Adrian Marcolini15 Naughton On CAN Walden Nordic 5:32.9 RACE  
60 Will Genaway15 Hinsdale MA USA  5:36.1 RACE  
61 Christian Gregory15 De Pere WI USA Bay Nordic Ski Team 5:39.8 RACE  
62 Christopher Barclay17 Naughton On CAN Walden Nordic 5:58.9 RACE LTA 
63 Silas Clusiau13 Barrie Ontario CAN team Hardwood 6:26.0 RACE  
19-29
Aaron Fondry28 Lyndonville VT USA  3:05.6 IND_V  
Paul Kienker24 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 3:13.5 IND_V  
Shawn Christian26 Madison WI USA  3:14.5 IND  
Adam Olson23 Madison WI USA Pat's Gym 3:15.2 RACE  
Jake Jones26 Madison WI USA Pat's Gym 3:16.2 RACE  
Vahur Teppan28 Tartu  EST Tartu suusaklubi 3:17.7 RACE  
Allar Soo21 Tartu  EST Tartu Univ. 3:17.8 RACE  
Matt Owen26 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 3:18.2 IND_V  
Marcus Andersson20 Ange  SWE Moove 3:20.0 RACE  
10 Eiko Toom29 Tallinn  EST Sparta 3:20.0 RACE  
11 Rickard Bergengren27 Lund  Skåne SWE  3:21.1 IND_V  
12 Jack Anderson27 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 3:25.7 IND  
13 Johan Palmér28 Kaxholmen  SWE  3:26.9 IND  
14 Adam Wobach29 Madison WI USA Pat's Gym 3:28.7 RACE  
15 Ben Butz29 Madison WI USA Pat's Gym 3:29.4 RACE  
16 Aaron Saule25 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 3:29.4 IND  
17 Emil Folkesson20 Oskarshamn  SWE  3:29.5 IND  
18 Keith Kubiesa25 Madison WI USA Pat's Gym 3:29.8 RACE  
19 Nick Crawford26 Boise Idaho USA Idaho Nordic 3:29.9 RACE  
20 Piet Dudly25 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 3:29.9 RACE  
21 Stu Beath27 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 3:30.8 IND  
22 Denis Campbell26 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 3:31.8 RACE  
23 Ryan Reisdorf24 Madison WI USA Pat's Gym 3:33.6 RACE  
24 Andreas Sembrandt28 Uppsala  SWE Uppsala Vasaloppsklubb 3:34.2 RACE  
25 Mitch James26 Hereford  GBR JETtraining 3:34.9 RACE  
26 Ross Hughes22 Hereford  GBR JETtraining 3:35.1 RACE  
27 James Kitchen28 Hereford   GBR JETtraining 3:36.7 RACE  
28 Chris Betz24 Neumarkt BY GER RCFN 3:37.2 RACE  
29 Karl Prtichard28 Hereford  GBR JETtraining 3:37.2 RACE  
30 Patrick Zoremba24 Nuernberg BY GER RCFN 3:38.1 RACE  
31 Simon Gunnarsson24 Halmstad  SWE  3:38.4 IND  
32 Garret Williams27 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 3:40.2 RACE  
33 Sander Tars19 Tartu  EST Tartu suusaklubi 3:42.6 RACE  
34 Nick Desmuke22 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 3:42.8 IND  
35 Chris Lomen25 Minneapolis MN USA Axcelerate Fitness 3:44.4 RACE  
36 JOHN REUTER28 KETCHUM ID USA Hardcore Training 3:45.1 RACE  
37 Javier Contreres27 Denver CO USA Club Form  3:46.4 RACE  
38 Johan Östberg24 Sundsvall  SWE Moove 3:47.2 RACE  
39 Patrick Brady27 Madison WI USA Pat's Gym 3:47.8 RACE  
40 Otto Lindeberg28 Uppsala  SWE Uppsala Vasaloppsklubb 3:47.8 RACE  
41 Tom Quandt29 Madison WI USA Pat's Gym 3:48.9 RACE  
42 Zane Bickler22 Denver co USA Kinetic Fitness Studio 3:50.2 RACE  
43 Scott Berger28 Minneapolis MN USA Axcelerate Fitness 3:50.4 RACE  
44 Robert Nelson28 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 3:53.0 IND_V  
45 Dan Fearn24 Hereford  GBR JETtraining 3:53.3 RACE  
46 Chritan Siedal24 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 3:53.9 RACE  
47 Matt Comneck27 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 3:54.6 RACE  
48 Taavi Tammik20 Tartu  EST Tartu Univ. 3:55.1 RACE  
49 Ülari Kais25 Tartu  EST TÜ 3:55.3 RACE  
50 Jimmi Strömberg29 Sundsvall  SWE Moove 3:56.0 RACE  
51 TJ Thomas26 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 3:57.9 IND  
52 Ben Cofer25 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 3:59.2 RACE  
53 Raido Mitt22 Tartu  EST TÜ 4:00.5 RACE  
54 Nick Werkmann29 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 4:02.1 IND  
55 Daniel Sandreuther26 Nuernberg BY GER RCFN 4:02.3 RACE  
56 Paul Highum20 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:02.9 RACE  
57 Jack Treloar23 Hereford  GBR JETtraining 4:02.9 RACE  
58 Christian Eberle27 Fuerth BY GER RCFN 4:03.1 RACE  
59 Scott Hausman28 Madison WI USA Pat's Gym 4:03.8 RACE  
60 Jeremy Kuykendall28 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 4:04.1 RACE  
61 Francis Jennings19 Hereford  GBR JETtraining 4:05.9 RACE  
62 Mike Revello23 Madison WI USA Pat's Gym 4:06.1 RACE  
63 Christian Dandrea29 Madison WI USA Pat's Gym 4:06.9 RACE  
64 Brian Dendy29 Madison WI USA Pat's Gym 4:09.3 RACE  
65 Andrew Nylander29 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 4:10.5 IND  
66 Daniel Wohlfahrt25 Nuernberg BY GER RCFN 4:12.2 RACE  
67 Zack Glazer24 Madison WI USA Pat's Gym 4:13.6 RACE  
68 Edwin Suchold23 Nuernberg BY GER RCFN 4:14.9 RACE  
69 Drew Bursay19 Naughton On CAN Laurentian U 4:15.9 RACE  
70 Trent Chandler29 Madison WI USA Pat's Gym 4:15.9 RACE  
71 Benjamin Lueftner29 Wendelstein BY GER RCFN 4:18.0 RACE  
72 Allen Dolphon21 Madison WI USA Pat's Gym 4:20.9 RACE  
73 Dominik Herrmann20 Nuernberg BY GER RCFN 4:32.7 RACE  
74 Jake Hughes20 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 4:33.5 IND  
75 Dan Plasencio28 Minneapolis MN USA Axcelerate Fitness 4:36.7 RACE  
76 James McMahon28 Hinsdale MA USA  4:44.4 RACE  
77 Stephen Hogue19 Dalton MA USA Wahcon Nordic Alumni 4:47.9 RACE  
78 Kenny Walker29 Saint Paul MN USA Axcelerate Fitness 5:18.2 RACE  
30-39
Daniel Netz30 Mölndal  SWE  3:14.3 IND  
Patrick Gilles30 Madison Wi USA Pat's Gym 3:14.6 RACE  
Mike Bartley39 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 3:16.2 RACE  
Johan Åström34 Sundsvall  SWE Moove 3:18.0 RACE  
johan åberg34     SWE Moove, Sundsvall, Sweden 3:18.0 IND  
Gustav Norrman32 Jönköping   SWE  3:18.6 C2Log  
Drew Patterson32 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 3:18.6 IND  
Daniel Olsson39 Örebro  SWE  3:19.4 IND  
Matt Hammel34 denver co USA Kinetic Fitness Studio 3:19.6 RACE  
10 Alex Riess38 Nuernberg BY GER RCFN 3:21.7 RACE  
11 Tim Conlon-McCombe36 Freetown MA USA Bridgewater State College 3:22.0 ErgData  
12 Allar Kivil37 Tartu  EST Tartu suusaklubi 3:22.1 RACE  
13 Benny Lindroos38 Stockholm   SWE  3:24.9 IND_V  
14 Jens Carlevi35 Uppsala  SWE Uppsala Vasaloppsklubb 3:25.3 RACE  
15 Matthew Meyer31 Saint Paul MN USA Axcelerate Fitness 3:26.3 RACE  
16 Erik Wickström31 Borås  SWE  3:27.2 IND_V  
17 Sam Cordell38 Parkdale OR USA  3:28.4 RACE  
18 Oscar Bergenholtz30 Målsryd   SWE  3:28.9 IND_V  
19 Mats Störtebecker36 Sundsvall   SWE Moove, Sundsvall, Sweden 3:30.0 IND  
20 Per-olov Eklund33 Sundsvall   SWE Moove, Sundsvall, Sweden 3:31.8 IND  
21 Martin Persson31 Hono  SWE Virgin Bay 3:32.5 RACE  
22 Perren Miles37 kempton park   ZAF P.H.S. 3:33.9 ErgData  
23 Bijan Fathy36 Denver co USA Kinetic Fitness Studio 3:34.5 RACE  
24 Allan Kiviselg35 Tallinn  EST Sparta 3:34.8 RACE  
25 Marco Petrik36 Munich BA GER  3:35.1 IND  
26 Karl Edelmann31 Pittsfield NH  USA Get Fit NH 3:35.8 RACE  
27 Mattias Lindgren32 Uppsala  SWE IK Hakarpspojkarna 3:36.3 RACE  
28 Lukas Lundbeck30   GER  3:37.4 IND  
29 Robert Steigerwald31 Fuerth BY GER RCFN 3:38.3 RACE  
30 Simon Thompson35 Madison WI USA Pat's Gym 3:38.6 RACE  
31 Todd Marzolf36 Wayne PA USA  3:38.9 C2Log  
32 Robbie Balogh33 Hereford  GBR JETtraining 3:39.4 RACE  
33 Darren Thompson30 Hereford  GBR JETtraining 3:39.8 RACE  
34 Ryan Ping37 Winona Mn USA  3:41.3 IND  
35 Jazz van Rensburg34 Benoni   ZAF P.H.S. 3:41.3 ErgData  
36 Micheal Beres30 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 3:41.4 RACE  
37 Tim Kelson31 Saint Paul MN USA Axcelerate Fitness 3:42.2 RACE  
38 Sam Krieg37 Pocatello ID USA  3:42.9 IND  
39 Mattias Björck34 Ekerö / Mälarö SOK  SWE  3:43.0 C2Log  
40 Ben Fellenz33 Madison WI USA Pat's Gym 3:43.1 RACE  
41 Andreas Bertilsköld39 Uppsala   SWE Uppsala Vasaloppsklubb 3:43.4 RACE  
42 Gregory Ferger37 Madison WI USA Pat's Gym 3:43.6 RACE  
43 Ben Sullivan38 Hereford  GBR JETtraining 3:44.1 RACE  
44 Chris Rhea34 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 3:44.8 RACE  
45 Doug Mcintosh34 Madison WI USA Pat's Gym 3:45.8 RACE  
46 Joe Feider37 Boise ID USA Idaho Nordic 3:47.4 RACE  
47 Jonas Lundmark35 Uppsala  SWE Uppsala Vasaloppsklubb 3:47.8 RACE  
48 Matt Sandy32 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 3:49.2 RACE  
49 Kyle Senesac32 Johnson Vt USA Concept2 3:49.6 RACE  
50 Chuck McClure36 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 3:50.0 RACE  
51 Ted Svensson33 Sundsvall  SWE Moove 3:50.9 RACE  
52 Staffan André39   SWE  3:51.8 C2Log  
53 John Dobbe33 Madison WI USA Pat's Gym 3:52.5 RACE  
54 Max Faith33 Denver CO USA Club Form  3:55.5 RACE  
55 Emil Cerdier35 Hono  SWE Virgin Bay 3:56.5 RACE  
56 Ryan Mcabee30 Madison WI USA Pat's Gym 3:56.6 RACE  
57 Nick Reckinger31 Green Bay WI USA Bay Nordic Ski Team 3:57.0 RACE  
58 Christian Eisen36 Nuernberg BY GER RCFN 3:59.8 RACE  
59 Christian Schroeder31 Nuernberg BY GER RCFN 4:00.3 RACE  
60 Justin Sprague30 Audubon IA USA RCFN 4:01.1 RACE  
61 Mike Sprunger37 Saint Paul MN USA Axcelerate Fitness 4:01.8 RACE  
62 Dave Kirschenmann38 Minneapolis MN USA Axcelerate Fitness 4:02.6 RACE  
63 Robert Horney33 Kalix  SWE  4:02.9 IND_V  
64 Christian Stibor31 Nuernberg BY GER RCFN 4:04.7 RACE  
65 Marti Quosig32 Nuernberg BY GER RCFN 4:04.9 RACE  
66 Charles Svensson37 Sundsvall  SWE Moove 4:07.4 RACE  
67 Dave Roy31 Pocatello ID USA  4:09.0 IND  
68 Graham Bramblett37 Saint Paul MN USA Axcelerate Fitness 4:09.1 RACE  
69 Colin Burch31 Project Deliverance MO USA Project Deliverance, St. Louis, Missouri 4:09.8 IND  
70 Sven Kretschmar33 Nuernberg BY GER RCFN 4:10.5 RACE  
71 Daniel Burman33 Uppsala  SWE KAIF 4:12.2 RACE  
72 Daniel Macon36 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 4:17.6 RACE  
73 Martin Bubenheimer37 Nuernberg BY GER RCFN 4:19.1 RACE  
74 Michael Mcclure37 Madison WI USA Pat's Gym 4:19.9 RACE  
75 Tony Cardenas34 Saint Paul MN USA Axcelerate Fitness 4:20.7 RACE  
76 Ryan Touponce31 Pittsfield MA USA Wahconah Nordic Ski Coach 4:25.7 RACE  
77 Ryan Lund39 Boise Idaho USA Idaho Nordic 4:27.0 RACE  
78 Matt Dustin34 Denver CO USA Club Form  4:36.6 RACE  
79 Lance Christenson37 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 4:36.7 RACE  
80 Tom Rebbit38 Hono  SWE Virgin Bay 4:38.6 RACE  
81 Tommaso Calzolari37 Rome IT ITA RCFN 4:44.8 RACE  
40-49
Thomas Johnson41 Orlando FL USA  3:05.4 C2Log  
Thomas Andersson47 Skovde VG SWE  3:21.4 IND  
Scott Helsley41 Erie PA USA  3:24.3 C2Log  
Sean Gale44 Littleton CO USA Club Form  3:24.9 RACE  
josh carlson42     USA Concept2, Inc, Morrisville, VT 3:25.8 IND  
Johan Månflod48 Uppsala  SWE  3:26.1 IND_V  
Greg Hammond43 Morrisville VT USA Concept2 3:27.3 RACE  
Matt Fethke43 Boise Id USA Idaho Nordic 3:27.7 RACE  
Warren Boizot43 Denver CO USA Kinetic Fitness Studio 3:29.0 RACE  
10 Brice Thompson40 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 3:31.5 RACE  
11 Vallo Vardja40 Tallinn  EST Sparta 3:31.5 RACE  
12 Thomas Hjelm46 Ekerö / Mälarö SOK   SWE  3:31.8 C2Log  
13 Renzo Bert49 Mezzolombardo - TN  ITA Prosport Trento, Italy 3:34.0 IND  
14 Andres Nurk40 Tartu  EST Tartu suusaklubi 3:35.8 RACE  
15 Magnus Johansson42 Ekerö / Mälarö SOK   SWE  3:39.0 C2Log  
16 Joe Jensen40 Boise ID USA Idaho Nordic 3:40.2 RACE  
17 Thomas Rex41   SWE Moove 3:41.1 RACE  
18 Dan Perkins42 Madison WI USA Pat's Gym 3:41.9 RACE  
19 Allen Pettis45 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 3:42.4 RACE  
20 Greg Burch42 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 3:43.9 RACE  
21 John Bradley49 Happy Valley SA AUS  3:46.5 IND  
22 MIKE GOITINDIA44 KETCHUM ID USA Hardcore Training 3:48.5 RACE  
23 Tony Schan41 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 3:49.8 RACE  
24 Derek Nordeen42 La Crosse WI USA  3:50.4 C2Log  
25 Nathan Englander43 Madison WI USA Pat's Gym 3:50.9 RACE  
26 Joe Ring42 Madison WI USA Pat's Gym 3:50.9 RACE  
27 Ian Penrice46 London   GBR  3:50.9 IND  
28 Rich Willams45 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 3:53.9 RACE  
29 George Barbee46  Fayetteville NC XFI U.S. Army 3:54.4 IND  
30 Paul Hathaway45 Madison WI USA Pat's Gym 3:54.9 RACE  
31 Jay Pedro46 Boise Idaho USA Idaho Nordic 3:55.9 RACE  
32 Roy Stumpf46 Green Bay WI USA Bay Nordic Ski Team 3:56.7 RACE  
33 Urmas Kadak46 Tallinn  EST Sparta 3:57.2 RACE  
34 Drake Sladky41 Nuernberg BY GER RCFN 3:57.2 RACE  
35 Eric Dreyer48 Littleton CO USA Club Form  3:58.8 RACE  
36 Rick Bragg43 Concord NH  USA Get Fit NH 3:58.9 RACE  
37 Jeff Cramer46 Boise Id USA Idaho Nordic 4:00.2 RACE  
38 Remo marti47 Littleton CO USA Club Form  4:00.8 RACE  
39 Jeff Murphy44 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 4:01.4 RACE  
40 Charlton Martin46 Columbus Georgia USA Uncommon Athlete 4:01.9 RACE  
41 JEFF SHIVER43 KETCHUM ID USA Hardcore Training 4:02.1 RACE  
42 Dennis Smith47 Columbus GA USA Uncommon Athlete 4:02.5 RACE  
43 Nate Wheldon41 Denver CO USA Club Form  4:03.3 RACE  
44 randy anderson49 Pocatello ID USA  4:04.1 C2Log  
45 Mike Arrigoni47 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:04.2 RACE  
46 Darren Kilgore48 Denver CO USA Club Form  4:07.2 RACE  
47 Alex Burkalov46 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:07.8 RACE  
48 John LaRoche42 Penacook NH  USA Get Fit NH 4:10.7 RACE  
49 Clay Swanson49 Minneapolis MN USA Axcelerate Fitness 4:13.6 RACE  
50 Scott LeBrun44 Concord NH  USA Get Fit NH 4:14.7 RACE  
51 Harold Fischer47 Mt. Hood OR USA Teacup Nordic 4:18.3 RACE  
52 Igor Gendelman48 Denver CO USA Club Form  4:18.6 RACE  
53 Roland Graf46 Nuernberg BY GER RCFN 4:22.8 RACE  
54 Mason Hayutin44 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:24.0 RACE  
55 Bob Magan44 Epsom NH  USA Get Fit NH 4:24.2 RACE  
56 Ryan Jennings45 De Pere WI USA Bay Nordic Ski Team 4:30.4 RACE  
57 Jack Caravela48 Saint Paul MN USA Axcelerate Fitness 4:36.3 RACE  
58 Michael Gilbert41 Concord NH  USA Get Fit NH 4:36.6 RACE  
59 Robert Richenberger47 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:38.4 RACE  
60 John Rassman45 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:42.9 RACE  
61 Dave Richardson44 Naughton On CAN Walden Nordic 4:42.9 RACE  
62 Peter Nelson48 West Bend WI USA  4:58.3 C2Log  
63 Koop Alkema49 Naughton On CAN Walden Nordic 5:11.9 RACE  
64 TODD MANDEVILLE42 KETCHUM ID USA Hardcore Training 5:33.6 RACE  
65 Thomas Lundberg48 Ekerö / Mälarö SOK   SWE  6:21.0 C2Log  
50-59
Gavin Grant50 Desbarats Ontario CAN Island Rowing Club, St Joseph Island, Ontario 3:11.9 C2Log  
Dave Gray54 Grafenwohr BA GER Netzaberg Elementary School, Bavaria, Germany 3:18.9 IND  
WILLIAM NURGE51 Ketchum ID USA Hardcore Training 3:28.1 RACE  
Mikael Eriksson53 Ange  SWE Moove 3:28.7 RACE  
Gordon Kirk59 Calgary AB CAN Westside Recreation Centre 3:33.2 C2Log  
Runar Strandskogen52 Oslo  NOR  3:36.0 IND_V  
Jeffrey Williams51 Bridgewater MA USA Bridgewater State College 3:37.1 C2Log  
Kevin Cherry51 Chester Springs PA USA  3:39.7 C2Log  
Steve Roedde59 St. Joseph Island ONTARIO CAN Island Rowing Club, St Joseph Island, Ontario 3:40.8 C2Log  
10 Brian Lothridge54  NH USA Get Fit NH 3:43.0 RACE  
11 Arvo Raja52 Tallinn  EST Sparta 3:43.9 RACE  
12 Scott Decker52 Northwood NH  USA Get Fit NH 3:44.8 RACE  
13 Adam Rosenthal56 Concord NH USA Get Fit NH 3:45.2 RACE  
14 David Hislop(LWT)57 Castle Kennedy   GBR  3:47.7 IND  
15 m upton51 Seattle WA USA  3:53.6 C2Log  
16 Andrea Guerra52  Trento   ITA Prosport Trento, Italy 3:57.1 IND_V  
17 WOLF RIEHLE50 KETCHUM ID USA Hardcore Training 4:00.0 RACE  
18 Paul Froehle53 Minneapolis MN USA Axcelerate Fitness 4:00.1 RACE  
19 DAN  YOUNG51 KETCHUM ID USA Hardcore Training 4:00.3 RACE  
20 Kurt Hall54 Littleton CO USA Club Form  4:00.7 RACE  
21 BRIAN ELKINS57 KETCHUM ID USA Hardcore Training 4:01.2 RACE  
22 Joe Vadeboncoeur52 Madison WI USA Pat's Gym 4:01.9 RACE  
23 Ari Gould52 Denver CO USA Club Form  4:03.4 RACE  
24 Terry Lee53 Boise Idaho USA Idaho Nordic 4:04.1 RACE  
25 Aivo Liksor55 Tallinn  EST Sparta 4:04.3 RACE  
26 Leif Persson56 Knivsta   SWE Team Canada 4:08.5 IND  
27 Ramon Elder54 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:13.0 RACE  
28 Kevin Fermanich50 Green Bay WI USA Bay Nordic Ski Team 4:13.7 RACE  
29 John Marriott51 Arvada Co USA  4:14.9 ErgData  
30 Phil Nelson54 Green Bay WI USA Bay Nordic Ski Team 4:15.0 RACE  
31 Andy Kemp55 Boise Idaho USA Idaho Nordic 4:16.3 RACE  
32 Michael Chadek59 Boise Idaho USA Idaho Nordic 4:16.4 RACE  
33 Matt moreau58 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:18.1 RACE  
34 GRADY BURNETT52 KETCHUM ID USA Hardcore Training 4:21.9 RACE  
35 Fran Long56 Denver CO USA Club Form  4:22.9 RACE  
36 MARK HADLEY52 KETCHUM ID USA Hardcore Training 4:25.7 RACE  
37 Eric Thum59 Bow NH  USA Get Fit NH 4:30.4 RACE  
38 Kennet Fredriksson54 Uppsala  SWE Uppsala Vasaloppsklubb 4:31.2 RACE  
39 GEORGE KIRK52 KETCHUM ID USA Hardcore Training 4:31.8 RACE  
40 John Huggins55 Denver CO USA Kinetic Fitness Studio 4:36.0 RACE  
41 Jerry Dreckman52 Saint Paul MN USA Axcelerate Fitness 4:40.7 RACE  
42 William Nisser56 Uppsala  SWE Uppsala Vasaloppsklubb 4:49.7 RACE  
43 Wolfgang Niklas57 Nuernberg BY GER RCFN 4:52.3 RACE  
44 Mark McIntosh55 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 5:11.6 RACE  
45 Neil Pyser53 Hinsdale MA USA Wahconah Nordic Parent 5:15.0 RACE  
46 Tim Beyer57 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 5:28.8 RACE  
60-69
Samuel Forslund60 Uppsala  SWE Uppsala Vasaloppsklubb 3:37.4 RACE  
Bill Etsweiler60 Carlisle PA USA United States Naval Academy  3:43.9 ErgData  
Dick Dreissigacker66 Morrisville VT USA Concept2, Inc, Morrisville, VT 3:45.5 IND  
Peter Harris61 Derby Line VT USA NENSA 3:52.5 RACE  
Steve Gilles63 Madison WI USA Pat's Gym 3:52.8 RACE  
Terry Dobkins61 Denver CO USA Club Form  3:54.0 RACE  
Fausto Eccher63 Trento   ITA Prosport Trento, Italy 3:58.7 IND_V  
Jan-Olov Larsson63 Sundsvall 85 SWE Moove 4:02.9 RACE  
Bertil Svensson66 Ange  SWE Moove 4:04.3 RACE  
10 Ted Stolberg64 Denver Co USA Kinetic Fitness Studio 4:04.4 RACE  
11 Jeff Fereday63 Boise Idaho USA Idaho Nordic 4:06.4 RACE  
12 Tom Barker60 Epsom NH  USA Get Fit NH 4:07.8 RACE  
13 Bill Rhoades62 Tierra Amarilla NM USA  4:08.4 C2Log  
14 Bruce Willams62 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:09.7 RACE  
15 Chip Plummer62 Madison WI USA Pat's Gym 4:25.3 RACE  
16 Joe Creedon62 Saint Paul MN USA Axcelerate Fitness 4:32.4 RACE  
17 Andy Brillant64 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:43.4 RACE  
18 Mike Robinson64 Denver CO USA Club Form  4:47.2 RACE  
19 David Malo60 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:50.6 RACE  
20 Chris Bean61 Concord NH  USA Get Fit NH 4:53.5 RACE  
21 Dennis Boyle63 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 5:01.7 RACE  
22 Glen Baker64 Boise Idaho USA Idaho Nordic 5:19.6 RACE  
23 Dave Butcher60 Denver CO USA Kinetic Fitness Studio 5:24.6 RACE  
24 Joe Garner69 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 5:42.2 RACE  
25 Harry Sheppard65 Naughton On CAN Walden Nordic 6:06.9 RACE  
26 Hank Sohn69 Littleton CO USA Club Form  6:07.7 RACE  
70-79
Lowell Caylor72 Greer SC USA Greenville Indoor Rowing 4:08.4 C2Log  
Had Beatty73 denver co USA Kinetic Fitness Studio 4:25.4 RACE  
Dennise Champine71 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:30.7 RACE  
George Hall78 Craftsbury Common VT USA  4:50.9 IND  
John Bell74 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 4:56.8 RACE  
Erik Maasik70 Tallinn  EST Sparta 4:57.2 RACE  
Steve Basch73 Denver CO USA Kinetic Fitness Studio 5:47.3 RACE  
Ed means73 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 5:49.0 RACE  
80+
Jack Barchilon93 Denver  Co USA Kinetic Fitness Studio 11:32.8 RACE