Workout of the Day

« February 28, 2024

5 x 1000m / 1 min easy

Five 1000 meter pieces. One minute at light pressure between each 1000. (BikeErg: 2000m pieces)

Pos. Name Age Country Result Pace
1 Neil Cauldwell 39 GBR 16:43.9 1:40.3
2 Keith Darby 48 GBR 16:46.3 1:40.6
3 Mikołaj Kęsik 37 POL 16:55.5 1:41.5
4 Nicholas Pryszlak 44 USA 17:13.9 1:43.3
5 Kane Gatty 31 AUS 17:15.8 1:43.5
6 Franck Schaller 38 SIN 17:17.4 1:43.7
7 Gabriele Lazzarini 37 ITA 17:27.2 1:44.7
8 Karl Johnson 46 AUS 17:38.0 1:45.8
9 Michael Lehmann 55 GER 17:39.4 1:45.9
10 Nikola Savov 28 BUL 17:41.8 1:46.1
11 Simon Appleton 52 GBR 17:42.1 1:46.2
12 Martin Pfaffeneder-Kmen 33 AUT 17:43.4 1:46.3
13 Alex Woods 28 NZL 17:45.2 1:46.5
14 Russell Hall 43 GBR 17:46.4 1:46.6
15 Thomas Skidmore 48 AUS 17:47.6 1:46.7
16 David Smith 38 AUS 17:49.9 1:46.9
17 Willem Jan Van der Hoeven 56 NED 17:53.5 1:47.3
18 Christian Uhlig 29 DEN 17:54.1 1:47.4
19 Daniel Treveton 38 AUS 17:55.4 1:47.5
20 JB Mitchell 59 USA 17:56.3 1:47.6
21 D Marr 36 GBR 17:56.8 1:47.6
22 Eady Manawaiti 50 NZL 17:57.8 1:47.7
23 Devin Shanahan 37 CAN 17:58.8 1:47.8
24 federico busetto 31 ITA 18:00.3 1:48.0
25 Andy Lewis 55 GBR 18:00.6 1:48.0
26 Conn Jackson 57 USA 18:00.7 1:48.0
27 Adam Kallin 38 USA 18:03.2 1:48.3
28 Joseph Dingle 28 AUS 18:03.7 1:48.3
29 Justin Turner 37 USA 18:04.3 1:48.4
30 Rafał Łuczak 35 POL 18:05.4 1:48.5
31 Iain Arseneau 36 CAN 18:05.8 1:48.5
32 Tyler Smith 40 USA 18:06.0 1:48.6
33 Mat Roberts 43 AUS 18:07.7 1:48.7
34 Simon Taylor 53 AUS 18:09.3 1:48.9
35 Joseph O'Gorman 40 GBR 18:11.8 1:49.1
36 Damian Krajewski 40 POL 18:12.0 1:49.2
37 Zacari Smit 32 AUS 18:13.0 1:49.3
37 Richard Crichton 46 GBR 18:13.0 1:49.3
39 Ray Primett 56 GBR 18:14.8 1:49.4
40 Michael Elsenrath 46 USA 18:15.0 1:49.5
41 Joshua Lampe 50 USA 18:15.8 1:49.5
42 Sebastien Bourg 40 SUI 18:16.2 1:49.6
43 Jacques Bondetti 41 FRA 18:16.7 1:49.6
44 Chris John 51 GBR 18:19.2 1:49.9
45 Theodoros Mastrogiannis 46 GRE 18:21.3 1:50.1
46 Jacob Slavensky 49 DEN 18:22.5 1:50.2
47 Simon Tratt 55 AUS 18:23.2 1:50.3
48 Armin Gundermann 44 GER 18:25.3 1:50.5
49 Jörg Thiele 55 GER 18:25.5 1:50.5
50 mirko Giordani 49 ITA 18:26.0 1:50.6